Klen na NIsavi

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Interesuje me koja su produktivna mesta za lov klena na Nisavi(u gradskom delu) i koje musice treba preferirati na tim mestima, i da li je bolje loviti sa obale ili iz vode?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Klenova ima mnogo vise izvan gradskog podrucja, ali ako bas pitas za najbliza mesta, to su tereni od Vrezinskog mosta do Niske Banje. Ubedljivo najpopularnija musica je bambula, a u pojedinim periodima prolaze i Witch (vestica) i BWO.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dodatak:
Bez adekvatne opreme za gazenje vode nema musicarenja. Oni koji je nemaju samo su publika pravim musicarima!
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Da li je bolje prilikom pecanja kretati se uzvodno ili nizvodno?Kad smo kod opreme za gazenje po vodi mozes li mi preporuciti nesto da ne bi napravio istu gresku kao sa stapom? Sto se stapa tice, nadam se da cu ga do leta promeniti, a sad znam kome da se obratim! Hvala unapred!
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
I jos nesto- da li je klena bolje traziti na mestima sa sporijim tokom ili na brzacima?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Pre par godina cika Zoki ih je lovio nizvodno od grckog Konzulata, oko Cigan Male.
Nisu losi tereni i oko broja 6.
Inace po meni je bolje ici uzvodno nego nizvodno!Sto se muva tice poslusaj MixMastera. Ja bi dodao jos i imitacije osa i mrava!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako imas obicaj da leti gazis bez opreme onda ti preporucujem da kupis kombinezon od neoprena i koristis ga od oktobra do maja. Tada ti sigurno nece biti vrucina u njemu, a posto je najbolji izolator garantujem da je najbolji izbor.
Mnogo pitas o musicarenju klena. Mozemo te mi zabavljati svakojakim odgovorima i iskustvima, ali najbolje je da nekog dobrog musicara licno upoznas na Musicarskoj sekciji. Odrzava se svakog cetvrtka u 17h u USR Nisava- Nis.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Slazem sa da je sekcija odlican izbor, ali Randjo ne miniraj sajt! fly_guns fly_guns fly_hang fly_violent2 fly_violent fly_violent Znaci nastavi da pises, mi da odgovaramo i poseti sekciju!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
...klen na Nisavi, eh!!! Obisao sam klisure i kanjone, pastrmke i lipljene, bucove i stuke, ali lepseg dozivljaja od musicarenja na Nisavi za mene nema. Ovo je "najjaca" tema. Mi, musicari Nisa (nase prestonice musicarenja) nismo eksperti za musicarenje lososa ili morske pastrmke, i o tome nemamo sta da pricamo, ali o klenovima, pa jos nisavskim, u stanju smo da k.njamo satima. Eh, Djurdjevo Polje, Sinjac, Crvence, Stanicenje... mesta bre! Bistra voda, jun mesec, klenovi glavonje se setaju... uh, uh, uh!
Hrabro, momci! Januar je, a posle njega dolazi malo kraci februar, pa mart- i eto vec kuce povremeno u 'ladovinu bega, sto kazu stare Nislije. Malo cemo na bodorke, malo na stukice, malo na pritoke, mozda na Grzu- na pastrmke i, mic po mic: JUN! A onda, javite se cika Randji, palimo auto i svaki dan musicarimo! KAKO JE LEP OVAJ ZIVOT!
A kako se love klenovi musicom pisacemo, ihahaaa!!! Isto kao pastrmke, samo malo teze. Plasljivi su, probiraju, tesko ih je naci...(ovo se odnosi na glavonje od oko 1000g), ali kada jednom "provalite" musicarenje klena, onda pocnete da ga cenite i maximalno uzivate u nadmetanju sa njim.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Radimo na tome Misa,polako sve ce doci na svoje..
Prvi korak je uspeo,idemo polako  ;) ;) ;) ;) ;) ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo što sam napisao "Marta već kuče u 'ladovinu bega", u prevodu na, na primer, hrvatski, znači, "ožujka već pas bježi u sjenoviti hlad". He, he, a do tad nas čeka samo mjesec i pol! Najkraći mjesec.
Maločas sam gledao Nišavu, ljepoticu. Opet sam, kao i svakog januara, obećao sebi, da ću kada uletim u nišavske brzake da napravim ršum i nadoknadim sve ove duge i teške sate provedene pred ovim govnom od naprave.
Nišavski klenovi mogu samo da služe za ponos onome ko ume da ih lovi. Uskoro će doći vreme dominacije potočnih i makedonskih, ali i jadranskih pastrmki u Nišavi, a klenovi će poslužiti da se dokazuje majstorija. Po mom proročanstvu, svakakvi caenisi će da love pastrmke u Nišavi, ali klenove neće moći. On će biti rezervisan za najbolje poznavaoce ove reke.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Druze Misha,i sam si video da nismo mnogo masili klendziske terene na Nisavi zapravo i pecali smo na njima sa vise ili manje uspeha.
Godinu dana je veliki vremenski period,naucilo se nesto malo,tek treba da se uci ali nesto smo naucili, da ovog puta imamo drugu zanimaciju na reci sem DENSOVANJA  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Ja zovem da dodjete do mene da se majemo po Toplici a vi me izbegavate,nema veze ja se ne ljutim bar me pozovite kad imate vremena da dodjem ja na Nisavu bar ako nista vise da se druzimo,AKO JE TO MOGUCE!!
 

KaGeMuShA

Junior member
Učlanjen(a)
05.10.2006.
Poruke
80
Broj reagovanja
0
Ah ... majanje po Toplici,mojoj recici ...  :) kako to divno zvuci.A i budi secanja 8) !
Pozdrav!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Pravila, pravila, saveti i saveti... Dobro je da znas kako pecaju drugi musicari koji love klena. Ali mislim da je najbolje da ides u ribolov sa njima i da od svakog pokupis ono najbolje kako bi izgradio svoj licni stil.
Mozda zato sto najvise pecam na Nisavi mislim ovo... ali Nisava je jedna od reka koja zahteva najvise varijacija u nacinu ribolova i izbora mesta za ribolov zavisno od godisnjeg doba.
 
Vrh Dno