Kada i kako štuka uzima strimera ?

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Jeste Gogo,ali gledaj drugi snimak,babaroge po površini,gledaj voda koliko je mutna,a ne kao kod nas,te sunčan dan,te toplo...
Ovaj brate ako neće riba,ode na drugi kraj jezera i nađe drugu alu,a mi balerinu,balerinu,balerinu...
 
H

humphrey

Guest
zvezdan je napisao(la):
Gledam ponovo ovaj snimak gde ljudi razbijaju štuku na površinske strimere,i razmišljam kako sam retko hvatao štuku na našim vodama na popere i ostale površinske imitacije.Tamo gde je ima kao pleve udariće i na golu udicu.

U Nl su vode sistematski poribljavane 20 gdna 4x godisnje,sada samo po potrebi,veruj mi da kada ti kazem da je u prinicipu nemoguce izaci na vodu i ostati bez ulova,stuke od 100cm sasvim normalno one od 150cm su vec trofej,naravno sve vode su ovde c&r.
Tako da poper take moze a i ne mora,zavisi od situacije nije bas tako gde ih ima da izlaze uvek na povrsinu..
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pa na to sam i mislio,ako neće popera,hoće zonkera,ili neku drugu imitaciju.Ovde ako neće,šest kutija punih strimera ti ne pomaže,ustvari ne ako neće,nema je.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
humphrey je napisao(la):
zvezdan je napisao(la):
Gledam ponovo ovaj snimak gde ljudi razbijaju štuku na površinske strimere,i razmišljam kako sam retko hvatao štuku na našim vodama na popere i ostale površinske imitacije.Tamo gde je ima kao pleve udariće i na golu udicu.

U Nl su vode sistematski poribljavane 20 gdna 4x godisnje,sada samo po potrebi,veruj mi da kada ti kazem da je u prinicipu nemoguce izaci na vodu i ostati bez ulova,stuke od 100cm sasvim normalno one od 150cm su vec trofej,naravno sve vode su ovde c&r.
Tako da poper take moze a i ne mora,zavisi od situacije nije bas tako gde ih ima da izlaze uvek na povrsinu..

Pa jel ja da kratim put posto nesto vec planiram dogodine do svedske  :)
 
H

humphrey

Guest
Djole je napisao(la):
humphrey je napisao(la):
zvezdan je napisao(la):
Gledam ponovo ovaj snimak gde ljudi razbijaju štuku na površinske strimere,i razmišljam kako sam retko hvatao štuku na našim vodama na popere i ostale površinske imitacije.Tamo gde je ima kao pleve udariće i na golu udicu.

U Nl su vode sistematski poribljavane 20 gdna 4x godisnje,sada samo po potrebi,veruj mi da kada ti kazem da je u prinicipu nemoguce izaci na vodu i ostati bez ulova,stuke od 100cm sasvim normalno one od 150cm su vec trofej,naravno sve vode su ovde c&r.
Tako da poper take moze a i ne mora,zavisi od situacije nije bas tako gde ih ima da izlaze uvek na povrsinu..

Pa jel ja da kratim put posto nesto vec planiram dogodine do svedske  :)


Svedska je lepsa i samim tim i dozivljaj,sto se ribe tice ne mogu da kazem pretpostavljam isto,u S imas vise mogucnosti za salmonide whole range skoro...tako da je ipak S bolje....
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Danas sam uboo štuku života.Kad je to krenulo da praši po površini celo jezero se okrenulo u mom pravcu.Uzela je strimer,zonker od crvenog zeca,čim je dotakao površinu,glisirala je dobrih 3-4 metra pre nego ga je razvalila.Dva puta sam kontrirao jer sam pecao peticom.Rasturila me,štap jednostavno nije mogao da zadrži nijedan beg,sve se dešavalo u plićaku od pola metra potpuno obraslom trskom.A onda je skočila.Riba 7-8 kg.U drugom skoku se oslobodila udice.Gamakatsu je pukao.PUKLA UDICA!!!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.117
Broj reagovanja
1.172
Lokacija
Čačak
Steta, ne bih bio u tvojoj kozi sad :'(
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Najgore mi je bilo što je u tim trenucima došla pogranična policija da kontroliše dozvole,sve su videli sa daljine,kad sam se spremao da izvadim dokument rekli su:"Neka,neka!"
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Auuuuuu, prvo tostolobik pa sada stuka...ne brini, docice sutra jos veca  ;)
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Još ne mogu da se oslobodim osećaja kad mi je lupila,ipak je petica preslaba za takav divlji nasrtaj,da sam imao svoju sedmicu u mestu bih je štopovao,ne bi mogla baš tako da besni.Razmišljam da li da se već sutra nacrtam na isto mesto,je li joj dovoljan jedan dan da zaboravi?Hoće li i sutra napasti?!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Još ne mogu da se oslobodim osećaja kad mi je lupila,ipak je petica preslaba za takav divlji nasrtaj,da sam imao svoju sedmicu u mestu bih je štopovao,ne bi mogla baš tako da besni.Razmišljam da li da se već sutra nacrtam na isto mesto,je li joj dovoljan jedan dan da zaboravi?Hoće li i sutra napasti?!

Iz mog iskustva, savetujem da ju potražiš sutra na tom teritoriju. Velika štuja je teritorijalna riba i veruj mi ako ugleda tvoj strimer neče se ona baviti filozofijom (hmmmmm dal je to mene juče bocnulo ili ne) ako budeš isto tako dobro bacio i vodio ona če da lupi. Ne bi da govorim o svom varaličarskom iskustvu i velikim štukama iz tog vremena ali sada več mušičareči štuku sam dobio približno iste utiske (više kao potvrde). Za primer od prošle godine, nije baš 6kg ali 3,5kg jeste....jednom se otkačila i pred kraj dana sam ju opet dobio na istom mestu...ta tvoja če do sutra totalno da zaboravi šta joj se desilo. Samo je ti potraži, oprezno joj prezentiraj i vodi tako kako več sam znaš. Uveren sam da češ je dobiti ako ju stvarno pronađeš, pa ako i na slepo pretražiš taj teren imaš mnogo šanse, samo je važno da je isprovociraš na napad...ono, znaš, propadanje, cimanje, propadanje, trzaj, propadanje... ;) držim ti palčeve, nadam se sutra slikama  :yeswink:

Jedino ako neki balerinaš ujutro ili več sada navečer nije podigao tu ribu ili možda kakav varaličar. Ako su svi gledali očekuj da češ sutra imati promenadu blinkeraša i balerinaša na tom mestu .... u rano jutro još pre zore bolje ti je da si več tamo  :blush:

Otkako sam ja ne planirano zakačio četvorkom šarana od oko 20kg ja na vodu nikako ne idem bez moje 7/8...a kada krene sezona na klena nosim i četvorku (za igru u poslepodnevnim satima ili odmor od strimerisanja - na jezeru).
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zvezdan je napisao(la):
Gamakatsu je pukao.PUKLA UDICA!!!
e da si lepo imao trokraku sad bi bilo i lepih slika  :hammer: :hammer: :hammer:
salim se malo...iako tebi sigurno nije do sale  :nowink: neka ti bude uteha da si bar imao toliku ribu na lakom musicarskom stapu.doci ce druga...nikad ne zali za zenama i ribama koje odu  :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nema 'leba bez sedmice,spremam je večeras.A ovo je Seb u pravu,strahujem da je nije danas već neko dobio,videćemo sutra.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zvezdane, Zvezdane...uzbudljivo je bilo, a? :doh:
Sačekaj 2-3 dana, pa joj dođi sat vremena pred mrak sa belim strimerom od 20 cm. Hoćeš da ti pošaljem udice koje ne može ni ajkula da polomi?
 
Vrh Dno