Kakva je sezona 2007.?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da li je ovo bila dobra godina za mušičarenje? Sa koliko uspeha ste lovili? Da li su vode bile dobre?...
Meni ovo nije loša sezona. Počeo sam je svojom najvećom štukom od 4.5 kg, nastavio svojim najvećim crvenperkama, ulovio i svog najvećeg klena, prešavši magičnu granicu od 1.5 kg, ostvario neverovatan ulov soma od 5 kg strimerom i dve mrene od po 1.7 kg na nimfu.
Dakle, svoje rekorde sam popravio u kategorijama:
1. štuka
2. crvenperka
3. klen
4. som
5. mrena

Ova sezona daleko je od svog kraja, pa treba očekivati update, jer mi se po glavi motaju i neke krupne pastrmke i neki rečni šarani, a i moravski bucovi. Ne treba zaboraviti ni proletos uočene štuke, koje su sad porasle, a ni jesenje sunčanice, bodorke i crvenperke...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
1. Lipljan
2. Pastrmka: potočna, kaliforniska i zlatovčica
3. Klen
4. Crvenperka
5. Bodorka
6. Smuđ
7. Grgeč
9. Klenić
10. Krkuša
I ja sam rušio svoje rekorde muvom  ali u cm jer ih nisam vagao. Meni iako je največe zadovoljstvo uloviti (omiljenu) kapitalnu ribu je također gušt uloviti što veči broj različitih riba muvom u godini :) To je još jedan oblik rušenja rekorda, barem za mene.
A nadam se i drugim vrstama (na muvu) do kraja ove godine :D Spremao sam se za štuku, mrenu sada u jesen ali kako neke stvari kažu  :'( :( ači opet nikad se ne zna  ;) :bye:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ja sam se k'o Lala iz viceva sit napecao s cetvrt vijagre mekim  :hammer:.
Svoje lepe ulove vec sam kacio (Gradac), skoro takve lepe takodje mogu da pomenem, a sitnih je uvek bilo dosta. Ocekujem da cu, ako uspem da dem bar jos jednom do lovostaja, moci da na strimer ili vecu nimfu po vecoj vodi jos koji put dozivim adrenalin.
Druge stvari koje radim na vodi (priroda nevezana za ribe) a nadam se i moja kondicija nakon par godina krenuli su, cini mi se, isto tako nabolje.
Izgubio sam jednog dugogodisnjeg prijatelja, a poceo da sticem neke nove.
Kako odmice kraju, priblizava se kraj dosadasnjeg upravljanja i konkurs za novu podeu ribarskih podrucja i to se reflektuje na sadasnje i potencijalne korisnike. To podseca kako je kultura ponasanja i uopste stanje u ovoj oblasti dominantno jadno (sa tolikoc retkim izuzecma da ih necu ni pominjati, iako su vredni, ali i se samo time stvori problem).
I sve mi je vise muka od posla, dok ne pocne da mi nedostaje.  :hammer:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja bolje da negovorim kakva mi je sezona bila. Kako je ova godina pocela, dobro je! Zadnjih mesec dana idem u ribolov. Imao sam par finih klenova, jedan kilas mi se otkacio ispred nogu. tek me ceka sezona pastrmki i stuka, tako da se nepredajem!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Meni je bila OK, Drina nikada bolja ali lipljani sitni, na Ribniku sam uglavnom bio u nevreme i divno lovio, smuđeve ste videli kao i onu The Rolling Stones pastrmku sa Gradca - uostalom sve ulove i iskustva sam podelio sa svima Vama i ove godine  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Da li je ovo bila dobra godina za mušičarenje? Sa koliko uspeha ste lovili? Da li su vode bile dobre?...
Meni ovo nije loša sezona. Počeo sam je svojom najvećom štukom od 4.5 kg, nastavio svojim najvećim crvenperkama, ulovio i svog najvećeg klena, prešavši magičnu granicu od 1.5 kg, ostvario neverovatan ulov soma od 5 kg strimerom i dve mrene od po 1.7 kg na nimfu.
Dakle, svoje rekorde sam popravio u kategorijama:
1. štuka
2. crvenperka
3. klen
4. som
5. mrena

Ova sezona daleko je od svog kraja, pa treba očekivati update, jer mi se po glavi motaju i neke krupne pastrmke i neki rečni šarani, a i moravski bucovi. Ne treba zaboraviti ni proletos uočene štuke, koje su sad porasle, a ni jesenje sunčanice, bodorke i crvenperke...


Cudno pitanje, pa sezona jos uvek traje. Ustvari, tek je negde na sredini ??? A njen najbolji deo tek dolazi ...


Poz.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Koky, to je tačno, ali ova tema se neće zatvoriti, a i ja planiram da proširim svoj spisak, kao što rekoh. Kako si ti (do sada) prolazio?
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
647
Broj reagovanja
19
Meni kao musicaru pocetniku prva sezona, bila je zanimljiva i veoma darezljiva ulovima.

1.Lipljen (na suve)
2.Pastrmka: potocna,kaliforrnijska (na suve i strimere)
3.Krkusa (na nimfe)
4.klen (na bambule i kafene bube,skakavce...)

U svakom lovu postojala je zelja za sto vecim komadom. Najveci je bio klen od 800gr dok je na drugom mestu bio lipljen malo ispod njega po tezini (inace moj prvi), pa pastrmka na Djetinji kalifa od 47cm i kasnije potocara na Limu preko 35cm...

Sledece godine upotrebicu sve savete i svoje iskustvo jer tek sada vidim neke stvari koje nisam mogao pre uociti.
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Koky, to je tačno, ali ova tema se neće zatvoriti, a i ja planiram da proširim svoj spisak, kao što rekoh. Kako si ti (do sada) prolazio?

Pocetak sezone (april-juni) bio je standardno dobar, na rekama koje ja posecujem (Zapadna Bosna). Juli i avgust nesto slabiji ... videcemo za dalje ... Iskljucivo lovim salmonide ... ne zanima me milje od zabokrecine, mulja i trule trave ;)

Pozdrav.
 

Roda Fly

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2007.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Ove sezone sam se posteno nalupao klenova, vrlo cesto po punu cuvarku. A u par izlazak na pastrmku sam odlicno prosao i svaki put sam se vratio kuci sa bar 2-3 ribe.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:blush: Dakle, moja sezona ribolova pastrmke 2007. juce je zavrsena. Na najlepsi moguc nacin, cetrdeseticom i jednom VIDROM koja me je castila citavih minut druzenja (koja lepota!!!). Da je pre toga uspelo da u ruke primim i onu +55icu sto je otisla, to bi bila kosmicka nepravda. Hvala onome sto mi je napravio muddler-e i rekao mi da ih koristim. Ceo dan sam bio sam, vreme prelepo, nigde ribocuvara, sve u svemu divota! Ipak, nema vise i u stavri mi je veoma zao sto dolazi jesen i zavrsava se i ova sezona, pa i ova godina.
Juce sam na Gradcu video vise velikih riba nego tokom cele sezone ukupno. Valjda kao pozdrav za kraj sezone i lepu uspomenu za preko zime, do proleca. Zdravlje Boze, bice kad da se ode i preko zime, na mrest.
Po drugi put uhavtio sam juce ovogodisnju ribicu, prozdrljivu bebicu, ne moze pravilnije da se uzme muva nego sto je ona to uradila. Ostale su uglavnom bile proslogodisnje, ako ih sreca malo posluzi, dogodine je to glavni korpus ribolovackog zadovoljstva na ovoj reci.
A vidra... Mislim da se ona iznenadila vise od mene, jer kad je izronila na oko pet - sest metara prekoputa mene, gledala je uzvodno, meni je kroz glavu sinulo "Vidra!!!!", onda je okrenula lice prema meni (bucka brkata!) i imao sam utisak da je rasirila oci, par trenutaka me gledala, pa zaronila i na oko pola metra dubine otisla uzvodno do prvog korena vrbe i tu je nestala; moguce da joj je tu negde ulaz u jazbinu, a mozda se i samo sakrila... Naravno da sam mobilni prekasno izvadio za slikanje. Taj susret drzao me je sve do vecernjeg ulova.
E, ali za ribu nisam kasnio s slikanjem, pa ce slika uskoro biti u galeriji. Nije lepota, ali je dokument. :hammer:

 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Cestitke Pedja!
Dok ja ... prijatelji moji. Moram da vam se mnogo pozalim. Ove godine nisam pecao koliko sam hteo. Nisam slabo, a ni slavno prolazio u tih nekoliko ribolova uglanom na klena. Mnogo obaveza me je sprecilo ove godine i da letujem i da se posvetim ribolovu. Nadam se da cu vam opet pisati na ovoj temi posle drugog dela sezone sa mnogo boljim rezultatima. Ima tu jos mnogo klenova i stuka za upecati  :nowink:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Meni nikakva... u stvari, vrlo cudna:'(
Osim standardnih klenova na Nisavi (300-500 grama), nesto krupnijih klenova (800 g - 1,2 kg) na jednom planinskom jezercetu, minijaturnih pastrmki u donjem toku Temske i gornjem toku Jerme, jedina stvar koja ce mi ostati u uspomeni je POMOR SKOBALJA na crnog mrava kod Secanice.... Rzav mi je izmak'o ove godina (mada jos nije kasno.... eto, toliko od mene za sada! ???
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mixmaster je napisao(la):
Da li je ovo bila dobra godina za mušičarenje? Sa koliko uspeha ste lovili? Da li su vode bile dobre?...
Meni ovo nije loša sezona. Počeo sam je svojom najvećom štukom od 4.5 kg, nastavio svojim najvećim crvenperkama, ulovio i svog najvećeg klena, prešavši magičnu granicu od 1.5 kg, ostvario neverovatan ulov soma od 5 kg strimerom i dve mrene od po 1.7 kg na nimfu.
Dakle, svoje rekorde sam popravio u kategorijama:
1. štuka
2. crvenperka
3. klen
4. som
5. mrena

Na ovaj spisak samo treba dodati četrdesetak lepih nišavskih pastrmki, koje su jednako važan ulov kao i ove mrene, som i štuke, jer služe kao PUTOKAZ ka reci na kojoj sam odrastao i naučio da mušičarim.  :yeswink:
 
Vrh Dno