Kako poceti???

mare

Newbie
Učlanjen(a)
01.05.2007.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Pozdrav svima...nemam nikakvog iskustva u musicarenju, i ne znam nikoga ko se bavi tim vidom ribolova pa me interesuje kako da pocnem? :lol:
Citao sam da postoje kursevi...jel mozete da mi kazete ko vodi te kurseve i kako da ih kontaktiram! Jel postoje neki klubovi u Beogradu koji to organizuju?

Hvala unapred!!!

Pozz...
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
za Bg ne znam, ali znam da kada sam ja pocinjao Ivan Randjelovic AKA Mixmaster je nudio besplatno obucavanje, verujem da je jos tako samo ako ima vremena, ali nemoj ja da pricam mnogo oglasice se on,
srecno i pozdrav!!!!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Zdravo Mare,posto startujes od nule sto se tice musicarenja,evo ti par linkova koji ce ti bar malo stvoriti predstavu o pravilnom zabacaju....a sto se tice kurseva,za BG stvarno ne znam.


http://www.alexivanovic.com/ALEX_main%20pages/Alex_Download.htm#Fly_casting_video_clips_


http://www.letsflyfish.com/double_haul.htm
 

mare

Newbie
Učlanjen(a)
01.05.2007.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Hvala na odgovorima...ako jos neko ima neki predlog, informaciju itd. neka posalje, nece biti suvisno!!! :lol:

Pozdrav svima!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pozdrav mare i dobrodosao na sajt,
nisi pogresio, ovde ces dobiti informacije i vrlo brzo postaces pravi, originalni musicar, kakav i treba da bude. U toku dana ja cu ti napisti detaljniji post i dobices smernice vezane za tvoju situaciju.
Salut
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Kao sto sam i rekao evo pokusacu da ti dam neke smernice kako i sto je jos vaznije, barem po meni, zasto da uopste pocnes sa ovim sportom.
Musicarenje je smatrano dugo, vrhom ribolova, sport kojim se bave malo specifici ljudi. I ono to zaista jeste. Najlepsi sport koji si mogao da izaberes. Ali kako obicno biva u svemu lepom postoji i ono lose, ljudi koji neshvataju lepotu musicarenja, okrecu ga tako da njima odgovara, okupjaju slicne sebi i lepota koja je skrivaena od njih, polako bledi.
Musicarenje je dugo bilo rezervisano za bogatase, privlegija malobrojnih. Razvojem tehnoogije ono je postalo dostupno svima, pribor vise nije skup kao sto je bio i svako je mogao da i sto je jos vaznije moze da uziva o ovom sportu i obgatas i skromni momak, student ili srednjeskolac. Ali kao sto rekoh zelja malobrojnih, koji niakd nisu shvatii lepotu, poceli su da stavraju kult ljubitelja pribora i da smatraju kako je to o Boze moj veoma vazno u musicrenju. Katalozi su dolazii u njihove ruke, gledali su slike manekena u goretexima, cisti i obrijani lepotani su im se smesili i oni tu pronadjose sebe. Svako drugaciji im je smesan. Svako sa skromnim priborom je ispod njih. Njihovi musicarski razgovori se svode da li je bolji z-axis ii zero gravity, a paradoksalno je da vecina njih i nezna da upotrebi taj pribor...vreme snobizma se vraca, gde skromni ribolovci treba da pognute glave prolaze pored nesposobnih bogutana, da treba da se dive njihovom najnovijem stapu od 500 evra, cekrku od 300 evar i najbolesnije markiranom odelu i/ili cak i prsluku i kosulji. Ali zajebali su se, sve dok postoje ljudi kao sto sam ja, koji ce propovedati drugacije shvatanje musicarenja.
Zato te ja i davim mare, jer ne zelim da postanes snob. Ja te nezam, kao ni ti mene, ali cinjenica da zelis da budes musicar, me tera da ti bolestan pisem.
Druga skola...
zapocecu stihom banda the Pogues
And The Band Played Waltzing Matilda
When I was a young man I carried my pack
And I lived the free life of a rover
From the murrays green basin to the dusty outback
I waltzed my matilda all over
Neznam koliko godina imas. Nedelujes mi matoro…idealno. Ja cu sada kao br. 1 iz Alan Forda da te davim. Secam se kada sam bio malo mladji i malo ludji, sve sto mi je trebalo je da ustanem i dohvatim stap u ruke. Lutao sam po Srbiji, stopirao, svercovao se, podmicivao konduktere po vozovima. E mare kada bi znao gde smo sve spavali. Po pojatama, po srusenim kucama, uvaljivali se babama…Nije i niakda mi nece biti potreban Lounge, specijalna kucica sa toplom vodom, TV i internetom. A kada bi video moju opremu, hehehe. Isecene farmerke, napravljene u bermude. Texas se stvrdnuo od riblje sluzi. Na nogama stare kanadjanke, majca stara izakana itd i sve to ne vredi ni 20 evra, ali svak itaj deo moze da ti isprica po stotine prica, a onaj ispeglani i cisti od 400 evra. Tesko.
Musicar je avanturista, lutalica Rover, ljubitelj ribolova. Specijalna vrsta. Nemoj da upadas u zamku, da je musicar neki ficfiric, ne on je lovac, opasan lovac. Zeljan i gladan ribolova. Zavisnik od aderenalina. Ovo je extremni sport druze. Jas am lovio in a plovak i na varalicu i nijedan od njih mi nije doneo ni stoti deo uzbudjenja kao musicarenje. Zato i musicarim . Mozda sam adrenalin junky. Ili npr. Da musicarenje je samo pastrmka i lipljen. Nazivaju ih lepoticom i vodenim princem hahhaha a ostale ribe su stroke. O slepi koji tako mislite.
Predpostavjam da si iz BG. Pre nego sto ti napune glevu sa pastrmaka i lipljenima i kako samo oni vrede, ja cu da ti spomenem musicarenje po Vojvodini. Basovi i stuke. Avantura kakve nema…necu vise da davim, ako ti nesto druze nije jasno, ili zelis jos informacija rado cu ti objasniti.
Sto se tice kurseva, to ti uopste nije potrebno u zivotu. Bacanje para. Iko od nas pravih musicara nije pohadjao ni jedan kurs. Odes sa nekim ko zna, odgledas pr dvda i vezbas…
Naravno redovno posecuje sajt, jer imas mnogo korisnih informcija, a na sva pitanja strucni ljudi dace ti odgovor.
Salut!
 

mare

Newbie
Učlanjen(a)
01.05.2007.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
DR.Lycky hvala na ovom odlicnom postu!!! Stvarno mi se svideo...pre svega zato sto i sam imam slicno razmisljanje.
Dugo sam se bavio sportovima koji podrazumevaju boravak u prirodi i to je za mene nesto najlepse! Zbog toga i zelim da musicarim...zbog prirode,putovanja,avantura i sl. a ne da budem rob pribora i opreme. Problem je sto ne znam nikoga ko se bavi musicarenjem pa sam se zbog toga i raspitivao za kurseve! Jedino da pocnem da se motam po mestima gde se musicari i da uhodim one koji znaju i hoce da pokazu! :lol:

Pozz...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ako si avanturista u dusi, pravac Nis. Ne zato sto sam ja neki lokal patriota vec zato sto sam ja i vecina mojih prijatelja musicara iz Nisa. Primicemo te, porazgovarati i pokazati ti kako da mases. Zvuci besmisleno sa moje strane, jer sam se ja druze poprilicno razboleo, pa ja licno ne mogu to da uradim, ali sigurno ce moji prijatelji da ti pomognu. Javice se i oni na forumu, samo strpljivo.
Salut
 

mare

Newbie
Učlanjen(a)
01.05.2007.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
dr.lucky stvarno mi je zao zbog tvog zdravstvenog stanja! Sto se tice dolaska u Nis to mi je najmanji problem pogotovo za 2, 3 nedelje kad mi se zavrse predavanja na fakultetu! Ako ima zainteresovanih za bilo kakvu pomoc...STIZEM! :lol:

Pozdrav!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Poštovani Mare, ako zaista dođeš u Niš da učiš mušičarenje, ja ti obećavam da ćeš videti i naučiti ono što nisi do sad video. Videćeš kako izgledaju "totalni" mušičari, ljudi koji žive mušičarskim životom, u kome je sve podređeno tom sportu.
Ovde ćeš da spavaš, jedeš, pecaš, živiš... Svaki dan ćeš da mušičariš i naučićeš da loviš najatraktivnijim tehnikama. Moći ćeš da biraš terene. Nišava, Visočica, Temska, Timok... Biraćeš i ribe. Klen, Pastrmka, bucov, štuka...
Ovde žive veoma efikasni mušičari. Samo od takvih možeš naučiti kako da uloviš puno ribe mušicom i kako da se što bolje zabaviš. Garantujem ti, da ćeš, ako poslušaš naš savet i provedeš desetak dana u Nišu, postati bolji mušičar od onih za koje si mislio da su nedostižno dobri...
Sve ti je "na poslužavniku". Nemoj da se ustručavaš, javi se, jedva čekamo da dođeš!
 

mare

Newbie
Učlanjen(a)
01.05.2007.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Hvala svima na predlozima i ponudama...da sam ih sam pisao ne bi ih bolje napisao :-D
Za par nedelja kad zavrsim sa faksom dolazim u Nis i ne idem dok me ne oterate!!! Sad bar znam gde cu provesti leto :)


Pozdrav svima!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
I bice to nezaboravno leto, garantovano! Neveruj da ce doci do nekog ispaljivanja, sa strane nislija. Ti ako se druze predomislis nece biti nikakvih problema, ali zeznuces se ako to uradis :). Steta sto vam se ja necu moci pridruziti u vecini akcija, ali ipak cu morati u neku da uletim. Pa ko kosi a ko vodu nosi a ko cobanicu mladu privodi!
 

mare

Newbie
Učlanjen(a)
01.05.2007.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Necu se predomisliti...videcemo se sigurno! :) A do tada musicarim po forumu.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Samo napred druze!
Ako imas neka pitanja, nedumice ili trazis informacije, samo napred i pitaj. Forumasi ce ti rado odgovriti!
Salut!
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
dr.lucky
cccc.... cim nema lepse polovine malo na sajtu odmah se pominju neke cobanice :)
zao mi je sto ja ne mogu da dodjem, ali kad budem rascistio za zaposlenjem, dolazim u Nish definitivno
 
Vrh Dno