Jos jedna jednodnevka-parashute-STEP BY STEP

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pocela je 2008. Jesam cestitao, ali cu svima koji ovo citate pozeleti puno zdravlja, zezajna i zategnutih struna. Nova godina, neke nove ideje, ili pa stare koje treba da se realizuju. Ja sam pozeleo i nadam se da sto vise musicarim i da sto vise pravim muve. Jednostavno obozavam fly tying, ponekad do opsesije. Nabavio sam prosle godine fotoapatart, medjutim iz mnogo razloga nikako da sednem i da provalim kako da slika, a aparat je opasan. E pa dosta je bilo  :doh: Mala pauza od obaveza i resih da postavim svoj prvi stpe by step. Ova muva niti je revolucionarna, niti nesto novo, jedino sto sam uveo su rebra od crystal hair-a. Bilo mi je veoma zabavno da je pravi i da slikam. Verujem da sam provalio, donekle  :doh:, slikanje te sam resio da podelim sa svima vama. Jos uvek nisam zadovoljan fotografijama pa ce ova muva biti na forumu, a ne u clancima.
Zamolio bi clanove, koji zele da komentarisu da komentarisu muvu, ali i same slike. Pohvale, a posebno kritike, bi mi dosta znacile. Iako ovo nije deo foruma za fotografiju, neka padaju i komentari na fotografije. Prvih nekoliko sam obradjivao u photoshopu i isao sam na auto adjustment color. Da li je bolje tako ili kao sto slike pri kraju nisu.....
Bilo kako bilo evo kako se muva radi, plus text.

osnovni konac: braon + spider web
udica: gamakatsu F 14 velicina 12
rep: isperci braon petla
rebra:crystal hair
telo: fly rite dubing golden olive
grudi: dubing od zecijeg uva
krila: polipropilen grao boje
noge:braon petao
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Muva je super! I fotografija je bez greske:tbumb:

Al step by step... :D  ti to iz dva koraka... Svaka cast!  :D :D :D :D :D
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
1. vezati krila od polypropilena. Provalite gde zelite da Vam se krila nalaze i tu vezite. Nakon toga krenite osnovnim koncem prema usici udice i napravite nekoliko namotaja ispred krila da bi ste ih podigli. Visak polypr. isecite, ali da bude konusan prema luku udice, da bi ste kasnije napravili konusno telo.
2. Idite osnovnim koncem do kraja i vezite rep i materijal za rebra. Mozete da prvo vezete rep i mat. za rebra pa krila. Kako Vam lakse.
3. Nakon sto ste uradili 2. napravite dubing predju. Ja radim izmedju dve niti, a o ovome sledi step by step ubrzo. Osnvni konac dovedite do dela gde ce Vam poceti grudi.
4. Namotajte telo i porebrite.
5. Vezite pero za noge.
6. Izrada grudi je identicna kao za telo, s'tim sto osnovni konac ide do dela gde pocinje glava.
7. Napravite grudi i zavrsite muvu. Formirajte glavu i lakirajte
8. E sada pocinje malo zaguljen deo. Lakse je ako imate stegu koja rotira, ja nemam pa zivim i radim. :yeswink: Zato malo prakse, vezbanja i nemojte da se nervirate. Znaci krenemo sa osnovnim cvorom oko krila. Sada je osnovni konac spider web. Nakon toga krenite da pravite deo gde ce biti noge, tako sto ce te da uvzujete pero petla i da osnovnim koncem pravite deo velicine 1-2 mm. Kada ste to uradili, osnovnim koncem se vratite na pocetak tog dela. Mozda sam malo konfuzno i glupo ovo objasnio, Nazalost posto sam sam radio i slikao nisam mogao sam ovaj deo da u vise slika prikazem, ali cim mi stignu asistenti bice i toga.
9. Pocnite da pravite nogice od samog kraja i namotaje pravite prema grudima. Kada dodjete do kraja, uvezite spider webom i na taj nacin fiksirajte pero. Isecite visak i finisherom zabvrsite muvu. Zarsni cvor se pravi oko krila !!!! Iglicom nanesite malo laka.
To Vam je to. Dok sam pravio ovu muvu slusao sam Bob Marley i album Catch a Fire te i vama preporucujem reggae u ove zimske dane.
Salut
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Uh.......ima da se utepam od ovog sjekloce.  :doh:  Strpeljenje bre. Evo ti step by step, zajebava me net jedva slike uploadovah. A malo kasnije da ispravim slovne greske kojih ima ko da sam nogama kucao!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlična i jednostavna imitacija jednodnevke. I ja bih ovakvu napravio na broju 10, Gamakatsu f-14, kao imitaciju imaga Ecdyonurus jednodnevke.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
Odlična i jednostavna imitacija jednodnevke. I ja bih ovakvu napravio na broju 10, Gamakatsu f-14, kao imitaciju imaga Ecdyonurus jednodnevke.

Dobra muva. Ja bih, eventualno, koristio neku od udica za suve muve, a ne za mokre imitacije (f14 je teska udica, podjednako kao i Mustadova 540, drzim ih zajedno u kutijici).
Slicnu, samo klasicnu verziju (a la March Brown, modifikovano) mozete videti na 100ka-inoj galeriji u temi okupljanja Bg musicara.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Laki, odličnoooooooooooo  :tbumb: a ovo telo i prsa perfektno, prelepo...lepota jednostavnosti...  :respect1: Ja ih isto tako radim ali sve takve u mojoj kutijici imaju rep od microfibetsa, ali moram pritnati da ovoj tvojoj predovno leži ovaj rep od petlova pera. Ovakve, baš ovakve, u dlaku iste, voleo bih imati na udicama od 16 - 14, jednostavno znam da bi to bilo nešto perfektno kako za pajke tako i lipce s početkom leta.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Hvala svima na komentarima.
Udica F 14 jeste teza nego obicna za suve, ali njen dug vrat me je inspirisao da je primenim za ovu kreaciju, druge sa duzim vratom nisam imao. Mislim da nece uticati na plovnost.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Laki naucio konacno da mota muve :D shala ;)
Odlicna muva Laki!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Polako momci, udica F/14 je namenjena suvim muvama i prilično je laka. Možda ste je pomešali sa sličnom f-16, koja je namenjena mokrim muvama. Iz Gamakatsu asortimana nema boljeg izbora za ovakve muve.
Ovaj zatalasani polipropilen je najbolji izbor, jer daje muvi povećanu plovnost. Lucky, preporučujem ti da u istoj veličini, na isti način, napraviš i nekoliko red spinnera i majskih, a na istom modelu udice, ali broju 14 i nekoliko Dark Olive Dun-ova, te tako prebrineš pastrmske jednodnevke od marta do jula. Znam da ti nedostaje samo blue dun i olive hackle, ali iskopaću ja neko perce.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
dr.lucky je napisao(la):
Hvala svima na komentarima.
Udica F 14 jeste teza nego obicna za suve, ali njen dug vrat me je inspirisao da je primenim za ovu kreaciju, druge sa duzim vratom nisam imao. Mislim da nece uticati na plovnost.
Nece, sigurno, parashut dobro "hvata" povrsinski napon.
Lepa muva.  :tbumb:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Za Lakija veliki + od mene u nadi da cemo uskoro videti jos koji step by step  :tbumb:
 
Vrh Dno