Koji stap

mtmk

Junior member
Učlanjen(a)
06.09.2017.
Poruke
26
Broj reagovanja
7
Cao svima,
Nameravam da pocnem da se bavim musicarenjem pa mi je potrebna pomoc oko nabavka opreme.
Pecam iz hobija, uglavnom klenove (tacnije klenice), vise zbog prirode i tisine, ribu u 99% slucajeva  pustam ... pa mi deluje da je musicarenje prava stvar za mene.
Pecam uglavnom na Belom Timoku  ... ako se primim na musicarenje onda mozda i neku pastrmku u blizini.
Mogu odmah da pazarim "Robinson aquarius fly master" aftma 5-6 2.7m ili neki "Konger Grandis" aftma 4, 2.7m.
Koliko sam skontao iz citanja zadnjih dana za ono sto bih ja pecao trebao bih neki aftma 3 ili 4 pa se bojim da je ovaj prvi Robinson previse za mene a za ovaj drugi stap ne uspevam da nadjem puno materijala na netu.
Takodje ne uspevam ni online da nadjem neki aftma 4 tipa 2.5m do 9-10k.
Sta mislite o ova dva stapa u mom slucaju ili ako neko ima drugi predlog za mene
Hvala unapred

 

mtmk

Junior member
Učlanjen(a)
06.09.2017.
Poruke
26
Broj reagovanja
7
Sada nadjoh "Vision Keeper" na eurofish ... pristojna je cena, mozda ovaj 8.0 #4 ?

http://www.eurofish.co.rs/index.php?route=product/category&path=128_132_248&sort=p.price&order=ASC

Vision Keeper 7.6 #3
Vision Keeper 8.0 #4
Vision Keeper 9.0 #5


 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
      Dobrodošao na forum !

pošto pecamo na sličnim vodama  istu ribu, moj bi ti savet bio da kupiš 3 -ku i s'obzirom na prosečane ulove uživaš na

vodi svakom prilikom. Takav štap di je odličan za kraće zabačaje a super je za sitnu muvu kada je probirljiv kao i

za ''klenovske '' veće na 10 pa i 8-ci. Ima dovoljno snage rezervne i za  veće komade.

Neće biti greške ako uzmeš i 4-ku, vodi računa da ne budu kruti štapovi jer će ti i 3-ka biti ''motkasta ''.

Vremenom ćeš Bože zdravlja  uzeti neki jači. Ja koristim 2-ku i uzivanje je lakšim priborom zagarantovano.

 

mtmk

Junior member
Učlanjen(a)
06.09.2017.
Poruke
26
Broj reagovanja
7
Hvala na dobrodoslici !
Jedino sto vidim za ove Vision Keeper je na ovom linku: https://www.flysupply.nl/product/1031/5239/Vision-Keeper-Fly-Rod/
Pise da je "medium action" a negde videh da je to kao ok za pocetnike ... ako je neko imao iskustva sa ovim stapovima misljenje je vise nego dobrodoslo.
Ja bih ovaj stap  jedino mogao da narucim, ne i da vidim uzivo ... a i kad bih i imao stap u rukama tesko da bih nesto mogao da zakljucim : )
Pozdrav
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Uzmi vision 3ku, 8stopa duzina. Bices zadovoljan jer kso pocetnik tesko da mozes neku razliku da vidis. Ja sam sa sedmicom klasom pocinjao pa sam uzivao...vremenom sam smanjivao klase.... Sad sam na trojkama uglavnom

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

mtmk

Junior member
Učlanjen(a)
06.09.2017.
Poruke
26
Broj reagovanja
7
cetvorka je 8, trojka je 7.6 ali kapiram da 15cm i nije  presudna razlika za to sto meni treba
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ako je obraslo granjem uzmi kraći.Sa dobrim kanapom postižeš koju hoćeš ditancu a posle ćeš koristiti jako kratke.I šta god da uzmeš nisi puno pogriješio.Uzimaj sezona se zahuktava.
 

mtmk

Junior member
Učlanjen(a)
06.09.2017.
Poruke
26
Broj reagovanja
7
tommylee je napisao(la):
Ako je obraslo granjem uzmi kraći.Sa dobrim kanapom postižeš koju hoćeš ditancu a posle ćeš koristiti jako kratke.I šta god da uzmeš nisi puno pogriješio.Uzimaj sezona se zahuktava.
pokusavam sto pre ... nego nije bas lagano naci preko interneta sve sto mi treba pri cemu i ne znam tacno sta sve ide sa cim ...
Pocetnicima bi najlakse bilo da sajtovi/prodavnice imaju spreman "pocetnicki komplet" za razlicite potrebe pa narucih sve djuture i teraj
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
mtmk je napisao(la):
pokusavam sto pre ... nego nije bas lagano naci preko interneta sve sto mi treba pri cemu i ne znam tacno sta sve ide sa cim ...
Pocetnicima bi najlakse bilo da sajtovi/prodavnice imaju spreman "pocetnicki komplet" za razlicite potrebe pa narucih sve djuture i teraj

  Kao što ti kaze Tomi da nećeš pogrešiti ako uzmeš bilo koji od pomenutih, u pravu je 100 %.

Npr. sa 5-com ćeš lakše zabacivati, zato i većina početnika u FF-u i uzima malo ''teži '' pribor a i vetar ti neće toliko smetati.

Znam mušičara koji se '' oslobodio '' 4-ke a peca na tvojoj reci iz razloga što ide ciljno na par krupnih klenova od 1kg + i

4-ka medium akcije mu je bila slaba, ne može lepo da kontroliše  štap kada klečuga krene da se zavlači.

Sa krupnim klenom na 5-ci zna da bude veselo baš.

Trojkom ćeš malo teže da barataš dok se ne navikneš ali posle je savršeno. Ima kolega koji  mekšim peticama uživaju i na

potocima i većim rekama.

U jakim  mušičarskim zemljama imaš komplet u bilo kojoj klasi , samo iskeširaš i na vodu pravo. Nije problem naći danas i kod nas  3-ku

da kompletiraš samo malo raspitivanja. Tvoj Timok je nekada bio toliko jak  klenovskom populacijom da ispod 5-ce ne bih ni polazio.

Danas je klen desetkovan na ovoj lepoj reci i 3-ka ti je najreajnija, samo WF 4 kanap i uživaj.

 

mtmk

Junior member
Učlanjen(a)
06.09.2017.
Poruke
26
Broj reagovanja
7
Nadjoh neki 8' aftma 4 stap, stize mi sutra (svugde gde sam zvao rasprodati ili nisu ni imali aftma 3 a da je do 10k dinara), kupio sam robinson alu cekrk 4/5, podvez i jos neke sitnice, narucih Vision Attack wf4f (jbga, ne nadjoh nigde neki jeftiniji a da je WF i plivajuci a to procitah na forumu da je pozeljno za pocetnike) .. tako da se nadam da cu u utorak/sredu na vodu malu da se isprobam.
Mozda se javim opet ovde sa jos nekim pitanjem
Hvala svima na pomoci
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja sam koristio taj kanap i nije mi se svideo uopste,nekkako niije hteo da leti,prelagan mi bio...bacio bio 25e....
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
gegula je napisao(la):
ja sam koristio taj kanap i nije mi se svideo uopste,nekkako niije hteo da leti,prelagan mi bio...bacio bio 25e....
I ja sam probao taj atack osmicu, izuzetno los kanap. Ako ti jos nisu poslali otkazi ga i bolje uzmi u carpologiji Ron Thomson kanap koji je 1600 din a za te pare je vise nego extra...
 

mtmk

Junior member
Učlanjen(a)
06.09.2017.
Poruke
26
Broj reagovanja
7
hm, jbga bas
zvao carpologiju, imaju samo neki siera wf4f od 5.5k ... cudno mi da niko (od ovih koje sam zvao) nema wf4f
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
mtmk je napisao(la):
hm, jbga bas
zvao carpologiju, imaju samo neki siera wf4f od 5.5k ... cudno mi da niko (od ovih koje sam zvao) nema wf4f
Jbg, bilo je pre par meseci. Ja drugara opremao za musicarenje i uzeo mu taj, a i ja sam ga koristio do nedavno.
 
Vrh Dno