Klen na belom timoku - zimi

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Leda skoro nigde(2 stepena danas),ponegde gde je mirna voda ima uz obalu max pola metra vrlo tankog leda.

Bila bi mi cast da te ugostim i da otpecamo zajedno.Kad resis javi se.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Mravi i ostale male crne bubice love samo leti kad je mala voda. Ni ja na poslenjoj poseti nisam video niti uplašio neku ribu, sve to sem skobalja je se sakrilo i spava zimski san, kao da nema klena ni za lek, tako je bilo. Nikakve male zezalice od muva nisu dolazile u vidokrug klena kao da su svi otišli negde da bi se vratili na proleće.

Čitao sam ranije u nekom časopisu da su klenovi zimi na istom mestu gde su i leti. NEBULOZA. Uopšte nisu tu.

Zimsko mušičarenje klena je isti poduhvat kao i mušičarenje skobalja leti na muvu Chernobyl Ant.
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Strelac je napisao(la):
Neverovatno, ali neverovatno. Malena february red kamenjarkica u donjem toku...  :eek: . Beli Timok je čudo od reke. Kakva je voda Marko?

Neke stvari oko mušica i mušičarenja nikad neću skapirati. Zašto se ona mušica zove februari red kad je crna ? :'(
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ni red spiner nije crven tj. mnoštvo sličnih sa sličnom bojom tela :blush: više su braonkasto-smeđe. Tako je to, neko je nekada dao naziv i njega su prihvatili tadašnji znalci i to je i nama ostalo, šta se tu može...
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Aha, pa dobro. Ustvari nije dobro ali šta da se radi .........
 
Vrh Dno