Jezeru "Ontario" u Zagrebačkom Blatu

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ovo Hrvatsko jezero je prepuno štuka! Dođe mu nešto kao Srpski "Joca". Molio bih komšije ako imaju nekog iskustva sa mušičarenjem štuke na ovom jezeru da to podele sa nama. Imam informaciju da je zabranjeno pecanje na ovom jezeru iz plovila ali koliko vidim nema puno rastinja tako da može da bude vrlo zanimljivo i lako za mušičarenje.

Evo par ulova sa ove vode:

dsc00397p.jpg


dsc00400g.jpg


dsc00392i.jpg


Slike preuzete sa varalicar.com
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Dodatna zanimljivost ovog jezera, osim prilicnog broja stuka u klasi 2-9 kila, je da na njemu ribolovac obavezno pusta ulov, mora imati podlošku za odlaganje ribe kakvu koriste saranasi i sav potreban alat za prihvacanje i pustanje stuke. To se dosta strogo kontrolira i nespotski odnos prema ribi, valjanje u blatu ili po sljunku znaci brzinski 'izgon' s vode. Na to paze ne samo ribocuvari nego i svi ribolovci koji tamo love. Moze se musicariti,ali do sada se ni jedan musicar nije pohvalio necim vecim. Lovio sam stuke 2-4 kile. 
 

sokre

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2008.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Istina da oko vode nema raslinja, ali zato u jezeru ima jako puno trave pa se treba prilagodit tome.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Alp jesi ih dobijao po površini na kakave poppere i slično?
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Lovio sam u proljece na slabo otezane strimere. Vjerujem da bi se dalo (u)loviti na povrsini medju travom, ali na tom jezeru nema ni milimetra hladovine. Ne isplati mi se kupovati dozvolu za sat dva jutarnjeg ili vecernjeg ribolova. A duze se ne moze izdrzati. Drzim se hladnijih krajeva. 
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Meni je ovo jezero bolje nego Joca jer nemora da se koristi čamac (koji me već malo više smara) ,a koliko vidim obala je idealna za mušičarenje  :tbumb: ,uhhh kad bi se dala neka ekipa skupiti pa da skoknemo malo do Ontaria !
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Šone, ta voda nije losa obzirom na ostale u Hrvatskoj, ali nisam bas siguran da ces na njoj imati neki stukolov zivota. Iako u relativno blizoj okolici ima jos nekih komercijalnih ribnjaka gdje mozes, ako posto poto zelis, uloviti stuku od pet i vise kila na muhu. Mislim da ces bolje proci vec u Madjarskoj, a za pravi stukolov preporucio bih ti Irsku ili Svedsku. Tamo imas sve. Umjerene cijene, obilje riba svih velicina, prirodni ambijent.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovo je nas kolega alp tako dobro opisao da bolje biti ne može. Otići do dotičnih zemalja posebno ono na severu i za veoma prihvatljivu cenu naloviš se za ceo život što bi se reklo. Sečam se jednog članka o ribolovu iz finske....šta reči do sama fantazija, a kod nas su cene za donekle solidne vode paprene ali šta da se radi kad nam sve te top vode daleko.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Drugar iz ZG mi reče da je pre 10ak dana pri onim velikim poplavama, Sava probila nasipe i spojila se s Ontariom, te da je neka količina ribe verovatno izašla.

Kakva je situacija?
 

Ico

Junior member
Učlanjen(a)
17.03.2009.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
voda se povukla, a sta je Sava odnjela to se jos ne zna

problem nakon povlacenja su bili domoroci koji su krenuli u shoping po livadama i lokvama nakon sto je pala voda

u lokvama je bilo puno zarobljene ribe i firangama se to lovilo i nosilo, jedan mi se pohvalio da je 20 komada sarana u spomenutom metodom lova u jednoj lokvi ''ulovio'', najveci 20 kg

stuka nije saran, pa se nadamo da nisu gubici preveliki, vrijeme ce pokazati
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Znači i kod vas su majmuni vazda gladni,kao i kod nas!
 
Vrh Dno