Kalcha - Step By Step

Z

Zakula

Guest
Potreban je polipropilen,za izradu krila - tela,malo dabinga za izradu thoraxa (mada nije neophodan) i petlovo pero za izradu nozica. Boju komponenti prilagodjavate naravno specifichnom krznokrilcu,koga zelite da imitirate. SBS sam radio na brzinu,poshto imam dosta obaveza oko fakulteta,zato ne zamerite na manjku kvaliteta istog.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    30,7 KB · Pregleda: 158
  • 10.jpg
    10.jpg
    53,4 KB · Pregleda: 151
  • 9.jpg
    9.jpg
    54,1 KB · Pregleda: 146
  • 8.jpg
    8.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 153
  • 7.jpg
    7.jpg
    47,4 KB · Pregleda: 155
  • 6.jpg
    6.jpg
    58,4 KB · Pregleda: 160
  • 5.jpg
    5.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 165
  • 4.jpg
    4.jpg
    82,2 KB · Pregleda: 159
  • 3.jpg
    3.jpg
    41,6 KB · Pregleda: 145
  • 2.jpg
    2.jpg
    36,6 KB · Pregleda: 141

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
svaka cast zakula, napokon neko da da sbs i te muve.
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
BRAVO MAJSTORE.
Jednostavna za vezivanje,plovna,a vjerujem i veoma lovna kreacija.
Od ove sezone je ce ih biti i u mojoj kutiji.
Hvala na ovoj izradi korak po korak.
 
Z

Zakula

Guest
MIKI-FLY je napisao(la):
BRAVO MAJSTORE.
Jednostavna za vezivanje,plovna,a vjerujem i veoma lovna kreacija.
Od ove sezone je ce ih biti i u mojoj kutiji.
Hvala na ovoj izradi korak po korak.


Veoma trajna,plovna i lovna muva! Moja omiljena suva mushica za pastrmke. Br. 1! Ove godine cu nadam se i da je testiram na nekoj lipljanskoj vodi. Miki,morash da me vodish po tim tvojim vrletima!
 

lazar

Senior member
Učlanjen(a)
10.05.2007.
Poruke
350
Broj reagovanja
0
Lokacija
Razbojna
Hvala za sbs probao sam da je uradim ali nisam uspevao,a sada ima da bude kao original :tbumb: :tbumb:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mozda se ova kreacija dobro pokazala na NEKIM vodama,da ne dodje do zabune imam je i ja u svojoj kolekciji ali nikad ribu nisam uhvatio na njoj,vidim da se govori o musici koja izaziva paniku medju pastrmkama... :-X :-X
5 dana na Visocici  -OMIRISALA- je nije pastrmka pa se vratih obicnim OLD majskim musicama i pocelo je bockanje...
Sta me jos odvlaci od ove muve jeste da je bila bacana u reviru....
:( :( :( :(
 
Z

Zakula

Guest
Poshto verovatno znate da je Kalcha nastao istovremeno i u Mix-ovoj i mojoj radionici,a da se nismo znali tada,izmedju ostalog su se i razvile dve razlichite tehnike pravljenja Kalche. Bilo bi lepo,ako bi Mix hteo da uslika i njegovu verziju...Ajde Mix-o ne budi lenj! SBS!
 
Z

Zakula

Guest
Evo shta jede Kalchu u sred bela dana,na 40 Celzijusa iznad nule. :eek:
 

Prilozi

  • Temstanka.jpg
    Temstanka.jpg
    91,7 KB · Pregleda: 188

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Evo sta jede OLD majsku BY TERZA po Rzanskim virovima...
 

Prilozi

  • Lepotica Visockih virova....jpg
    Lepotica Visockih virova....jpg
    121,7 KB · Pregleda: 195

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zeznuo me Žakula da pravim muve sad kad nisam raspoložen za to. Stomak mi je pun šampinjona, belog luka i jogurta. Jedva dišem i još teže čitam neke budalaštine ovde. :(
Ali, pošto sam maznuo opasan polipropilen boje medium chocolate dun, napravih na brzinu jedno telašce moje verzije kalče, bez nogu, tek da se vidi razlika u tehnici.
Ja stavljam snopčiće, kao što se radi sa dlakom na sedžu Johna Goddarda.

Žakulina tehnika je odlična, ova takođe, a rezultat je identičan, muva-hladnokrvni ubica, najbolja imitacija odraslog šetajućeg krznokrilca na svetu!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    8,8 KB · Pregleda: 144
  • 2.jpg
    2.jpg
    10,5 KB · Pregleda: 135
  • 3.jpg
    3.jpg
    11,9 KB · Pregleda: 159
  • 4.jpg
    4.jpg
    9,6 KB · Pregleda: 149
Z

Zakula

Guest
Ovu verziju Kalche,sa nozicama od petla bih preporuchio za "cheshljanje" brzaka i uopshte brzih virova i pool-ova iza stena itd. Za mushicahrenje selektivnih pastrmki u sumrak,po glatkim prelivima i mirnim virovima preporuchujem Kalchu sa nozicama od CDC-a,rashupanog zechjeg dabinga ili Kalchu bez nozica,koji ce nisko da lezi na povrshini i ostavlja shto manje obrisa u vodenom filmu.Takodje je pozeljno da se koristi No Hackle Kalcha u jesen,kada su reke Gin Clear i veoma male,a pastrmka najprobirljivija. Moj savet je da pravite klasichnog Kalchu,a po potrebi seckate nozice :secsec:...
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Evo  jos jedan SBS krznokrilca kod koga je kao materijal koriscen samo polipropilen: http://globalflyfisher.com/patterns/rackelhanen/
 
Vrh Dno