Koliko dugo probavate

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
ali ipak nema više frustrirajućeg momenta nego kad shvatiš da te je riba nadigrala ,da neće ni jednu imitaciju..već da kupi insekte pored tvoje muve... :doh:

E to stvarno!
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
najpre dobro osmotrim vodu jer nema smisla bacati npr nimfu ako sve okolo pljusti po povrsini, moje iskustvo kaze da kada riba radi nema mnogo biranja, ja volim u zadnje vreme da krenem sa kocijasem a drugar sa cadisima i obojica hvatamo jedan pored drugog...

Pitanje koliko probavamo se u mojoj glavi ne odnosi na varijetet suve, cadis ili majska ili nesto trece vec da li mokru, nimfu, stimera, midza ili suvu...

najveca misterija mi je ubosti koju mokru da bacim, e to probavanje me izludjuje i brzo dignem ruke...
to je sto se tice pastrmke, klena ili cepas na suvu koja pljucka po povrcini ili mokru, malo je varijanti koje probam da bi dosao do uspeha, suvu menjam samo u velicinama a od mokrih imam dve i jedna ili druga ce zavrsiti posao, uvek zavrsi  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ako lovim strimerima malo probavam jer koristim odmah favorite i lovim...ako bas bas nece onda malo promenim ili ako dobro lovim jednim pa sam vec zadovoljan lovom probavam neke neisprobane, da vidim kakav im je rad i onda probam malo i da ulovim koju ribu i njime i tako posle odlucim hoce li ostati u kutijici ili ide na popravke.

Ako korisitm nimfe i mokre opet koristim favorite, ali ako oni ne daju rezultate i pored dobre prezentacije nakon desetak pokusaja menjam.

Suve, saznam sta je aktuelno na povrsini i to im ponudim...posebno ako je riba selektivna i kada saznas cime se hrane to im obavezno ponudis i ako je imitacija dobra i prezentacija prava nema vise filozofiranja nego lovim. Ako riba nije selektivna i bacam joj musice koje vidim na i iznad vode pa nece da uzme to sto bi bilo prirodno da uzme probam druge...uglavnom tada koristim musice tipa stimulatora ili atraktora.

Uglavnom, da skratim, ako je prava prezentacije i prava imitacija a neće da je riba uzme onda nakon desetak pokušaja menjam...ako ni kod menjanja riba ignoriše celu moju igru napuštam je jer sam joj verovano dojadio ili joj nije do hranjenja.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Prosle godine jedam musicar na Gradcu (svi ga poznaju jako dobro) mi rece da ako uz pravilnu prezentaciju riba posle treceg puta ne pokupi ponudjenu muvu treba je odmah promeniti, sledecu isto do one prave  :tbumb:
 
Vrh Dno