Klen 2011

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Poceo je vecernji ples divova... Zao mi je sto moram da im remetim ljubavnu igru, ali to je jace od mene.. Sinoc je bilo puno promasaja, adrenalin je preovladao... Pa tako neki bas pravi su prosli nekaznjeno... Bicu bolji sledeci put.  :ninja:
 

thebane

Junior member
Učlanjen(a)
30.07.2010.
Poruke
53
Broj reagovanja
4
Jedan iz jata..
 

Prilozi

  • File0122l.JPG
    File0122l.JPG
    300,7 KB · Pregleda: 360

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Danas se  svecano i ja upisah,na jezeru gazivode poceo se klen javljat,izvadijo sam dva komada,do duse iso sam na belicu (obzirom daje klen u lovostaju) ali on se zakaci ja stacu,izvadim mobitel slikam poljubim i vratim.
 

Prilozi

  • IMG0641A.jpg
    IMG0641A.jpg
    25,6 KB · Pregleda: 296
  • IMG0642A.jpg
    IMG0642A.jpg
    31,2 KB · Pregleda: 298

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Malo pre sam se vratio sa Juzne Morave,ciljano sam bio na belicu.Rezultat skoro uvek isti "Skromna porcija od tridesetak komada",klen je danas bio raspolozan
za suvu,imao sam ovakvih desetak komada i jednog oko 200grama,s'obzirom da sam  pecao u staro  korito j,morave a jos uvek ga puni morava znacilo je da se klen polako sprema za mrest.

Interesantna stvar koju sam posmatrao pred polazak, steta sto nisam poneo aparat i snimim jato krupnih klenova(procena od 300-700-800grama) kako kupe na povrsini i to uglavnom na prelivima,prelepo je videti tako nesto na J.Moravi.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Edine, strpi se još 12 dana da udri strimerima po smuđu na Gazivodama. Koliko čujem, jezero vam je puno i prepuno smuđeva. A maj je pravo vreme za strimere! U zoru i sumrak su blizu obale, a možda se nađe i poneki i preko dana, naročito ako se voda malo zamuti ili je oblačan dan.
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Krenuo klen pravo,i to oni krupni komadi,iskrenu musicarijo sam belicu al kad sam video sta pliva po povrsini,nisam mogao da odolim,u pocetku sam pecao na vesticu 16 a kad sam video klenove na bambulu i flash back vesticu 12 toje bilo pravo uzivanje,naravno svisu klenovi vraceni,imam cak i snimke koje sam napravijo mobilnim telefonom.
 

Prilozi

  • IMG0648A.jpg
    IMG0648A.jpg
    33,6 KB · Pregleda: 313
  • IMG0649A.jpg
    IMG0649A.jpg
    36,9 KB · Pregleda: 332
  • IMG0650A.jpg
    IMG0650A.jpg
    18,1 KB · Pregleda: 315
  • IMG0651A.jpg
    IMG0651A.jpg
    32,6 KB · Pregleda: 302

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Izvini, ali ja smatram da ovo nije Ok...  :blush: Ovo je identično kao da oktobra pišeš da si krenuo na klenove, a lepo naklepao pastrmke kada si ih primetio da kupe muve...

Znam da će biti potrebno još 10 godina da se naviknemo da poštujemo lovostaj na klena kao onaj za pastrmku, ali pravila važe od dana uvođenja, a ne od dana kada se mi na njih naviknemo.

Lovostaj znači da se te ribe ne pecaju ciljano, a ako se slučajno upecaju da se puste.

Hvataj ti klenove ako ti se baš hvataju, neće nestati klenovi iz Srbije ako ti upecaš i pustiš 10 riba, ali neće valjati ako, podstaknutim tvojim lepim ulovima, još 50 drugih mušičara/varaličara/plovkaroša krenu ciljano ovih dana na klena, jer bar pola od njih neće vraćati ribe.

Izvini još jednom, pišem ovo maksimalno iskreno, uz rizik da se naljutiš na mene i oteraš me u dve lepa materine što tupim...  :(
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Taman posla goci,hvala na savetu,znam da nije u redu,al kao stosam reko nisam mogao da odolim :doh:,mislim od oktobra nisam lovijo do ovo  par dana. A kod nas je ovo prva godina dase lovostaj postuje,tj dase riba ne iznosi,stoga trebace vremena da dobijem strpljenja do juna da ne pecam.
Sve u svemu imao sam jedan savrsen dan,pun prijatnih iznenadzenja (dobrih klenova) koji su odmah nakon slikanja vraceni u vodu uz duboko postovanje,i uz poruku videcemo se mi jos (u junu). :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Hvala što si ovo ispravno shvatio, već sam navuko stra' od mušičara-forumaša, ne sme im čovek ništa kaže...  :D

Još imam fobije od druga Crnita!  :hammer:

Elem, nije lepo ni što ja ovo kažem - bocni ti ponekog klena tek da osetiš nešto teže od beličke dok ne prođe lovostaj, ali ne pričaj/piši o tome, ima svakakvih forum "špijuna", samo nam još fali da ih podgrevamo da u vreme lovostaja pune čuvarke. A pune, veruj mi... Sutra da odem na Nišavu ima da kod svakog drugog pecaroša nađem klena u čuvarku.

I klena ispod 20 cm...  :(

Svetao primer u moru krivolova je neki plovkaroš iz Niša. Klepio zimus u sred Niša pastrmketinu od pola metra, opasna borba 15 minuta, izvuče je nekako. Priđe mu moj drug i onako uzgred spomene da je trenutno lovostaj na pastrmku. Čovek ladno kaže: "Eeee, znači mora pustim ovolku ribu..." i ladno je vrati nazad. Malo skobaljaša bi to uradilo, svaka mu čast!
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Goci jasam sporski i istinski musicar,koji zna kad pogresi,i kada mi neko da kritiku nepravim se pamet :doh: tvoja kritika je bila apsolutno na mestu. Druga stvar ko god misli da moze da dodje na ovom jezeru (gde lovim) i da puni cuvarku u vreme lovostaja ili da nosi ispod mere,nek izvoli,ali jedino stoce ponet sa te vode je prijava,jer cuvari sad rade od kakoje sasa gazda,nema gledanja kroz prste,jednog cuvara je bijo istero pa ga je jedva nekako vratijo. Stoga ubedjen sam dace se klen ako Bog da ove godine sacuvati u mrestu,kao i to dase nece nositi ispod 20 cm,do ove godine to niko nije postovo klen se nosijo samo ako je bijo veci od cevapa,(nazalost postoje takvi (ne) ribolovci koji ribu mere sa cevapom ako je veca ide u cuvarku ako je manja ideu u vodu ili eventalno kao keder) ali ove godine je sve drugacije i jase iskreno nadam da koliko sledece godine ce se videti rezultati toga rada.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Lepo je čuti da neko čuva vode! Ja mislim da naši ribočuvari čak i ne opominju ribolovce za lov klena, skobalja, mrene... u lovostaju, a kamoli da pišu kazne. Ima da im se gospoda ribolovci naljute, pa neće dogodine da kupe dozvole...  :doh: Zato im sve tolerišu, samo dok im se u kasu slivaju njihove pare... "Mušterija je uvek u pravu".  :doh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno