kalupi za izlivanje olova

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ne mogu da pronađem u EU mesto gde da naručim teardrop tubice. Pronašao sam neke slične ali ja želim ovakvo nešto da na njima vežem ove moje dugačke strimere.

Pa sam pomislio da bi to uradio sam od olova ali ne pada mi na pamet ništa pametno kako da uradim takav kalup i od čega. Prije sam ja več radio kojekakve utege od olova u nekim mojim kalupima od pečene gline ali sada mi nikako ne pada na pamet kako uraditi jedan dobar kalup za ovakvo nešto, bolji od takvih glinenih kalupa. I za clouser oči bi bilo fino uraditi takav kalup jer ja želim npr. neke malo veče pa takvih nema nigde za kupiti unutar EU.

Da idem kod majstora da mi radi od aluminijuma kalupe trenutno nemam vremena i novca za to, tako da u obzir dolaze samo stvari koje možemo sami uraditi kod kuće...pa ako imate kakve dobre savete izvolite molim  :lol:
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
     
        Sebastijane,mozes li ti da stavis neku skicu kalupa kakav bi trebao da bude ,pa da vidim mogu li to da odradim.

Vec sam radio neke kalupe za livenje olova,uglavnom za plovkaroski ribolov,pa ako hoces javi se da vidim sta ti treba.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo ovako izgleda to što ja želim da izlijem.
eumer_teardrop_tube_lg.jpg


Znam da bi nekoko moglo i od pečene gline. Najbolje bi bilo od aluminijuma ali to bi me več malo više koštalo što si trenutno ne mogu priuštiti.

Isto bi bilo fino imati i kalup za  dumbbells oči ali to bi mi bilo več mnogo lakše uraditi od gline ali  :blush: otom potom

@Ivane, hvala za dobru volju! Pa ako nešto smisliš javi. To bi bilo super ako bi mogli sami da si to proizvodimo.
Te tubice mi baš ne daju mira. Odlične su kao otežanje strimera a materijal slobodno radi bez previše kontakta sa udicom.
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
       
        Ce da pokusam,ako uspe javicu ti. :tbumb:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ima u Taimenu tih tuba, samo tungsten, obične i teardrop. Doduše, nisu jeftine pa se možda i isplati da ih sam praviš.
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
ja sam radio kalupe od dve ploče bakarne debljine jedan santimetar-jedna ploča, pre toga fiksirao na sva četri ugla sa trojkom burgijicom u čije otvore dođu klinovi iste debljine da bi ploče bile prilepljene jedna uz drugu kao i da budu fiksirane u toku sledećeg koraka, buši se između tih ploča na sastavima , prvo sa milimetar ipo do dva mimlimetra burgijom gde kasnije dođe parče žice iste debljine ne bi li dobili šupljinu unutar olova kada se izlije, zatim dolaze na red burgije od tri do pet mm, a može i deblje zavisi od toga šta nam treba znači ide prvo tanja ali ne skroz do kraja jel imamo izbušeno do kraja onom milimetarskom gde dođe žica za šupljinu zatim deblja recimo negde do sredine kalupa i još jedna deblja pri recimo zadnjoj trećini kalupa a ako hoćeš ovako stepenasto kao na slici znači samo više raznih debljina burgija i negde ravnomerno bušenje......aj pokušaću to u fotošopu da nacrtam kako sam ja pravio dok ne nadjem gde mi je kalup nekad sam radio meni neka klizeća olova i olova za otežanje pa sam batalio to.......
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
to bi nešto bilo ovako...sjebo mi se skener pa sam morao da crtam u fotošopu na brzaka....treba samo dobra stega dobre burgije i volja sve se uradi u kućnoj varijanti po svim mogućim debljinama i dužinama....lako je samo treba naći mekši materijal da bi se lakže bušilo i koji će trpeti izlivanje, ja sam imao bakarne neke ploče pa sa njima uradio....

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Jr, znam za taimen ali te su mi baš skupe a i samo 2,5cm su dugačke najduže a ja bi malo duže  :) a jeftinije  :hammer: U mistpulu imaju isto neke malo drugačije ali su mi ružne i ne znam ni šta ni kako bi radio sa njima, jednostavno kada ih vidim mi ubiju kreativnost...verovatno je to samo moj problema ali tako je  :blush:

@bogi, hvala za trud. Ovo mi deluje vrlo jednostavno. Probat ču od aluminijuma da uradim to samo da nabavim takav koma aluminijuma. Baš si mi dao ideje. Hvala kolega!
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
@bogi, hvala za trud. Ovo mi deluje vrlo jednostavno. Probat ču od aluminijuma da uradim to samo da nabavim takav koma aluminijuma. Baš si mi dao ideje. Hvala kolega!
prosto je, a malo je loš crtež ali nadam se da si ukapirao ono glavno, ovi klinovi koji spajaju ploče kasnije služe za odvajanje istih da bi lakše izvadili odlivak od olova, a i drže kalup u centru, a onu centralnu žicu jednostavno nekim jačim kleštima isčupaš iz sredine....moraću negde kad obeli sneg da se i ja pozabavim jednim takvim kalupom...na jednoj ovakvoj ploči može da se uradi tri četri različita odlivka ili ako su ploče poduže može i više različitih komada i dimenzija
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jesam, skužio sam....ma dovoljno je samo da se uradi deblja olovna cevčica i onda da bi dobio teardrop verziju samo je obradim na improviziranom strugu kao drvo ;)

crtež je jasan i svaka čast pa još jednom hvala  :tbumb:
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
   
          To je to Seb sto ti je nacrtao Bogi,samo bi mozda bilo lepse da se busi konusnim burgijama ili glodalom.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
SUPER!!!! Baš sam pre nedelju dana gledao neke konusne burgije u merkuru, morama da odem još jednom da vidim.
 

bogi

Senior member
Učlanjen(a)
13.01.2008.
Poruke
325
Broj reagovanja
0
Ivan 010 je napisao(la):
     
          To je to Seb sto ti je nacrtao Bogi,samo bi mozda bilo lepse da se busi konusnim burgijama ili glodalom.
burgije za metal su većinom blago konusne, taman kako treba, samo treba obeležiti koja koliko duboko da ide  i to je to......inače može i ovako još bolja varijanta po meni....tanka burgija za centralni deo gde dođe šupljina, a resto recimo burgija odgovarajuće debljine pa zatim ureznica za tu odgovarajuću debljinu jedinka i najviše dvojka ureznica bez one treće glavne i livenje, ureznica ostavlja komplet konusni trag sa sitnim navojem koji ako treba može i da se brzo makne na olovnom odlivku....
 
Vrh Dno