Kineski čekrk i kako rešiti problem sa kočnicom

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
146
Broj reagovanja
32
Hajde i ja da pitam. Izmedju ostalog, imam i neki stari Leeda čekrk, koji nema kočnicu. Ima samo nazubljen zupčanik, i preko opruge se pojačava sila kočenja.
Naravno, na maksimumu je sila kočenja nikakva. Da li neko ima ideju, kako da ovo prepravim.
Trenutno mi je haos u kući, pa ne mogu da ga nadjem da slikam.
Ali svi znamo kako su kočili ti stari cekrci.
 

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
146
Broj reagovanja
32
Hajde i ja da pitam. Izmedju ostalog, imam i neki stari Leeda čekrk, koji nema kočnicu. Ima samo nazubljen zupčanik, i preko opruge se pojačava sila kočenja.
Naravno, na maksimumu je sila kočenja nikakva. Da li neko ima ideju, kako da ovo prepravim.
Trenutno mi je haos u kući, pa ne mogu da ga nadjem da slikam.
Ali svi znamo kako su kočili ti stari cekrci.
Evo i slike
 

Prilozi

  • leeda-lc-tyu.jpg
    leeda-lc-tyu.jpg
    51,6 KB · Pregleda: 24

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Izvadi oprugu I pazljivo je stisni finim klestima da se blago savije. Stavi je ponovo u cekrk i probaj da vidis kakav sada pravi otpor tj kocenje. Ponovi ako treba. Ovo je najbolje da se radi u nekoj kartonskoj kutij (od cipela i sl) da opruga ne izleti i ne izgubis je. Zavisi od opruge, ona hoce vremenom da se ispravi tj oslabi.
 

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
146
Broj reagovanja
32
Hvala. Ja sam razmišljao o nekom budženju. Da se izbaci opruga. Mnogo se čuje i ima neprijatan zvuk.
Ali , to mi je prvi ozbiljniji čekrk i žao mi je da ga prodam. A i nema neku cenu.
 
Vrh Dno