Kolubara

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Znam da je u Valjevu Gradac glavna mušičarska reka. Na njoj se isključivo lovi pastrmka. Mene interesuje da li neko lovi na Kolubari koja je izuzetno bogata klenom, skobaljem, mrenom itd. Često sam varaličario, i imao sam dosta uspeha. Oprobao bih se i u mušičarenju. Pošto sam početnik zanima me koje muve se koriste, veličine, i u kom vremenskom periodu. Zainteresovan sam i za ribolov skobalja koga ima JAKO JAKO PUNO. Zanima me koje muve ( ili nimfe, strimeri ... ) i kada. 
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
o klenu i skobalju imas gomilu postova, pa malo prelistaj, i videces koje se muve ponavljaju  ;)
 

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Prelistao sam više puta i otprilike napravio neku selekciju. Ali me interesuje mišljenje nekog ko mušičari baš na toj reci. Nisam nešto puno nalazio o nimfama za klena i skobalja ( za njega nešto malo na bosanskim sajtovima ) pa me i to zanima. UKRATKO : KAD ODEM DA KUPIM NIMFE I SUVE MUVE KOJIH PET VRSTA OD SVAKIH DA UZMEM I U KOJIM VELIČINAMA ZA PROLEĆNI PERIOD.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ako hoces mokre i nimfe za klena ja cu ti odgovoriti jer ga na njih naj cesce i pecam.na pecam na toj reci ali ove ce sigurno da ti budu uspesne.
 

Prilozi

  • Picture 9507_resize.jpg
    Picture 9507_resize.jpg
    65,9 KB · Pregleda: 306
  • Picture 946_resize.jpg
    Picture 946_resize.jpg
    40,7 KB · Pregleda: 372

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
625
Broj reagovanja
102
Pošto si sam rekao da si početnik, nikako ne pokušavaj u startu da mušičariš skobalja, iako ga ima dosta na Kolubari. Klen je mnogo logičniji i racionalniji izbor, a i kod njega predlažem da se baziraš najpre na površinu i suve muve (dok ne stekneš kakvo-takvo iskustvo), a tek posle na nimfe. Moraćeš i da se strpiš neko vreme dok ne počne prava sezona, a do tada se teorijski spremaj na forumu  :).
 

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Mislio sam  da bi možda  bilo uspešnije loviti skobalja mušičarskim priborom, pogotovu na malim dubinama gde se on grupiše u velikom broju ( a ima i krupnih ). Prezentacija mamca bi bila prirodnija nego ribolovom na plovak. Uglavnom mislim na ribolov nimfama , mada mogao bih na udicu da stavim i filament i po potrebi otežam sa malo olovo na nekih 20cm od udice. Možda čak i kuglicu stiropora ili malo vate pod uslovom da ne spada prilikom mahanja. A što se tiče pecanja na suvu mušicu i ja mislim da to nije za skobalja odnosno da ne daje puno uspeha. Ali pri dnu je nešto drugo.....   
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Zeko je napisao(la):
Mislio sam  da bi možda  bilo uspešnije loviti skobalja mušičarskim priborom, pogotovu na malim dubinama gde se on grupiše u velikom broju ( a ima i krupnih ). Prezentacija mamca bi bila prirodnija nego ribolovom na plovak.

Zeko, odlično razmišljaš. Pokušaj da ostvariš te svoje ideje, ali budi strpljiv bar kao skobaljaši-plovkaroši. Probaj ovo što si naumio, ali nemoj da odustaješ dok ne primetiš da bilo ko od klasičnih skobaljaša ima više ribe od tebe.
Sudeći po ovome što pišeš, teško da će se naći takav. ;)
 

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
Nadam se da hoću. I sam godinama unazad hvatam škobu na plovak i znam da se stalno teži ka tome da bude što lakši plovak, što finiji pribor da bi prevara bila uspešnija. Mislim da lakšeg pribora od mušičarskog nema samo da se usavrše neke tehnike i sitemi koji će da budu delotvorni. Znam da će na vodi biti 100 plovkaroša i ja  jedan sa mušičarskim štapom ali nema veze .  IMAM DOBAR PREDOSEĆAJ U VEZI OVOG I USKORO JAVLJAM REZULTATE...
 

Zeko

Junior member
Učlanjen(a)
08.02.2009.
Poruke
37
Broj reagovanja
0
sasats je napisao(la):
ako hoces mokre i nimfe za klena ja cu ti odgovoriti jer ga na njih naj cesce i pecam.na pecam na toj reci ali ove ce sigurno da ti budu uspesne.

Koje veličine koristiš u ovom periodu?

 

astreusraska

Junior member
Učlanjen(a)
31.03.2007.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Zeko je napisao(la):
Mislio sam  da bi možda  bilo uspešnije loviti skobalja mušičarskim priborom, pogotovu na malim dubinama gde se on grupiše u velikom broju ( a ima i krupnih ). Prezentacija mamca bi bila prirodnija nego ribolovom na plovak. Uglavnom mislim na ribolov nimfama , mada mogao bih na udicu da stavim i filament i po potrebi otežam sa malo olovo na nekih 20cm od udice. Možda čak i kuglicu stiropora ili malo vate pod uslovom da ne spada prilikom mahanja. A što se tiče pecanja na suvu mušicu i ja mislim da to nije za skobalja odnosno da ne daje puno uspeha. Ali pri dnu je nešto drugo.....   
Saša, ja bih ti posavetovao da krenes od toga ŠTA JE SKOBALJU osnovna prirodna hrana u odredjenim periodima godine! Tako i za mrenu i klena i pasrmku i lipljena i smudja i bodorku i ploticu i soma i štuku i šarana i ,................. i biće ti jasnije SVE! ;)
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Zeko je napisao(la):
Možda čak i kuglicu stiropora ili malo vate pod uslovom da ne spada prilikom mahanja.
Auuuuuu Zeko kakvu si mi ideju dao.Probacu da od vate i malo stiropora napravim imitaciju hlebne ruze,mislim da bi to bio pun pogodak za skobalja i za mrenu.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Kolubara...

Prvi put na ovoj reci Zimus kada sam pokušao da isčačkam nekog skobalja...​

 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    116,8 KB · Pregleda: 338
  • 2.jpg
    2.jpg
    119,4 KB · Pregleda: 362
  • 3.jpg
    3.jpg
    105,7 KB · Pregleda: 386
  • 4.jpg
    4.jpg
    88,4 KB · Pregleda: 372
  • 5.jpg
    5.jpg
    121,2 KB · Pregleda: 385
  • 6.jpg
    6.jpg
    103,9 KB · Pregleda: 355

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Dobre fotke, dobar pokušaj. Ni ja još nisam upisao skobalja, a nadam se drinskom ;)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Milanče pokušaj je bio bezuspešan ,skobalj a i ostala riba su bili u zimovnicima na Kolubari gde je teren totalno ne pristupačan za bilo kakav vid mušičarenja . Prelepi Tereni sa fotografija će biti ekstra u leto  ,kako za skobalja a tako i za klena i mrenu ... obećavam fotke ulova samo da krene prava sezona...
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Extra fotke,Sone!Vidim da ti ne manjka elana u potrazi za lepim terenima..... :tbumb:
 
Vrh Dno