Jesenji Emerger - Zakula's March Brown Emerger

Z

Zakula

Guest
                                                                Zakula's March Brown Emerger

Najspecifichnija stvar na ovoj muvi su Loop krila,koja su napravljena specijalnom tehnikom dubbingovanja...Jedan deo tehnike pravljenja DUBBING LOOP WING-a,je vec provaljen i ima dosta muva na netu,koje imaju telo (chitaj:TELO) od ,duplog spinovanja (ali u suprotnom smeru) shenila,polipropilena,floss-a itd...E,vidite,meni je ta tehnika dala ispiraciju da ja napravim dubb-irani loop wing.To shto sam ja uradio,nisam video ni na jednoj drugoj muvi i sa sigurnoshcu tvrdim da je moj loop wing originalan.Ostali delovi muve su u principu tipicni i nisu nishta specijalno.Naravno, velichina mog emergera lezi u loop wingu.Znachi idemo ovako:

1.Rep - Svetlucavi crvenkasti antron
2.Telo - March Brown dubb. (meshavina antrona)
3.Krila - Zakula Loop Wing (od antrona) i malo zechije shape
4.Thorax (grudi) - March Brown dubb. (nije lose da napravite malo tamniji mix)
5.Noge - Malo Deer Haira-a (koga malo "razmrchkate" i izpresavijate prstima)
6.Udica - Ja sam koristio Gamakatsu F15 #10.

P.S. Ovim,mojim, Loop Wing-om mozete da pravite mnoge imitacije,i to u nekoliko stadijuma,od krznokrilaca,preko midzeva i jednodnevki...Univerzalna su i izuzetno dobro imitiraju emerger fazu insekata.Samo menjate boju dubb - a tj. loop krila,i to je to...Uskoro cete videti kompletan spet by step,vezan za izradu Zakula Loop Wing-a,a do tada malo prouchavajte...Ionako sam vam dosta otkrio ;) ;)...

                                                                                    Pozz!!

 
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Raspamećen sam. Ne znam da li je ovaj Žakulin tip krila dobar, jer ga još nismo proverili, ali sigurno znam da se upravo ovako pišu vrhunski fly tying postovi.
Hvala, Žakula. :respect:

VVVVVVVRRRRRRRRRRRRHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!
 
Z

Zakula

Guest
Nema na cemu batke...A shto se tiche loop wing-a...??!!Mushica sa njim zauzima perfektan polozaj na vodi...Recimo,ova dva loop - a na muvi zadrzavaju veeeliku kolichinu vazduha (balonchic) i tako je drze na povrshini besprekorno...Malo masti na repu,deer hair nozicama i loop krilima i muva pliva ka' Dzoni Vajsmiler :yeswink: :yeswink: :whistle:...
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Interesantno, nema šta. Bravo za ideju.
Al gde uze F15 za emergera...  :doh:
 
Z

Zakula

Guest
Zato shto imam na umu da pecam njime krupne ribe,a i zbog samog ponashanja muve na vodi...
F15 ce lepo da potopi telo emergera,a loop wing da ga zadrzi na povrshini.Bash ka'  pravi emerger  ;)!!
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Probaj muvu pa ćeš videti na šta sam mislio...  :smoke:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
F-15 je veoma ozbiljna udica i mušičari sa ozbiljnim namerama treba da je koriste, čak i ako je preteška. To se može lako nadoknaditi dodatkom malo više materijala. Koliko vidim, Žakula je dobro nakinđurio svog emergera.
 
Vrh Dno