Jeftino, dzabe....

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Malopre mi stigao paket iz Engleske.... osim uobicajenih stvarcica za musicarenje, stigli mi i neki katalozi....

... nije lose da pocetnici pogledaju cene cekrka:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ti Leeda čekrci su i kod nas jeftini.Bili jeftini.Ja imam onaj klasični model,jbg,na znam da postavim sliku.Jeftin,a nosi oznaku "made in England".

Blago tebi,Sjekloća,kad ti stižu paketi iz Engleske.Jel bilo još šta sem kataloga da podijeliš s nama?
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Kad sam bio u UK 97., bio sam fasciniran koliku paznju britanski proizvodjaci opreme, a prvenstveno FF opreme posvecuju pocetnicima i ostalima koji ne boluju od zvucnih imena ili raritetne hand-made unikatne egzotike koju ne mogu da priuste vec pecaju uzivajuci onime sto im je u okviru platezne moci, a sto ne mora zbog niske cene biti nekvalitetno. Tamo se tacno zna kome je i kako dostupna koja ribolovna oprema i niko se ne oseca hendikepirano ili se ne daj Boze stidi ako ga na vodi (koja nije skupa) ne vide bar sa ovogodisnjim modelom Hardy-ja; NAPROTIV, staleske razlike su svima itekako shvatljive, ali i ribolovno umece (mada ranije uglavnom u okviru istog staleza, premda i tu u novije vreme ima podosta izuzetaka).
Od svih proizvodjaca, LEEDA je naravno bila najdostupnija, a odmah za njom je bar tad bio i Abu, vrlo rasprostranjen u oglasima i casopisima.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Jebiga... tri pakle cigara... Verujem da toliko i traje! Uostalom, probas pa vidis! :D
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ma ne volim ja to najjeftinije  :drool:, ja bi pre onog diplomata ali za te pare mozda vec ima i nesto bolje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kod mene u sloveniji (na mom području) uglavnom važi da je bolje imati skuplji čekrk, dosta je i takvih koji imaju skuplji čekrk od samoga štapa...kada sam se dobro zamislio meni to ima smisla...ali ne držim se slepo tog pravila...sve ovisi o mogučnosti.

Istina je "koliko para toliko i muzike"...meni moje redington predivno služi...ali takav je koštao oko 150€, mada je za neke i to jeftino ali za mene je i to bila žrtva iako spada pod srednju cenovnu klasu iako vredi možda i ivše. Pored toga imam još jednog koji je takorekoč đabe...neki robinson ali u dlaku isti ko taj "FLY 500" samo da  nema ono plavo (šta li mu več dođe...logo...) več ispod kočnice nema više ništa osim imena firme...sudeči po izgledu čini mi se da je iz istog kalupa ispao samo da ga drugi prodaju pod svoju...uglavnom, užasan zvuk ima i onaj metalni delič može da precvika ili ošteti strunu...meni se to desilo i odšravfio sami bacio...dakle višak delova koji su od štetnog karaktera...tako sam ga koristio dok nisam kuipio redingtona AS. Taj stari đabalesko još uvek može da služi ali nije to to...verovali ili ne toliko sam mrzeo to njegovo šrotanje da sam mu mehanizam pomerio sa zubčanika i koristio ga kao nečujnog, kao slobodni kotur  :D posle ribolova sam vratio oprugicu na zupčanik i namotao...jednom rečju to đaba bi moglo biti još malo više đaba  :yeswink:...možda da košta 2€ :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
no evo tog mog čekrka isti je kao i taj Viva "fly 500" http://www.formaxstore.com/proizvod/915

Obratite pažnju na ovo železo sa donje strane čekrka
Fly_2-thmgwn.jpg
to je višak i trebaga skinuti i baciti u đubre. Meni je jednu strunu prilikom double haul-a malo precvikao  :mad: Evo slike Robinsona...pljunuto isto...pogledajte mehanizam, ako želite da nedrnda jer jako ružno drnda pomerite to prema gore...mada bolje imati nešto malo skuplje ako se ikako da...

evo mog tzv. Robinson-a "First Cast"

sigurno ću ga pokoristiti na morsko lagano mušičarenje  :D sa nekom isto tako đabalesku strunom  :D
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
Sto se tice ove masinice Viva Fly za 500+ din. mogu da kazem da sam je opipao i da mi se nije svidelo upravo ono sto i sebastijan pominje - naime, komad lima debljine od 0.5 do 1mm ima ivice po kojima ne bih voleo da struzem strunu. Pazite, to kazem ja, koji jos uvek merkam svoj prvi cekrk...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
taj smrdljivi višak je meni malo precviknuo i uštinuo jednu strunu koja je vredila za 7-8 takvih čekrka...smeče je taj lim, sam čekrk ima bezveze zvuk koji se može regulisati kako sam gore pokazao...ali uglavnom može i takav čekrk poslužiti poslužiti. Vredan je možda euro ili dva  :D 
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ne zelim ljudima iz "foremaxa" da pravim antireklamu, otvorili su ogrooomnu radnju 300m od moje kuce i vec sam pazario neke stvari kod njih, ali vecina pribora koju prodaju je MADE IN P.R.C. Ali ovaj cekrk je totalni shit. Sto kaze seb da je 2-3evra pa jos i ajde. Mislim da je bolje kupiti nesto za 10-20e i da te sluzi.

@Boko meni je Ivan Dragojlovic na prvom druzenju musicara rekao nesto sto mi je rekao i stric koji musicari jedno 30-40 godina. A to je da je masinica najmanje bitna u musicarenju. Posto ti oces na krupnije ribe stuka, bucov, smudj... Mozda je dobro da uzmes neku malo kvalitetniju cisto zbog trajnosti same masine. Mada mi je stric ispricao da je Lee Wulf upecao neku tunu IGFA rekord (za music. pribor) koristeci masinu od 10-20$ koju je kupio usput kad je posao u ribolov.
Najbolje otvori ovde topic i pitaj koju masinu da kupis.  :bye:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ja sam danas bio kod Travara i gledao kom pletan program firme "VISION" koju je uvezao.Čekrci Koma i još neki,zaboravih mu ime samo zato što je u bakarnoj boji,nisu sam vrh,ali za 70ak € koliko Koma košta mislim da ni kod loppova nema povoljnije.Koma je large arbour čekrk,sasvim lijepog dizajna, u veličinama 56 i 67.Prijatnog je zvuka,čini mi se da ima ležaj(nisam siguran) na osovini.Zadovoljava.

Što se Formaxa tiče,meni nije ko bata Joci pored kuće,ali nije ni daleko,pa ga s vremena na vrijeme i obiđem.Tamo za ozbiljnog mušičara nema ništa.Ovaj čekrk odozgo ne bih ni komentarisao.

Ne slažem se s 100kom da je čekrk nebitan.Pa jel Seb komentarisao da mu je uništio strunu?Kako onda nebitan?Bitan je bar toliko da sačuva strunu koja u ribolovu mora biti kavalitetna,čitaj skupa.

Znači ,po mom,mora se malo uložiti i u čekrk,ne može biti baš jeftin.A u cijenovnom razredu od 50 do 100 € imate izbor samo takav.Tu svako može naći nešto za sabe.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
rabbit je napisao(la):
Ja sam danas bio kod Travara i gledao kom pletan program firme "VISION" koju je uvezao.Čekrci Koma i još neki,zaboravih mu ime samo zato što je u bakarnoj boji,nisu sam vrh,ali za 70ak € koliko Koma košta mislim da ni kod loppova nema povoljnije.Koma je large arbour čekrk,sasvim lijepog dizajna, u veličinama 56 i 67.Prijatnog je zvuka,čini mi se da ima ležaj(nisam siguran) na osovini.Zadovoljava.

Što se Formaxa tiče,meni nije ko bata Joci pored kuće,ali nije ni daleko,pa ga s vremena na vrijeme i obiđem.Tamo za ozbiljnog mušičara nema ništa.Ovaj čekrk odozgo ne bih ni komentarisao.

Ne slažem se s 100kom da je čekrk nebitan.Pa jel Seb komentarisao da mu je uništio strunu?Kako onda nebitan?Bitan je bar toliko da sačuva strunu koja u ribolovu mora biti kavalitetna,čitaj skupa.

Znači ,po mom,mora se malo uložiti i u čekrk,ne može biti baš jeftin.A u cijenovnom razredu od 50 do 100 € imate izbor samo takav.Tu svako može naći nešto za sabe.

100%  :yeswink:

Vision ima odlican i visoko kvalitetan pribor...pored svega nije među najskupljima...hvala Bogu!  :)
 

boko

Junior member
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
56
Broj reagovanja
0
@100ka
Lepa pažnja, druže Joco!
Ali... ja sam 'vako naumio: prvo motka, onda(k) struna, za njom i čekrk. Valjda.
Jedno je sigurno - nabavka pribora za muvanje (pod domaćim uslovima), polako postaje punokrvni mazohizam.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Nismo se bas razumeli bata Zeko meni su iskusnije kolege rekle da masina nije mnogo bitna (kao sto je npr. suprotno ovome u varalicarenju jako bitna) i ja se prihvatam njihov savet.
Ali se slazem i sa tim sto si ti reko da mora da se pazi da ne ostecuje strunu.
Znaci neka zlatna sredina. Da ima neki osnovni nivo kvaliteta i da ne bude preterano skupa. :tbumb:

@Boko
Druze da ne dobih komplet stap, masinu i strunu za "DŽ" od čiče i ja bih se odlučio za isti niz koraka kao ti.
Pogledaj za strune imas topik ovde
http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_smf&Itemid=26&topic=301.0
o nekoj simanovoj sto je Zeka pisao za 25€ a rece mi Dragojlovic da ima kod Travara neka ok koja je cak jos jeftinija.Al strpi se do sledeceg sastanka i prevrci ovdi po sajtu.
 
Vrh Dno