Kako preurediti fotografiju za forum

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Kako sam ja tupson za tehniku, zamolim kuma da slika moje navezotine (muve, strimere, gurglere...) i to lepo izgleda u kompu - mikro - makro... ili koji mod, jeb... li ga.
problem nastaje kad hoću da to stavim u - danas sam vezivao -  :doh: :'(
Odmah mi javlja grešku u formatu - preveliki.
Šta da radim.
JR, Lazzo.... ko zna pomagajte....
Nije baš da mi je zapelo da vidite šta i kako sam vezivao, ali ajd' sad ... kud svi Murci tu i mali Muja.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
imas besplatan programcic na netu - image resizer - . tako ga i trazis na googlu. Svaki put prilikom pokretanja ce ti nuditi registraciju i update, ali nemoj obracati paznju na to. Jednostavno prevuces fotku na njega i on je osakacenu snimi pod isstim nazivom + nova extenzija ... Za prvo vreme ce da ti zavrsi posao
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Bolje je ovo http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe
Instaliraš, pa desni klik na fajl i izabereš Resize Images...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Odradio sam sve i sredio veličinu slike na 640 x 480, ali imam problem sa ubacivanjem slike.
Koji je postupak.
Nešto ne radim kako treba.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kad napišeš tekst pogledaj dole,zelenim slovima piše additional options,klikni tu pa na browse,tu naži sliku u svom kompu i to je to!
 

zonkerteam

Junior member
Učlanjen(a)
25.01.2009.
Poruke
76
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ako mogu da pomognem a to je da acdsee ima sve sto vam je potrbno za postavljanje fotki, normalno fotosop je fotosop
 

Nikolavb96

Senior member
Učlanjen(a)
18.02.2014.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Ja sam smanjivanje slika radio preko painta posto mi je na mnogim sajtovima koje sam radio trebala slika do nekih 200kb.. Samo otvorim sliku u paintu pa idem Save as pa je snimim pod nekom drugom extenzijom.... To meni sluzi rezolucija slike ostane ista sve...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zonker , ako ja mogu da pomognem ... ako kolega nije od 2009-te godine naucio da smanjuje slike dzabe da mu objasnjavamo vise  ;) nije lose ponekad pogledati datum posta na koji se nadovezujemo  :-\
 

Nikolavb96

Senior member
Učlanjen(a)
18.02.2014.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Ja sam video zadnji post 12h pa sam se samo nadovezao na njega....
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ti nista nisi pogresio i ja sam se nadovezao na post od danas  :D a nije ni zonker . mozda je covek hteo da animira staru temu a ja bezveze komentarisem?
 

Nikolavb96

Senior member
Učlanjen(a)
18.02.2014.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Ma sve je ok..  Jos bolje ako je covek hteo da animira temu pojavilo se sada mnogo mladih ljusi medju kojima sam i ja koji mozda mogu da daju neki predlog ili da pomognu nekome ko je stariji i nije bas uspesan u radu sa racunarom... Ali vi stariji(mislim o iskustvu u musicarenju) nama dajete mnogo bolje i vrednije savete.. Izvinite ako sam nekoga smorio sa ovim ili ako me niste razumeli posto po nekada ne razumem sam sebe :)
 
Vrh Dno