Kako da zalepim đon čizme?

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Imam problem oko jedne čizme tj. đona, nikako da ga zalepim. Nekada sam nagazio neko staklo u vodi i posekao sam čizmu, sreća noga nije osetila ništa.

Pokušavao sam raznim lepkovima ali neće, i dalje pušta vodu. Da li neko ima neku ideju kako zalepiti ovakav đoN?

Čizme jesu stare ali su i dalje besprekorne sem ove poekotine.
 

Prilozi

  • cizme 001.jpg
    cizme 001.jpg
    125,9 KB · Pregleda: 1.066
  • cizme 003.jpg
    cizme 003.jpg
    129,6 KB · Pregleda: 690

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Da je na sredini ne bi bio toliki  problem ali ovako sa strane ,,,  ja bi probo da odsjecem  komad tog djona gdje je posjekotina  jedno par cm kvadratnih,  zalijepio bi posjekotinu  i nalijepio bi  preko  novi komad  djona  na tom mjestu ,,
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Problem je što se za ovaj đon ne lepi ni jedan lepak koji sam probao... a probao sam razne...
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
djon je izlozen  velikom opterecenju tako da za vodu moras ga uraditi extra a ne ko obicnu zakrpu ,, izbrusi sa el mini brusilicom rupu u obliku kocke  zalijepi rupu gdje pusta obicnim  ljepilom a onda stavi novu kocku  i zalijepi  sekundom ili univerzalnim ,,
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Iz koje ere su ove čizme  :hammer:
Šala mala,teško Strelko,na gadnom mjestu je rez.Tu čizma "radi" stalno,veliko opterećenje i svaki lijepak će pući!
Meni jedna čizma pušta ali ne vidim gdje,izgleda na onom spoju gdje je lipljenja ili je toliko mala rupa da lagano voda probija.
Neki dan su mi cipele zijevnule  :'(
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
a da probas da kontaktiras jugoplastiku ? da ti daju hemijski sastav djona i koji lepak odgovara ?  :D jel postoji ta fabrika ?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
tommylee je napisao(la):
Iz koje ere su ove čizme  :hammer:

Ćale kaže da su iz najbolje, kada se proizvodila kvalitetna roba i kada je postijao neki standard. Da nije ove posekline ništa ali baš ništa im nebi nedostajalo. Nitu je materijal negde prso niti ispucao nije se ništa razlepilo, mogu još dugo one da traju samo da nekako rešim ovaj đon.
 

pannic

Senior member
Učlanjen(a)
14.06.2007.
Poruke
161
Broj reagovanja
0
Ovo bi trebalo da je PVC, samo oganj, usijati neki ekser i sa njime polako izdrljati da se izmesa smesa a posle nekom manjom spaklom ili slicnim alatom takodje usijanim zamazati. Mozda rastopiti PVC kesu i nasuti u ociscenu rasekotinu....
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Zalepio sam čizmu [emoji3]  tačnije zatvorio sam rupu. Đon nisam zalepio ali sam samo zatvorio rupicu gde je ulazila voda i to OHO lepkom. Veliki problem je bilo lepljenje đona jer ga ne lepi ništa, u startu sam pogrešio. Đon i dalje zjapi na savijanje ali je rupica zatvorena i voda ne ulazi. Ugurao sam čačkalicom lepak unutra i kada se stego zatvorio je rupu i rešio problem.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Strelko, nikakva frka nije zalepiti djon bre. Univerzalni lepak tipa '' Tigar '',razredjivacem tj. krpicom umocenom u nitro raz. ocisti mesto,

smirglom  preci pa naneti lepak i cekati par h ( ne do 20 min. kao sto pise na uputstvu ),pa mozda naneti ponovo lepak i takodje

sacekati duze malo. To kada se spoji i malo nalupa cekicem ,bukvalno zavari sve.

Ni sam ne znam koliko sam pari patika  spasio ortacima na ovu foru od starog majstora obucara posavetovan. Ako ti frka ti skokni do

obucara nekog,nije skupo,jos sada koriste i bolje lepkove i nove fore i bukvalno ti mogu zavariti djon.

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Ja sam skoro cipele sam se bi zakrpio.Tipično zjevnule,đžn počeo dase odvaljuje.Odnesem obućaru.Ovaj to sve spoji čak i zašije!
Drugo pecanje opet isti problem.
Prijatelj mi da neki epoksi,ne znam koji je,u dvije plastične kutije je upakovano.
Prva reakcije ovog epoksija kreće tek za 1,5h!
ALi kada je uhvatilo nema puštanja!
Prosto sam oduševljen.Još ja to nisam ni toliko pedantno odradio ali sam spasio cipele!

Isti obućar prokukao dok je skinuo itisone sa đonova koji su mi služili kao filc.A ja ih zalijepio Tigrovim lijepkom!
 
Vrh Dno