Jednostavni strimeri

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jednostavni za izradu a lovni strimeri svakako zaslužuju jednu temu na našem forumu.

Kao što su npr. Clouser Minnow i Blonde su jedni među najuniverzalnijima. Jednostavni su za izradu da nam čak ni stega nije potrebna. Mogu se komotno vezati i iz ruke. Tako sam i ja sam radio na početku. Za početnike u vezivanju  su ovakve imitacije najzahvalnije za vežbu. Malo materijala je potrebno, malo vremena za navezati a love samo tako.

Evo jedne moje imitacije sa nekim posuđenim karakeristikama "Blonde" strimera. Lepota jednostavnosti! ;)

Ovoga ču frljnuti mladici ako naletim na tren kada je aktivna.

Ovime bi ohrabrio početnike vezače da se ne zamaraju odma na početku malo komplikovanijim imitacijama, ove su sasvim solidne i mogu itekako biti lepe i nama ribolovcima a i ribama.
Isto tako pozivam druge iskusnije vezače da podele neke dobre proverene a jednostavne imitacije  ;)

Što se tiče ove moje imitacije....beli i maslinasti bucktail za rep, leđa i stomak. Rep je duži, zatim leđa malo kraća a dlaka koja imitira stomak je najkraća da bi se dobila što pravilnija riblja silueta. U sredini tela je namoana srebrna trakica za ukrase što dođe kao malo reflektirajučeg materijala za efekat. Oči su epoksi holo. mada može da se namota i samo crni konac i pređe lakom i isto bi bio lovan.
 

Prilozi

  • jednostavan strimer.jpg
    jednostavan strimer.jpg
    92 KB · Pregleda: 553

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo ovako izgleda mokar, s tim da mu pod vodom materijal nije ovako zalepljen nego samo malčice širi stvarajuči ovakvu ali za samo nekoliko milimetara širu isluetu, pravu riblju. Ako vodimo računa prilikom vezanja koji deo je duži a koji kraći možemo manipulisati materijalom kakvu če siluetu imati naša imitacija kada je u vodi.
 

Prilozi

  • DSC09985.JPG
    DSC09985.JPG
    75,3 KB · Pregleda: 588

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovaj je dobar za smuđa po maloj vodi!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovaj bi mogao biti baš sasvim ok i za smuđa....ali taj smuđ bi morao biti malo krupniji jer je ovaj strimer dugačak 15cm.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Savršen strimer! A i nije baš tako jednostavan čim ima i epoxy fazu izrade. :)
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Lep i lagan strimer. slicne sam pravio ali manje za bucova. Lice na "jarecju bradu" bez ociju i epoxija.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Upravo tako, ko jareca ili kozija brada koja je u stvari tj. u osnovi "Blonde".

Važno je samo da se materijal lepo rasporedi i to je sva umetnost i naravno da se ne preteruje materijalom ako se koristi bucktail.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Evo jednog veoma jednostavnog strimera za bucova!Vrlo malo materijala je potrebno,a su boje prave bucovske
 

Prilozi

  • 129.jpg
    129.jpg
    137 KB · Pregleda: 498

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Pravi bucovski Zvezdane. Evo mog pokušaja da uprostim što više. :) Ne ide... Navikao sam i na flash i na epoxy završnicu. :) Craft fur je u pitanju.
 

Prilozi

  • simple-tye.jpg
    simple-tye.jpg
    131,8 KB · Pregleda: 510

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pravo malo kederče, lepa silueta. Možda ovo oblikovanje i šišanje nije baš tako jednostavno za nekog početnika ali vežbom se dođe i do takvog lepog oblika. Evo Zvezdan je več posto pravi firzer s obzirom da stalno radi ove puljzi strimere koje treba na kraju vezanja malo razčešljati pa šišnuti.

Jedan savet za početnike, dozvolite si biti kreativni i nikako se ne vežite dal' se sme lepiti ovako ili onako, sve se sme samo da strimer pravilno plive i da ima lepu siluetu.

 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Evo ja nešto isprobavao, miksovao malo i dobio par jednostavnih  :tbumb:
 

Prilozi

  • DSC01172.jpg
    DSC01172.jpg
    165,3 KB · Pregleda: 435

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Nisam siguran šta sam ovo napravio... al ima da vata pastrmke kako zna i ume.
Marabu, kod jednog je rep od zeca, a telo je parče od Berklijevog mikro silikonca.. :)

 

Prilozi

  • whatisthisImade1.JPG
    whatisthisImade1.JPG
    47,7 KB · Pregleda: 391
  • whatisthisImade2.JPG
    whatisthisImade2.JPG
    69,9 KB · Pregleda: 388

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da znaš da bi ovo moglo dobro da lovi pastrmke...ima otežanje u glavi i pravilnim vođenjem u vodi može da služi kao i sve leech imitacije. A ovaj žuti bi mogao biti baš ok posebno za krupne kalife.
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
zanimacija  :whistle:
10689939_374819519339789_6677373259133507827_n.jpg
 
Vrh Dno