IZVLAČENJE RIBE

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
zvezdan je napisao(la):
gringo je napisao(la):
Upotreba cekrka za zamaranje i izvlacenje ribe nije rezervisana samo za ogromne ribe. Ako se za jake ribe preko kilograma koriste vrlo tanki podvezi upotreba cekrka je vise nego pozeljna.
Zvezdane bas sam ovih dana citao o musicarenju sarana jer imam planove slicne tvojim. Nekoliko vrhunskih musicara kojim je ova riba br. 1 preporucuju nerealno tanke podveze u slucaju da nema mnogo prepreka u vodi. Kazu da je time procenat riba koje uzima mamac bar duplo veci. Ja im verujem jer u bistroj i mirnoj vodi lukava riba kao saran koja i nije halapljiva kao grabljivice obrati paznju na svaki detalj. Podvez se stiti vrlo elasticnim stapom i obaveznom upotrebom cekrka.
A da ako juris krupnog sarana stavi mnogo bekinga.
To obavezno,a za najlon ne znam da li je 0.18mm dobra solucija,da nije debeo,mada...

Pa treba da ide od 0.10 (koje mene nece da vide skoro) do 0.20. U vrlo retkim slucajevima moze gore i dole. Ja tamo gde planiram da ih pecam nema mnogo prepreka pa cu za pocetak da krenem sa nekih 0.16 ili 0.18mm. Naravno flurokarbon! Ti vidi i raspitaj se koliki su ti sarani koje planiras da lovis a proveri i providnost vode.
 
Vrh Dno