izrada musica prirodnim materijalima

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
zdravo svim musicarima hteo bi da pitam iskusne musicare odnosno ujedno i vezace musica da li ima prednos musica sa prvenstveno dobro vezanom glavom ili vezanom onako recimo pocetnicki ?
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Bitno da ima nešto u glavi, a sad da li je lepo očešljana ili čupava-manje bitno.  :doh: Možda ima prednost ali ne mora da znači-zavisi čemu je namenjena  :lol: !
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
Riba će uzeti i jednu i drugu podjednako, ali ako je glava pedantno i kvalitetno vezana neće se razvezati i samim tim upropastiti, a i daleko lakše ćeš provući tipet kroz okce, i po danu i u sumrak...
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
hvala milance. tako sam i mislio ali su me drugi dosta ubedjibali da je bitno dobro vezati glavu bez dlacica koje po malo vire jer to riba vidi kao....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako ti sta znaci samo bi potvrdio to sto ti je Milance odgovorio....to je to!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ja volim da "treniram" pedantnost.Nekada svežem muvu koja bi sigruno radila na vodi ali nisam zadovoljan pa vežem novu zbog nekih detalja.Jednostavno sebe guram preko neke granice jer takav je FT!
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
acko23 je napisao(la):
zdravo svim musicarima hteo bi da pitam iskusne musicare odnosno ujedno i vezace musica da li ima prednos musica sa prvenstveno dobro vezanom glavom ili vezanom onako recimo pocetnicki ?
Ja sam cuo  od  nekih musicara  da  te neuredne musice mogu biti ponekad efikasnije od  pedantnih  i tu ima logike  i postoje teorije iz casopisa  da npr lipljen ide prije na  nesimetricnu i neurednu  musicu,,,  npr  nalazimo se u reviru gdje je riba vec naucila na musice koje su vecinom  uredne to jest  glava okce udice  nije pokrivena  i vidi se metal  i to  riba ako primjecuje kao nauceno opasno  moze da cesto ignorise        to jest da je neuzima  i desi se da naleti na neku frs cupavu glavu i tu bas uzme,,, Postoje npr musice gdje je pozeljno da  pera vire kroz glavu ka naprijed i to onda ispada  kao plus,,, s druge strane bolje je uredno uraditi glavu zbog zastite od odvezivanja,,,  treba imati u kutiji poneku i takvu
 
Vrh Dno