Klen na belom timoku - zimi

Hooks

Newbie
Učlanjen(a)
02.12.2008.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Prvo zelim da pozdravim sve clanove. Prvi put sam na sajtu i veoma mi je drago sto cu moci da komuniciram sa pravim musicarima. Ja sam iz Zajecara i musicarim jedva jednu godinu, savladao sam neke pocetne korake ali sam jos daleko od prosecnog pa se zato nadam da ce te mi vi pomoci u mnogo cemu. Za pocetak me interesuje nesto o musicarenju klena po zimskom vremenu, konkretno na Belom Timoku. Znaci: musice i neka posebna caka. Na forumu sam primetio da se BAMBULA dosta pominje pa me interesuje kako mogu da dodjem do nje, ( kupim )? :lol:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Prvo dobrodosao na sajt. Imas o izradi bambule dosta pisano. Ako hoces da ih kupujes preporucujem da ih uzimas od Kuzme. Prvo prodaje ih znatno povoljnije od drugih a uz to i ima kvalitetnije farbe pa su mu i trajnije nego onima koji koriste lak za nokte. Kontaktiraj ga na preko privatnih poruka.
E sad bambula ne treba da ti bude na vrhu liste sto se tice zimskog musicarenja klena. Ako te interesuje suva muva nek to budu BWO i slicne jednodnevke i naravno raznorazne imitacije midzeve . E sad sto se tice nimfi i strimera tu je vec znatno sira lista ali ako nemas iskustva pocni sa klasicnim i proverenim muvama npr fazanov rep i zecje uvo za nimfe a wooly bugger-om za strimere.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hooks je napisao(la):
Prvo zelim da pozdravim sve clanove. Prvi put sam na sajtu i veoma mi je drago sto cu moci da komuniciram sa pravim musicarima. Ja sam iz Zajecara i musicarim jedva jednu godinu, savladao sam neke pocetne korake ali sam jos daleko od prosecnog pa se zato nadam da ce te mi vi pomoci u mnogo cemu. Za pocetak me interesuje nesto o musicarenju klena po zimskom vremenu, konkretno na Belom Timoku. Znaci: musice i neka posebna caka. Na forumu sam primetio da se BAMBULA dosta pominje pa me interesuje kako mogu da dodjem do nje, ( kupim )? :lol:

Dobrodošao zemljače! Zaječar je moja tazbina i ja sam u njemu domaćin, a Crni i Beli Timok poznajem jednako kao i Nišavu. Svaki put kada boravim u Zaječaru, makar to bilo i usred zime, svakodnevno mušičarim. Verovatno ćemo se uskoro sresti, jer jedva čekam da upoznam još jednog bambulaša. Naučićaš da praviš bambule od samog autora, kao i da loviš krupne timočke klenove.
Međutim, bambula ti neće biti potrebna za zimsko mušičarenje klena. Možeš da pozajmiš od nabrojanih mušičara bilo koju sitnu suvu muvu. Nimfom ili strimerom nemoj ni da pokušavaš.
E, ti bi hteo da mušičariš na Belom Timoku, verovatno u njegovom donjem toku, između Grljana i Zaječara (Velikog Izvora). Može. Ja sam se odlično zabavljao na tom terenu tokom decembra, januara, februara... Videćeš klenove kako bućkaju i krkaju sa površine. Za razliku od leta, nema ih svuda i moraćeš da uočiš gde se javljaju. Kada ih pronađeš, lako ćeš ih loviti, ali pazi, sada ne vole da im muva pljusne, već da im lagano naiđe brzinom toka.
 

Hooks

Newbie
Učlanjen(a)
02.12.2008.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Veliko hvala na pomoci. Nema druge nego da sto pre odem na vodu i probam da prevarim neko KLENCE. Jos jednom, hvala vam.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hooks je napisao(la):
Prvo zelim da pozdravim sve clanove. Prvi put sam na sajtu i veoma mi je drago sto cu moci da komuniciram sa pravim musicarima. Ja sam iz Zajecara i musicarim jedva jednu godinu, savladao sam neke pocetne korake ali sam jos daleko od prosecnog pa se zato nadam da ce te mi vi pomoci u mnogo cemu. Za pocetak me interesuje nesto o musicarenju klena po zimskom vremenu, konkretno na Belom Timoku. Znaci: musice i neka posebna caka. Na forumu sam primetio da se BAMBULA dosta pominje pa me interesuje kako mogu da dodjem do nje, ( kupim )? :lol:

Hooks, dobro došao!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Pecam na Belom Timoku odavno ali sam lepo lovio od kraja aprila i početka maja pa sve do kraja oktobra i početka novembra ali zimi jok. Počeo sam da neznam šta radim i za čas se prehladim pa tako izbegavam zimske mesece a ide mi se na oči ne vidim  :blush:.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ako bih baš morao po ovom sneg da mušičarim, bilo gde, ja bih bacao gamaruse ili neke nimfice. Gamarusa u reci ima stalno i mislim da ih ribe vrlo rado jedu.

main.php


Ovakvi npr.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Neverovatno, ali neverovatno. Malena february red kamenjarkica u donjem toku...  :eek: . Beli Timok je čudo od reke. Kakva je voda Marko?
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Voda je onako,nije bas skroz bistra ali vidi se fes(zelena).Nivo je opao.

Sto je neverovatno,vidjao sam ih pre stalno samo nisam znao sta je hehe,jbg varalicar.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Kod mene (Svrljig) je sve zaleđano, zato te pitam kakva je voda. Eto mene na B. T.  čim svane proleće.
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Strelac je napisao(la):
Ako bih baš morao po ovom sneg da mušičarim, bilo gde, ja bih bacao gamaruse ili neke nimfice. Gamarusa u reci ima stalno i mislim da ih ribe vrlo rado jedu.

main.php


Ovakvi npr.


Nisam imao gamaruse,bacao sam malo mrave i fazana ali nista.Nisam video ni jednu ribu niti bilo kakvu aktivnost iste.
 
Vrh Dno