Jedno CDC pero- jedna jednodnevka

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Izuzetno plovna musica, lovna tokom cele sezone, moze da imitira sve vrste jednodnevki u zavisnosti od boje i velicine CDC pera.

Najjednostavnija resenja su obicno i ona prava.

Ubica je, probajte!
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
P.S. Materijal za izradu:

- Jedno CDC pero
- Osnovni konac
- Malo maste
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
fascinantno , kratko ali je(U)bitacno :lol: , respect za skromnost materijala a iskoristenost maximalna
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Za sve osnovne nacine vezivanja i upotrebe CDC-a zasluzan je Marjan Fratnik- Slovenac koji jos davne 1893 godine prvi otkrio neverovatne karakteristike lojnog pera i primenio ga pri izradi vestackih musica. Njegov pristup je krajnje minimalisticki, prost i neverovatno efikasan. Od tada do danas napravljeno je stotine hiljada kreacija po osnovnim principima koje je zacrtao bas ovaj covek.

Ova musica na slici(gore) je moj skroman doprinos njegovoj skoli vezivanja musica
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Dao si mi ovu muvu sveze navezanu na Ribniku, na zalost krupna pastrmka joj je uzela dusu sutradan :lol:
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
513
Broj reagovanja
176
Ivane, bravo za musicu, kao i za topic. Za male musice Fratnikova skola vezivanja je zakon. Ja sam prvi put naleteo na slicnu musicu od jednog CDC pera kroz razgovor sa americkim autorom Darrel Martin-om, koji je u to vreme bio jako zainteresovan za musice sa Balkana i istocne Evrope. Pokazao mi je muvu sa donje slike rekao da dolazi iz Bosne, ali nije znao da mi odgovori na pitanje ko je autor. Koncept tvoje muve me je podsetio na ovu, mada ova imitira ‘downwing flies.’ Kasnije, sredinom 1990-ih, ova musica se nasla i u Martinovoj knjizi Micropatterns, pod imenom “Muha Rijeka”.

Vezivanje je jednostavno: CDC se veze vrhom i palmeruje po koncanom telu. Badrljica formira rebra. Ostatak pera se presavije, ucvrsti i isece, da formira krilo. Krajnje jednostavna i lovna musica.

singlefeather.jpg
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Evo i druge slike, malo sa strane, jedva sam se i ja nakanio da neku muvu slikam :) Izvinite za kvalitet.
 
Vrh Dno