Karašica

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Moj najomiljeniji potok se pretvorio u nabujalu rijeku i prijeti da nam potopi ovaj dio Baranje, već sam stavljao fotke kako ona izgleda u u normalnim uvjetima. a evo i jedne kako izgleda sada prije sat vremena. Sada je sve samo ne mirni ravničarski potočić... Problem je veći u tome što se u narednim danima očekuje do sada najveći zabilježen vodostaj Dunava, a on sad već ne prima koliko bi trebao iz Karašice, ako ovako ostane biće velikih sranja.
vodostaj u normali :
P1050874.jpg

vodostaj sada :
Picture004Medium.jpg


Na fotki nije isti most, ali je ista voda i visina mostova pa je za usporeddbu vidljivo kolika je tazlika.
I na radiju upravo pozivaju dobrovoljce za hitno pojačavanje benta na par mjesta, počinje sranje...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uuuu čoveče! Ovo je baš gadno! Inače u Vukovaru gde su moji Dunav treba da naraste 4m da bi ozbiljno zapretio gradu. Jedne godine je i bio takav dok sam ja studirao. Tada je jedva malo nešto došao do hotela dunav ali to je bilo sve. Ako naraste dunav za 5m e onda če i Vukovar da bude poplavljen.  Osijek ima sličnu situaciju sa Dravom samo opet mora da se digne par metara da bi ugrozila grad. Kako je krenulo ne izgleda dobro.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh,užas!!!
Kod mene,naprotiv,mala voda,kakva bi i trebala da bude!Moraju da isprazne jezero za nadolazeći talas tako da je danas voda idealna :doh:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ma valjda je krenulo susenje....ova godina je pocela nenormalno! :mad:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Upravo sam se vratio sa punjenja vreće i pojačavanja brane kod jezera ispod grada, uspješno je dovršeno, dobili smo pojačanje od vojske koja će i preuzeti dežurstva a i iz vodne kažu da će polako početi da pada. Nadam se da neće ponovo rasti za koji dan kad Dunav natiska. Evo par fotki sa odbrane brane kod šećeranskog jezera ispod Belog Manastira.
Picture005.jpg

Picture028.jpg

Picture011.jpg

Picture020.jpg

Picture018.jpg
 
Vrh Dno