Jeftino, dzabe....

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Treba naći što jeftinije a opet takvih karakteristika da ispunjava sve potrebe jednog mušičara...da ne štipa strunu, posle nekog vremena da ne ide u osmicu itd. ako se želi vrhunsku kvalitetu, poseban izgled i "IME"... recimo nekoga Abel-a, Tibor-a, ATH-a... onda treba velikodušno otvoriti svoj novčanik i sa osmehom na licu "pljunuti" nešto više €.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Neki prihvatljiv odnos cena-kvalitet u nizem cenovnom opsegu cini mi se da je Okuma: za 30 - 50 evra po masinici ima se  bar nekoliko sezona pecanja. Moje koriscene vise godina sasvim su u radnom stanju.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
U Joco bre,zašta ti je bitna mašinica u varaličarenju,aj mi objasni!Da smuđa od 4 kg motaš i izmotavaš mašinicom napolje?Ili da klepiš štuju od jedno nekoliko kila i vrtiš li vrtiš?Koji će ti onda moj štap?Koliko ti je potrebna u varaličarenju,toliko je potrebna i u  mušičarenju.Oćeš da mi kažeš da ne bi mogao gore pomenute ribe izvući štapom i RUKOM povlačiti najlon?U,bre,kakve ti savjetnike imaš!Odma nek ti objasne ovo,zašto tamo da a ovamo ne.I nek zajebu objašnjavanja tipa džigovanje i sl.Meni je silstar(prva mašinica) trajao 4 god,a šimano twin power 2.

Oš razlog?

Sa silstarom sam pecao i nisam znao fensi varaličare,a onda sam ih upoznao i počeo da mijenjam pribor(što na žalost i sad radim,al u manjoj mjeri).A istim načinom sam varaličario,džigovao.

Znači dobar pribor je potreban radi sigurnosti na pecanju,fensiranja i da se malo ku****o.Ja lično imam svoj stav,i trudim se da ga ispoštujem.
Volim sve lijepo,pa i mušičarski čekrk.Ako nemam para sad,ja se strpim(Đura strpljiv čovek-mi nismo anđeli 1 ),pa kupim ili na rasprodaji ili jednostavno kad imam keša.A i nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine plastične čekrke.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Dobro Zeko ako ti tako kazes, stariji si imas vise ribolovnog iskustva. Samo ne znam bas da li bi mogo da izvlacis pletenicu 0,14 sa ribom od par kila na suprotnom kraju golom rukom ;).
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Eeee, pa postoje specijalne ribolovacke rukavice sa ojacanom povrsinom protiv trenja i specijalnim karabinjerom za zakacinjanje hiprona, koje su namenjene za izvlacenje ribe teze od 5 kila.... Dzirlo, bato, dzirlo.... :D
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Uh, sve filozofi!
Mozda ne bi bilo lose da kupis lateks navlake za ruke, snjima se zadnjom pomenutom metodom najbolje oseca svaki damar na stapu.
Pristup engleskog dzentlmena ("Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari") je zakon, ali zahteva strpljenje.
Sve ostalo kad-tad, u zavisnosti od tezine upotrebe, pokaze efekte. I musicarski cekrk posle upotrebe dobija luft. Bolji i skuplji mnogo kasnije, ali sta je "bolji", a sta "skuplji", to nije bas lako razdvojiti i odgonetnuti.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
El viš,bata Joco šta je iskustvo?Lijepo ti čovijek odgovorio.Iskustvo pa onda strpljenje i sve kad tad dođe na svoje mjesto i sve se želje ispune.Samo strpljenje.A ići ćemo i kod Travara.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D :D :D
Aaaaa, kad vas obojicu strpljiv i iskusan do'vati!  :p
Dva meseca sam premisljao, pregledao, razgledao, racunao tezine, u mislima balansirao i stap i frizider dok nisam uplatio Danielsson-a FW  :drool: :drool: :drool:. Mislis da tu strpljenje pomaze?  :'(
Taki mi guber. A i nisam hteo da mi uvaljuju polovni "Original" kad su ga izgustirali  :p, jer ne mislim da je njegovo konstrukciono resenje trajno. Niti druge izvikane second-hand i proizvode bez geografskog porekla (ako shvatate na sta mislim), poucen (srecom, dobrim) iskustvom iz loma tako kupljenog stapa, jer to sto takve stvari kostaju za mene nisu male pare. Zato sam poceo i da gubim dotadasnje "prijatelje".
 
Vrh Dno