Izrada stege za vezivanje musica

Ramirezi

Newbie
Učlanjen(a)
27.11.2005.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
Pozdrav svima!
Jedna stvar muci me vec duze vremena a to je ne posedovanje stege za izradu musica?

Znam da se na nasem trzistu za neku relativnu sumu novca moza pronaci solidna stega i dodatna oprema ali se to naravno moze izbeci ukoliko smo zeljni da istu izradimo i sastavimo sami!

Pozivam sve koji imaju neke ideje ili planove za izradu iste da pomognu pa da zajednicko mozemo da raspravljamo o materijalima i ostalim stvarima uz vezivanje sopstvenih musica!
 

Cika_Dupe

Newbie
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Bile su one gluposti da se kupe kao "masinice" za vezanje udica. Parce plastike, prorezano da stane udica u nju i sarfcic da stegne udicu. Glupost. Ali moglo bi da posluzi kao stega, ali bi i to sve komplet trebalo da se fiksira za nesto, posto se to sve drzi u ruci.
 

aleks667

Newbie
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
18
Broj reagovanja
0
Te masinice za vezivanje udica nisu uopste gluposti. Jes da izgledaju glupavo i nikad nisam zeleo da naucim da je koristim, ali mogu biti jako zgodne. Moj teco ima tu masinicu i jako mu koristi. Moze udicu No.16 da veze bez problema. A ne mora cak ni da napreze oci.
 

aleks667

Newbie
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
18
Broj reagovanja
0
Mogu posluziti i kao stega za musice, samo da se fiksira, u pravu si sto se toga tice.
 

Cika_Dupe

Newbie
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Verujem ti da nisu glupost, ali sam to napisao zato sto nikako nisam uspeo da skontam kako to ustvari radi. Nisam siguran da li sam uspeo tri udice vezati kako treba. I kad je vezem to je uglavnom bilo slucajno. Onda sam definitvno resio da naucim da vezem rucnom metodom.:)
 

Ramirezi

Newbie
Učlanjen(a)
27.11.2005.
Poruke
9
Broj reagovanja
0
Kada sam govorio o stegi za vezivanje musica nisam mislio na vezivanje za najlon nego na izradu celokupne musice.
Izvinite na nerazumevanju!
 

Cika_Dupe

Newbie
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Ramirezi, skapirali smo na sta si mislio. Upravo smo i spominjali tu stegu za vezivanje najlona, kako bi mogla da posluzi kao stega za pravljenje musica.

aleks667:
"Mogu posluziti i kao stega za musice, samo da se fiksira, u pravu si sto se toga tice."
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
pa neznam bas koliko ti se to isplati...dobar prijatelj se time zezo ali nikad nije mogao da napravi celjusti koje se posle kratkog vremena nisu sjebale.... tj. nije se isplatilo to praviti jer je cjena neke jeftine stege 15-tak eura
 

aleks667

Newbie
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
18
Broj reagovanja
0
Ja sam onomad pravio musice sa udicom u ruci. Sizifov posao, verujte mi. Posle sam otisao i kupio par kozjih brada. Nista vise mi i ne treba za bucova. Ako cete praviti musice morate ucvrstiti udicu. To je poruka ovog bednog nicim izazvanog posta. Moram malo da odspavam
 

Santa

Junior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
30
Broj reagovanja
0
Poznati musicari, Pivljani iz Crne gore vezu musice u ruci!Fora im je da ponesu sav matreijal na reku, vide sta se roji i vezu ih na licu mesta, znaci nije nemoguce...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nije nemoguce, ali zahteva mnogo vestine. Medjutim da se vratimo na originalnu temu.
Mislim da je veliko akanje da se stega napravi. Ja sam kupio sadasnju kod Vanie za 15 evra i traje mi vec 3 godine, bez znakova da se pohabala i sl.
Generalno postoje dva tipa stega. Jedna je sa stiskanjem, gde se metalni deo povlaci na dole i steye muva. Ovakva stega se bar kod mene pokazala kao losa, jer su se delovi brzo pohabali.
Drugi tip je sa srafom, gde se muva stisne jednostavnim zatezanjem srafa. Ova stega jeste skuplja (malo) ali joj je vek trajanja znatno duzi!
 
Vrh Dno