Kako izvaditi udicu

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Da vam nikad ne zatereba kako men i pre neki dan.
Zaista funkcionise ja licno probao.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q_zAuQ2bm9U&feature=related[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:'(

uf gadno, postoji još jedna metoda ako je udica duboko, probije se još malo da vrh izađe van, onda se to odreže iza kontra kuke i sve ide lakše....još lakše je kada nekoristimo kontrakuke...sportskije i za nas sigurnije  ;)
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Ja to čupam peanom ili keštima!
P.S. veoma uspešno,još se niko nije žalio, a i sebi sam čupao u par navrata!  :hammer: :hammer: :hammer:
 

sasa zitoradja

Junior member
Učlanjen(a)
23.05.2010.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Prilikom jednog pecanja na plovak udica br16 mi se zakacila za travu ispod mene,natego sam strunu malo jace da se nebi savijao a udica kao navodjenakako se otkacila tako je uletela u desnu ivicu nosa sa sve kontra kukom :doh:
Ja sam nemam kljeste,nemam ogledalce a udica usla do krivine,boli poprilicno.Skratio sam strunu nozicem i pravac kuci.Manje kombinirke,ogledalo,operacija uspela pacijent preziveo_Od tad se savijam da odkacim udicu :D
 

StariAs

Newbie
Učlanjen(a)
25.06.2013.
Poruke
12
Broj reagovanja
0
Prilikom jednog pecanja na plovak udica br16 mi se zakacila za travu ispod mene,natego sam strunu malo jace da se nebi savijao a udica kao navodjenakako se otkacila tako je uletela u desnu ivicu nosa sa sve kontra kukom
Ja sam nemam kljeste,nemam ogledalce a udica usla do krivine,boli poprilicno.Skratio sam strunu nozicem i pravac kuci.Manje kombinirke,ogledalo,operacija uspela pacijent preziveo_Od tad se savijam da odkacim udicu


Sva sreća,pa u nos  :D :D :D
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jedan od razloga zasto koristim udice bez kontra kuke :yeswink:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Gresis ...dok  je riba na zategnutom nema sanse da spadne..a posto ribu ne nosim kuci ne vidim razlog kontra kuke...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Istina je da riba ima vise sanse da se otkaci ako je udica bez kontrakuke ali tu je jos veci izazov za sportskog ribolovca. Ako se riba misli pustati jos vise je razloga zasto koristiti udicu bez kontrakuke. Tako se riba manje ranjava. Sto se tice otkacivanja, razlika je velika dal se love neke divlje I borbene ribe ili neke kilave I jos u stajacoj vodi. Kod mnogih riba je dovoljno da je prilikom borbe kontakt sa ribom sto vise kontroliran, tj. napet "kanap", ali npr. zravi I jaki lipljeni I isto tako zdrave jake divlje kalife u nekom jacem vodenom toku ponekada se vrlo cesto otkace koliko god da ih imas por "kontrolom"....jednom kad lipljen iskoci pola metra I otresa glavom tu vise nema neke kontrole. Pa sta, otkaci se ili ne, u tome I je car ribolova...ne mora da se bas svaka riba po svaku cenu izvadi na suvo...
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Dobro to je personalna stvar,svako koristi ono sto misli da mu odgovara...mada danasnje udice i sa povratnom kukom su vrlo slicne ovima bez povratne kuke,nema tu mnogo razlike  :smoke:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
najbolje je probati to na sebi, zabodes si jednu sa tom kontrakukom u prst I drugu bez kontra kuke u drugi prst, biras koji oces  ;) pa onda usporedjujes prilikom vadjenja koji te manje boli  :lol:

Jos veca je razlika ako lovis na vodi gde je propisom zabranjena kontrakuka pa ribocuvar ima slab dan pa umesto da te prvi put samo opomene ti udari kaznu  :hammer:
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Ee moj sebastiane...u mom kraju se lovi i rukama,i mrezom,i mrsilicama,ja mislim kolko se secam da je prosle godine u okolini Leskovca bacen i dinamita ako ne gresim...kakve zabrane kontra kuki i ostalo,mrezu u ruke i lovi,nema bojazni da se ubodes  :hammer: :smoke:
 
Vrh Dno