Kiseli slatkisi-Mravuljine

  • Začetnik teme Mr.Zakula
  • Datum pokretanja
M

Mr.Zakula

Guest
Momci,ajde da malo pricamo o mravima?!Bez ove muve ne treba da iko ide na vodu!Ja bi zabranio mushicarima da idu na pecanje bez mrava!Meni se u praksi najbolje pokazala crna varijanta za klena i lipca,braon -smedja za pastrmku,ali evo necheg,sto bi trebalo da lovi.Moze da se radi i u mokroj i u suvoj varijanti.Naravno i boje se mogu menjati.A mogu i krilca da se dodaju.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
U letnjim mesecima skoro iskljucivo koristim mrava i malog crnog tvrdokrilca (bubu) za pastrmke iz ovdasnjih spring creek-ova. Pastrmke ga rado uzimaju i na povrsini i potopljenog. Crna mi je omiljena boja i vezujem ga uglavnom bez krila. Evo realisticne verzije sa crvenom guzom koja cesto bolje radi od skroz crne. Ne vezujem ga na udicama vecim od vel. 18.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mravi su "opasne" muve. Kod nas se krilati mravi na vodi obicno pojave krajem leta, premda umeju da iznenade. Cesto sam vidjao mrave u sred leta na Tari. Tad ih najcesce i imitiram. Probirljivi lipljeni ga obozavaju. A kad je Juzna Morava bistra, pa jos nalete krupni moravski (Chernobyl) mravi... AU, AU, Au... Kad izadju glavonje- klenovi... Pa kad probuckaju... Kaze se: Kad napravi klobuk, istera dva puna lavora vode! Tad se ne stavlja tanja struna od 0.20 mm!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Objasnjenje: Uz 0.20mm ide i mrav na broju 12 ili 10! Vec napisah Chernobyl Ant! Ima jedan negde u mojoj galeriji.
 
M

Mr.Zakula

Guest
Evo jos jedne poslastice.Na suncu je skoro transparentan,dobro pliva,vidi se lepo,a tek sto je chvrst...Jer znate da imam jednog takvog mrava koga koristim skoro dve godine!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ovaj mrav kida lipca!Njega ne mogu da svrstam ni u suve ni u mokre muve!Ova muva ima klasicno ponashanje emerdzera!Da,dobro ste procitali,emerdzera!Dupence od senila ode u vodeni film,jer upije dosta vode,a nogice od Metzz-a i krilca od polia,ga drze ipak na povrsini (delimichno).Tako da ova musica vuce svoju masnu guzicu 2-3 mm ispod povrsine,a nogama se bori protiv davljenja!Nekako je ubitacna muva...Shta kazete?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Krupni crni mrav, imitira vrstu (ovde u USA) poznatu kao mrav-stolar (carpenter ant), moze da bude itekako ubojita muva. Chernobyl Ant je napravljen kao njegova imitacija. Razlog zbog koga sam primoran da lovim malim imitacijama mrava je sto ovdasnje spring creek pastrmke ne samo da nece uzeti vece suve muve, nego cesto odmah smugnu kada im iznad glave prodje muva vel. 12. Jedini izuzetak koji potvrdjuje pravilo su skakavci i cvrcci u kasno leto. Medjutim i ove, po pravilu vece imitacije, najbolje love ovde kod mene na vel. 10-12-14, znaci ne previse velike.

Inace se velika rojenja mrava po rekama istocne Srbije obicno desavaju negde sredinom avgusta. Posebno obratite paznju na noci oko punog meseca. Na Resavi (gornji tok) su bila tako precizna iz godine u godinu da ste mogli da po njima navijete sat.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovaj blackantparachute liči na mrava isto koliko i ja na Sharon Stone
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pa nije ni bitno da li lici ili ne.... pogle' samo koliki rep ima.... Al 'vata ribe! :tbumb: ... i lepo se vidi! :whistle:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milance je napisao(la):
Ovaj blackantparachute liči na mrava isto koliko i ja na Sharon Stone

:D  :D  :D :D :hammer:  :tbumb: :tbumb: :tbumb:

Inace crne tanke suve muve zaista znaju biti perfektne...evo sredinom ove godine sam imao jako lepe uspehe sa malom f-fly muvom cije je telo bilo do crnog biotsa. Mravci su zakon...moram sada posebno da pohvalim Zakulu...tek sada pogledah mravca kojega je postavio na vrhu stranice...dade mi ideju. Telo rađeno od plastičnih perlica...ma perfektna ideja...jedva cekam da se vratim kuci i isprobam to....Mr.Zakula  :respect1:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D i kucu i jos mnogo toga...ali necu da vas smaram... ;) ali posto zivim u slo. tamo mi je dom/kuca  :)
 
Vrh Dno