Kanalizacijski bucov

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Postoje jezerski,iz brzih i čistih voda,iz travnatih predela,postoje oni što se najradije zadržavaju pored objekata u vodi,ali postoje i kanalizacijski bucovi,prepredena i gotovo neuhvatljiva vrsta.On najradije obitava pored cevi za ispust kanalizacije gde se vrte milijarde kedera,napada nenadano i divlje,čini se da da nema mnogo problema da napuni stomak.Ove ribe, koje se zadržavaju pored ovakvih ispusta,cevi za ispuštanje vode,odnosno svih mesta gde se keder postojano zadršava u velikom broju,su uglavnom veliki komadi.Sećam se da sam  kao mlad ribolovac često išao do Kladovske kanalizacije da nahvatam kedere za smuđa,pošto ih je tamo uvek bilo u neograničenim količinam.Sećam se i da su mnogi stariji varaličari lupali glavu kako da dolijaju krupnim bucovčinama koje bi tamo pravile urnebes.Sećam se i da u gradskoj govnari nikada niko nije uhvatio krupnog bucova.Kako se dobija ta riba?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Takozvani bucovi kod govnare ..

kad sam bio klinac i pecao na plovak raznu belu ribu kraj govnare na dunavu u Beogradu uvek sam se pitao koja to riba toliko skače po površini....to je Kanalizacijski bucov!!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Govnare su najzahtevnija bucovska mesta,ja se nikad nisam proslavio na njima!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
:-X  :toalet: :klonja1: fali li jos nesto. zvezdane pa ja kao svratim do tebe mislis da idemo na takva mesta  :D :D :lud: :lud: :lud:  ???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e zvezdane svaka ti cast za naziv teme, al sta ces kad je tako... :D ja imam lek za tebe  :D :D :D :D :D :D :D
evo cuj pricu...vec sam je jednom ovde malo ispricao, mada povrsno....

Tada sam bio jos srednjoskolac. Avgust, ferije, nema skole, cista milina. Posle rucka oko 2h popodne ja kupim moj varalicarski pribor ali i dubinca s kojim se mislim igrati dok se ne smraci pa onda na smuđa. Naravno tu je bila i puna kantica glista, sveže izvađenih :D. Lepo ja sve to na bicikl i ajmo na Dunav.  :D Moja omiljena mesta sva prepuna ribolovcima ili kupačima. Idem dalje i vidim beton ispod kojeg teku sveza gradska govna direkt u "lepi plavi" Dunav. E reko' ja, predivnog li mesta  :D :D tu cu ja da lovim. Zabacim ja tu dubinku i tako dok ja cekam da nesto drmne igram se sa drugim stapom sto mi se zamrsio.  Drmne, stap krene u vodu, zategne a ono ko da drzim celo dno dunava. No da skratim, ta riba je bila mrena od oko 8 kila po proceni ostalih ribolovaca koji su dojurili gledati borbu od pola sata, da bi mi ta ribetina pod nogama opet zatutnjala u dunav i pukla udica tzv. kovanica na luku. I tako sav u šoku tresučih se ruku jedva nekako nabijem drugu glistu na drugu udicu koju sam ni sam ne znam kakao zavezao u tom očajnom stanju u kakvom sam se nalazio. Taman sam zabacio u tok gde izlazi sva ta dragocenost iz kanalizacije. Nije proslo ni pet minuta i drm...stap opet u vodu....jaoooo majkoooo!.... :D :D :D :hammer: Drugi ribolovci psuju uz naviku i sale se komentirajuci ponovni ludacki udar po stapu koji opet vrhom zaroni u predivni čisti dunav  :D Udaram kontru ko' strela, osetim lepu ali ovog puta manju ribu, bre bori se i ne mogu da znam šta je. Kad se kroz minut pokaže srebrni debeljko. Bucov  :D na glistu koja leluja na dnu  :doh: pa da, zašto da ne...Dvokilski bucov. Nije raubovao ali je bio tu, baš taj kanalizacijski, na dnu je vrebao. Eto ti rešenja, olovo, udica i glista  :D :D ;)

Ok, šalim se, mada je priča takva i istinita. A jedan kolega isto blizu kanalizacije zabacio kedera na dno i lupio mu bucov od 6kg.  :yeswink:

Ponudi mu na dnu ili malo iznad njega...možda upali, lelulaj leruj ako se da na tim dubinama.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Djole je napisao(la):
:-X  :toalet: :klonja1: fali li jos nesto. zvezdane pa ja kao svratim do tebe mislis da idemo na takva mesta  :D :D :lud: :lud: :lud:  ???
Pa Đole dok ne overiš strunu i strimere u kanalizaciji to ti je kao da nisi ni lovio bucova :whistle:
Ne sekiraj se,Dunav je na tom mestu veoma dubok i brz pa se to što se uliva gotovo i ne vidi,odmah metar od cevke Dunav je opet lep i plav :-*Ma čim vidiš kakve se klade praćakaju letećki ćeš da montiraš štap!
Seb,i ja mislim da mu spustim neke otežane varijante,neke smuđaroške strimere,nema druge!
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
na mojoj govnari nije nikad problem bocnit bucova,ima velikih i malih.uredno pokupe i strimera ili varalo.
cak stovise jer je kanal dosta mal i udarci su skoro pod nogama.(doduse drava je inaca mutnjikava rjeka ,a i kakica doprinese dodatno boji vode  :-X)
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pure crap da citiram domara Vilija :D

Nisam na Dunavu i Savi nikad video nekog velikog bucova na govnari, ali sam pre jedno 12-15 godina (još sam bio u osnovnoj školi) video jednog lika koji je na govnari kod BG sajma upecao smuđa od jedno 7-8kg. Doduše desilo mi se da sam bio na ivici nerava 2 puta na Uni u Kozarskoj Dubici. Prvi put je to bilo 2001 ili 2002 na leto. Njihova govnara se izliva iz jedne betonske kocke čije su stranice oko 2m. Stajao sam na toj kocki i bacao uzvodno čekajući da voda zanese varku (eh što tad nisam mušičario) do same ivice crne vode iz govnare. Pošto je Una jako bistra video se svaki kamičak na dnu. U jednom momentu sam video bucova od 3-4kg kako patrolira na 5-10m od obale i počeo da bacam varku u njegovom pravcu, vukao sam mu kašike, leptire i voblere bukvalno na par cm od glave ali me je iskulirao maksimalno. Sledeći put to je bilo u leto 2006, pecao sam na keju, upecao nekoliko klenova i bandara, pa sam pomislio da probam ponovo na govnari. Taktika je bila ista kao i prve godine bacam plivajući vobler, čekam da ga voda zanese i vučem uz ivicu tamne govnave vode, odjednom baš u trenutku kada sam se spremao da izvučem varku iz vode iskače pod samim mojim nogma štuja od 2-3kg i na 1cm od voblera se okreće brzinom munje i vraća u dubinu. Sledećih par zabačaja ništa i onda opet ista štuka na istog voblera izleće kao raketa, gricne ga za zadnju troku ja promašim i odem kući  :'(
Zato ne pecam na govnari (a i zbog raspalih uložaka, kurtona i ostalog đubreta koje se kači za udicu).
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Kod mene su neke od najvećih grabljivica,tu ne računam bucova,uhvaćene upravo pored kanalizacije.Posebno krupni somovi i smuđevi,a ove godine je jedan lokalni,razbijao šarana,i to sve komadine.Krupne ribe se uvek motaju oko govnara!!!
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
Kod mene su neke od najvećih grabljivica,tu ne računam bucova,uhvaćene upravo pored kanalizacije.Posebno krupni somovi i smuđevi,a ove godine je jedan lokalni,razbijao šarana,i to sve komadine.Krupne ribe se uvek motaju oko govnara!!!
Šta li su jele pa su toliko porasle ?  :hammer:
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Nije bucov u pitanju ali moram da spomenem. Ako zaglavite u Banja Luci, nemojte pokusavati da musicarite na Vrbasu u samom gradu. Ja sam, odusevljen prvim vizuelnim dozivljajem odmah uskocio u opremu pa zatim u reku! Ubrzo su proradila i ostala cula, pa sam i pored hronicno zapusenog nosa osetio cudne "arome", gradske reke. I splav pored tvrdjave ima kanalizacioni ispust direktno u Vrbas, sto sam primetio dok sam onako zbunjen ispijao vilju naslonjen na gelender istog splava (pored par kulturnih kanalizacionih ispusta  :'( )  Ma ziv sam se zgrozio posmatrajuci klenove....
Samo mi nije jasno kako oni skobaljasi svaki dan pecaju bas na tom mestu i sta rade sa ribom?! Cak se ljudi i brckaju u reci  ???   
 
Vrh Dno