Izrada samolepivih očiju za strimere

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ova tema je recimo drugi nastavak teme o izradi holografskih očiju http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1201.0

Ako imate neke svoje tehnike slobodno ih podelite sa svima nama....

Ja sam prije neki dan slučajno naletio na jednu alatku koja je potpuno promenila moj način izrade samolepivih očiju za strimere. Za svega oko 3€ sam kupio komplet od sedam alatki za bušenje rupa na koži (3mm - 10mm). Do sada sam se zamajavao zumbom i to je bilo mnogo sporo i ne uvek baš tako kako bi valjalo...s vremenom mi dodijalo. Sa ovom alatkom to može da ide jako brzo...možete raditi jedno po jedno ili nekoliko od jednom slaganjem folije preko folije i par udaraca čekićem.

Druga stvar koju sam promenio je izrada zenice...dojadilo mi ih crtati, to traje a svaka i nije tako savršeno lepa (ne utiče na lovnost ali na moje raspoloženje da :doh: ). Probao sam razne tehnike i ima odličnih tehnika za izcrtavanje zenice da ispadne stvarno super ali traje i mora se čekati da se osuši...ja za to nemam vremena.  :) I tako pod tom blagom frustracijom sam malo razmislio kako da rešim taj probelm i da uradim te oči pa da ih imam gotove i kada mi se veže da odlepim par očiju koje mi odgovaraju i nastavljam sa vezanjem. Mnogo je nezgodno kada treba i oči dodatno praviti. Setio sam se samolepive folije za dekoraciju nameštaja. Gle čuda, u Merkuru pronađoh ne samo boje ovakvog ili onakvog drveta več i crnu kakvoj sam se nadao za zenice...tu je bilo i žute i crvne...kupio sam od svega troje po malo (za jedno hiljadu očiju od svake  :D) za probu i sve to za 75 centi.
Evo par simboličnih slika...na sat vremena sam odradio nekoliko kartica očiju za velike i srednje velike strimere.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Bavo Seb :tbumb: i hvala sto si podelio ovo iskustvo sa nama!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nema na čemu, smisao ovakvig foruma kao što je naš i jeste da ovde iznosimo svoja iskustva, da delimo, da budemo što uspešniji mušičari i veštiji u izradi naših imitacija...pa onda i da se malo hvalimo našim uspesima  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jučer predvečer sam uradio još par kartica ovih očiju od samolepive folije, dve kartice od 10mm i tri od 8mm...radio sam ih i tako da sam preko dao i epoxy ali skontao sam da je to nepotreban posao jer ih ionako prekrijem epoxyijem kada ih lepim na strimere i ovako mi sve ide brže i jednostavnije...šta da kažem nego da je ovo za mene najbolje rešenje, skoro za đabe hrpa savršenih očiju za strimere svih veličina.

*Ako ih radite obavezno ih lepite na kartice (papir) sa glatkom plastificiranom površinom ili na neku plastičnu površinu.
 

Prilozi

  • tape eyes.jpg
    tape eyes.jpg
    77,1 KB · Pregleda: 363

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Seb da li ima ta alatka možda  neki drugačiji naziv sem luknjač ili koja joj je primarna svrha sem nama za seckanje očiju ? pokušao bih da potražim ovde po radnjama ... dekorativna folija za drvo mislim da nije nikakav problem naći ..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šone je napisao(la):
Seb da li ima ta alatka možda  neki drugačiji naziv sem luknjač ili koja joj je primarna svrha sem nama za seckanje očiju ? pokušao bih da potražim ovde po radnjama ... dekorativna folija za drvo mislim da nije nikakav problem naći ..

Zar nisam negde vec napisao za cega sluzi?!?  ???  Nema veze, ovako, ta alatka služi za bušenje rupa na koži isto kao i zumba samo da sa ovim imaš i veče promere. Proveri u nekom trgovačkom centru gde imaju raznorazne alate ili čsk kod kineza, ja sam u Vršcu vidio da imaju zumbe pored ostalih alata pa bi mogli imati i tako nešto a te dsmolrpive folije za dekoraciju nameštaja i ostalog imaš gde se prodaju lakovi, boje, lepkovi, silikoni itd.

Ja koristim gumeni čekić jer ne pravi buku da komšije ne polude  :D i ispod part slojeva papira i neka tvrda drvena podloga (kuhinjska daščica).
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Šone,
to sam video ovde u KG u prodavnici alata ili gvožđari. Ima tih "luknjača" ili bušača, nekoliko komada (dugački su desetak cm) u pakovanju (kao burgije) i raznih su dimenzija. Mislim od 5 - 10 mm.
Cena pakovanja je oko 350 dinara.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
PS
namena mu je pravljenje rupa na raznim materijalima, recimo na kožnim kaiševima, cipelama (za pertle).... ima širu primenu, jer vidim da ljudi kupuju...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:tbumb: E hvala drugari na iscrpnim odgovorima ,probaću da nadjem ovaj alat u BG ,ako ne zamoliću Rančića da mi pošalje iz KG .
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e upravo je to to što je rančić opisao, ja mislim da je na srpskom "bušač" i baš tako pakovanje ali ja sam kupio od 3mm do 10mm.

Sa manjim promerom izbušiš zenice a sa večim beonjaču ( žutonjaču, crvenonjaču itd.  :D ).
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Sone, uradi kao sto sam ja uradio. Idi lepo kod Rancica i probusi tamo sav material koji ti treba. Tako sam ja uradio:). Na kraju mozete razmeniti iskustva kako bi se reklo "lice u lice"
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Marushani je napisao(la):
Sone, uradi kao sto sam ja uradio. Idi lepo kod Rancica i probusi tamo sav material koji ti treba. Tako sam ja uradio:).
:'( :( ??? Marushani, jeste da sam stariji i malo izlapeo, al se ne sećam da si bio kod mene.
Inače, stvarno bih voleo da se lično upoznamo i pecamo, bilo ovde ili u Rumuniji.
Ne znam na koga si mislio...
Uzdravlje
:D :D :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovo bušenje mi je oduvek bilo sumnjivo :doh: Da nisu to neke šifrirane poruke :D
 
Vrh Dno