Kanarinac

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Možda je prvo trebalo da ulovim pet-šest pastrmki od po dva kila, pa tek onda da objavim recept za CRVENOG KANARINCA, mog novog strimera.
Kao što vidite, glavna osobina ovog mamca je velika težina, koja će ga spustiti na dno i u najjačem brzaku. To će onemogućiti klasično zabacivanje mahanjem i vitlanjem, ali ovaj strimer i nije predviđen za takvo mušičarenje. Mora se primenjivati nešto slično czech nymphing tehnikama bacanja muva. Takve tehnike nisu nepoznate našim mušičarima-pastrmkašima sa malih planinskih reka, gde se nimfe najčešće i spuštaju na nešto više od dužine štapa. Na većim rekama će biti potrebno malo prišunjavanja, kako bi se do krupnih pastrmki stiglo na dohvat čeških nimfi i ovakvih strimera.
Zašto crveni strimer? Zato što mi se crvena boja dobro pokazala u lovu ove ribe. Zašto kanarinac? Zato što ima ogromna krila, kao neka ptica.
  Probao sam ga u akvarijumu. Ima opasan rad, a na dno dospeva brzinom 1 m/s.
 
Z

Zakula

Guest
Odlichnan strimer!Vec zamishljam kako "vrcka" u brzaku!A shto se tiche prezentacije i shunjanja - ODLICHNA IDEJA!!Izuzetno!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Crveno, crveno, crveno...
Pa ljudi vi ste rešili da povatate sve klenove u istočnoj i jugoistočnoj Srbiji :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mix, mnogo fino mi izgleda taj "kanarinac" ... sa tako mnoogo otežanim sam lovio lepe zlatovčice i kalife istim sistemom kojeg spominješ ...  :tbumb:  :respect1:

index.php


Za vožnju po dnu udica prema gore...http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=374.0
 
Vrh Dno