Jesenji emerger - Originator

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Dosadno, kisa, 'ladno... pa malo da se razmrdamo:

cb-autumnemer.jpg


Jesenji emerger - originator (source: www.flytyingworld.com)

Iskreno, nisam lovio ovom musicom... stavise, tek se spremam da je vezem, ali evo, da se vidi! Meni mnogo vasarski izgleda, al jebiga... nikad se nezna

Udica:gamarus tip #12-18.

krilca: oranz antron, staklena vlakna , sta bilo u tom fazonu.

Glava: zlatni tungsten

Rep: kristal vlakna.

telo:  vidi krilo + olovna zica.


Ne sumnjam da ce Sebastijan o'ma da navali na pos'o!  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) hehe, mozda se bacim na posao tek u ponedeljak ... ideja nije slaba mada inace radim cdc emergere sa takvim repicem koji odlicno imitira nimfalnu kosuljicu. Mozda cu napraviti nesto slicno. Kako god, Sjekloca fala, dade mi inspiraciju  :D :tbumb:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Zanimljiva , muva, podseca me na celu seriju muva koju sam video kod jednog hrvatskog musicara koji ih upotrebljava u situacijama kad se riba(lipljan) ne hrani i ima izuzetne rezultate, koje mislim da duguje upravo vasarskom izgledu muve, mada i nimfe ovakvog kolorita bi bile pravi pogodak,narocito tungsten varijante.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobar način za "razmrdavanje", Sjekloca.  :tbumb:

Ovu muvu bih i ja rado posedovao. Koristio bih je za mušičarenje bodorke, sunčanice i crvenperke. Kutiju u kojoj držim muve za ovakve ribe, zovem "lipljenska", ali najbliži lipljen mojoj kući je udaljen oko 300 km, pa sam primoran da sa jednakim merakom lovim i ove "barske lipljene". :hammer:
 
Vrh Dno