Koje je boje mrav?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovi sto su malopre padali na Nisavu su bas ovakvi. Nisu ni crni, ni crveni, a ni cimet! Momci, nailaze mravi. Juris na pastrmke, lipljene i klenove. Ovo nikako ne smete propustiti!
 

Prilozi

  • Mrav.jpg
    Mrav.jpg
    6,2 KB · Pregleda: 259

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
I naravno kako bi Mix to strucno objasnio ovaj insekt je iz porodice kukurbitaca, roji se u popodnevnim casovima......i naravno Dzej!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo moje danasnje imitacije. Zatrebace, valjda, uskoro.
 

Prilozi

  • Mrav MixMaster.jpg
    Mrav MixMaster.jpg
    13 KB · Pregleda: 273
M

Mr.Zakula

Guest
LJudi,juche sam bio na Nishavi u popodnevnim chasovima kod donje Vrezine.Odushevljenje!!Upravo ovi mravi,koje je dotako Mix,su bili u nenormalnim kolichinama iznad vode,u rastinju priobalja,i na mom sheshiru!Pecao sam na neke svoje kreacija braon-med mrava,ali i pecao sam odlichno na imitaciju tulara uradjenog na udici #14 tela od fazanovog repa,krila od srne i noge od ridjeg petla-metz-a.U jednom trenutku ovaj srneci tular je mnogo bolje lovio od "korektne" imitacije mrava,iako nije bilo drugih insekata na vodi.Skor=sedamnaest klenova za 42 minuta.Prosek 200 gr..Uskoro ce i slike...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo jedne cudne imitacije mrava. Osim nozica, sva je od polipropilena. Mnogo ce bolje plivati od prethodne i nemenio sam je ribolovu u brzacima i u sumrak.
 

Prilozi

  • Cudni mrav.jpg
    Cudni mrav.jpg
    6,9 KB · Pregleda: 252

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Jaka imitacija. Ja sam inace najnezadovoljniji svojim mravima. Ili ne lice ili ne plivaju ili ne hvataju! Nikako da objedinim sva tri elementa. Najbolje hvatam malim tamnim cdc caddisima koji izgleda lici ribama na mrava kada se roji mrav!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Juce je na Toplici oko 17h pocelo da pada i padalo jedno 15min na hiljade malih crnih mrava. Pretpostavljam da su mravi jer su imali telo od dva segmenta, bili su crne boje i bili su veoma mali 3-4mm. Krila su im bila dosta velika i bela. Reka se u trenutku pretvorila u parstmski ribnjak pri hranjenju pastrmki.
Naravno sest klena (35-40cm) su zavrsila u cuvarci ali na zalost samo to sam i uhvatio tog dana (ali su barem bili krupni). Klen je bio zalepljen za dno i digao se samo kada su ovi mravi poceli da padaju sa neba (a ja sam se zateko u jednom dubokom viru sa krupnim klenovima).
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Inace klenovi su pali na krupnu bambulu jel tako malog mrava nisam imao a i sumnjam da bi se neki krupan klen zakacio na 16-icu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zakacio bi se i kapitalni klen na 16- icu, ali tesko da bi to uradio u pomalo mutnoj Toplici. Na bistrim rekama i treba pecati na tanak predvez i sitniju muvu. Toplica "trazi" bambulu i 0.20!
 
Vrh Dno