Kamenjarke

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Na Limu u BP sam bio prisutan kad se rojila zuta kamenjarka. Ma ni skok nisam video na potezu od 100m.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.697
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Još jedna lepa imitacija vrlo slična onoj palmerovanoj od flydoca samo dosta starija verzija, malo slabije pliva u odnosu na nju i nedostaje joj cdc kod glave sto mi se bas dopada kao dodatak ali provereno lovi, vredi je pomenuti.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Bar što sam ja uspio da skontam ne jede baš riba suhu žutu malu više kao nimfu ili izlazecu nimfu...zašto je to tako neznam
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Kako mislis izlazecu nimfu? Kao emergera?
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Te zime sam se zamlaćivao za alternativnim materijalima za krila. Izrezani komadići kese, mrežasti materijal koji se koristi za aranžiranje cveća...

Sve je to bez veze. Od mušica sa slike jedino wonderwing stil može da ima praktičnu primenu u ribolovu. https://www.musicar.rs/wonderwing-stone/
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Nisam siguran da li mene pitaš, ali ako pitaš - nije foam, telo je od dlake jelena
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Ni ja na zutu kamenjarkicu nikada nisam imao ribu....mislim da ova imitacija sa slike nije bas to to...... ako i redje namotan zuti palmer ima uspeha, riba ga ne uzima kao kamenjarku..vec ima period (koji je mozda i prosao) kada se roji zuta jednodnevka na velicini recimo 14-16...e tu lipljan bas bas jede...a ovakav palmer moze kada se malo nakvasi u filmu biti i kao emerger....pa ce riba da ga jede svakako...ovaj drugi sa slike meni vise lici na jednodnevku...kako ga riba vidi i sta ona vidi ko ce ga znati....

Ovu suvodolku sam pravio i lovio na nju iako nikada na Mlavi nisam bio...cak na velicinama 10 i 12...dokazano je da riba rado jede ovakve imitacije proste sa dva razdvojena hakla....zuta sa braon i grizly nogicama ja obicno nogice na sredini udice stavim broj manje....moze i telo od zecjeg dabinga (posebno je lovna, cak lovnija od zute).....na manjim brojevima sa cak lovio lipljane na Drini....jos jedan dokaz da pravila ne postoje....

Kada zavirmo u stomak lipljana u oktobru...posebno ribe 40+...ne retko cemo naci smrdibube....ja ih na vodi nikada nisam video....
 
Vrh Dno