Kokin brod

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jezero koje će u narednoj deceniji biti najbolja voda za mušičarenje smuđa u Srbiji!

smudj2.jpg


Prošle godine su komadi od kilo bili u velikom broju na 5-6 m od obale, na dubinama 1-3 m, taman za lagani lov na Fly upotrebom nekog sporo tonućeg konca ili bar tonućeg predveza.

Osim smuđa, tu su i krupni klenovi (redovni ulovi riba od 2-3 kg), jezerske zlatovčice i pastrmke.

zlatovka.jpg


Nalazi se inače na reci Uvac, na južnim obroncima planine Zlatibor.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ko želi zlatovčicu na Fly, neka odmah sedne u kola i pravac brana!

Retko kada su ovako blizu površine i obale, prate i napadaju varalice na metar od vas. Nažalost nisam probao na strimere, ali mislim da bih je uhvatio. Realna šansa da sledeće nedelje idem opet, pa da upišem i jezersku zlatovčicu na Fly!  :)

226856_122520531162182_100002127076805_177262_1771062_n.jpg
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Jebeš zlatovčice,  :D postavljaj slike smuđeva. Dosta realnije da se upeca na fly.  ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Smuđ je pi*** od ribe i zaslužuje da bude ispečen.

Prva tura fileta:

smudjkoka.jpg


Oštri strimere, krećemo u petak na buljovčice!
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
ja bi i te zlatovcice pekao, jeo sam ih davno na biogradskom i vrhunske su bile
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ne, ne, ne!!  :mad: Salmonide su otrovne i ko ih pojede sigurno umire, najkasnije do kraja života. Neotrovne slatkovodne ribe su som, smuđ, štuka, grgeč...
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ma zeza te Goci nisu otrovne samo mnogo davi gorusica od salmonida  :D  :D  :D
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
:doh: Ја сам се, значи, зајебо, мислио сам да је ово мушичарски форум. Од сад пријављујте све. На варалицу, на пловак, на дубинца...  :smoke:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pre par godina sam se toliko napecao zlatovčice da je to bilo nešto neverovatno...najviše sam je razvalio nekom ružnom epoxy imitacijom grgeča sa repom od crvenog marabuja i udicom okrenutom na gore.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Rancic je napisao(la):
:doh: Ја сам се, значи, зајебо, мислио сам да је ово мушичарски форум. Од сад пријављујте све. На варалицу, на пловак, на дубинца...  :smoke:
Druže Rančo, uz svo dužno poštovanje za tvoje godine - ne tupi!  :)

Nisam prijavio ulov, nego sam krajnje nesebično dao mušičarima veoma korisnu informaciju - da zlatovka, riba iz mračnih dubina, trenutno jede na površini uz obalu, i čak rekao gde tačno da odu ako žele da je upecaju na Fly - na branu jezera Kokin Brod. Po meni forumi treba da služe upravo za ovakve stvari, da se nesebično dele informacije koje će nekom omogućiti da upeca neku ribu.

A svaka informacija je korisna, ponekad i ona koju dobiješ kada zaviriš u mrežu krivolovaca.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
E, ako jede trenutno, ko do sad nije poš'o ne mora ni da polazi.  :doh: Dok se baba naguzi ... prošo trenutak.  :hammer:
Šta se primaš ko baba na saučešće  :bleh: :bleh: :bleh:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Previše poređenja gde se spominju babe!  :D
 
Vrh Dno