Kolubara

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
posto sone ne kaci fotke, mozda ja da ga odmenim  :smoke:

predprosla nedelja, Zoki, Zejko, Tihi i ja, pecamo na kolubari, da se promeni malo lokacija :).

Od samog starta bilo je jasno da od nekog vrhunskog pecanja sa dosta akcije nema nista, no nema veze, svaka nova reka je osvezenje....Mada ruku na srce, Kolubara ne pleni lepotom kao Gradac ili Rzav, ali nisu ni za poredjenje, nije to taj tip vode.

Pecalo se od neke vodenice pa nizvodno, reka mi se najvise nije dopala zbog boje vode,ali tok i velicina su idealni. Verujem kad se naleti na bistriju vodu da je uzitak potpun.

prvo klence je palo u brzaku na princ nimfu, ostale sam uglavnom dobijao na cacanske mokre imitacije i nesto malo na suve. Svi su bili nekih 20cm u proseku nista veliko ni da promasim ili vidim, nije bilo ni preteranog javljanja po povrsini, bambula i kafica nisu bile najbolji okidac... mozda jos koji odlazak i skapiram kako tamo stvari stoje.

Ovako, mogu reci da je reka lepa ali dosta izlovljena, mada to kazem sa rezervom, mozda nismo potrefili dan. nisam brojao, ali upecao sam barem 20ak klencica i kapitalnu dvoprugastu :)

malo slika....

prosecan klen

imgp2207resize.jpg


cacanska mokra muva

imgp2208resize.jpg


imgp2210resize.jpg


ovo mozda lici na mlavu :D

imgp2212resize.jpg


uprkos mutnoj vodi slikalo se i pod vodom

imgp2213resize.jpg


meni najlepsa fotka :)

imgp2215resize.jpg
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ehh nisam ni išao na Kolubaru ,vidim može nešto da se nabode,lepo bogami a voda je mutna verovatno zbog bagera što kopaju šljunak ? ...
Odlične fotke Vlado pogotovo ta poslednja  :yeswink: , nego koja je to muva ? nemogu da provalim ...
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
To je otprilike prava boja Kolubare,možda za nijansu bistrija ,ali to je to.na kom delu ste pecali,ima delova sa manje ili više ribe,ima dosta skobalja,podosta sitijeg soma,oko Ćelija ima šarana,mrene,štuke.Sve u svemu reka koja ima potencijal da uz malo čuvanja bude prepuna kapitalaca, zbog dubokih virova,potopljenog drveća i sl.Moj komšija samo na njoj peca i to klena i po malo skobalja,letos je uhvatio klena na Krundžinu kruškicu većeg od točka na APN4,jedva ga je transportovao kući,a onih do 700-800 gr bude baš dosta,e sad on to sve nosi i nije jedini pa vi vidite kako je reci. 
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
muva na zadnjoj fotki je neka vanjina koja se davno raspala, bucmasta je i tone pa mi sluzi da tvrdokrilce imitiram


a pecalo se nizvodno od neke vodenice pored koje su kao mali slapovi
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Da nije u Lajkovcu preko pruge,Pepeljevac se zove selo,ispod toga ima vodenica i neka kao brana koja i pravi te slapove a niže ima još jedan most?
Ako je to onda nije loše ,ali još nizvodnije od Lajkovca do Ćelija(izlaz na ibarsku) ima još boljih mesta za klena,čak vrhunskih.
 

m.milijanovic

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2011.
Poruke
25
Broj reagovanja
0
Sto se tice kolubare,terena ima lepih ispod jolica vodenice,starog mosta za bogovadju kod bunkera i nize,i prema sastavcima,gde se ljig uliva u kolubaru.E,sad nasta klena:letos je hteo osicu,skakavca,policelonke i sl.plivajuce kreacije.Samo udarao je sitan klen oko 250g.Bar kod mene.Inace,pecam na kolubari i iz Lajkovca sam.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Matori dobro dosao...  :drunk:

Kad imas vremena ubaci koju sliku sa Kolubare.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
PITERU TVOJ OPIS SE SLAZE sa mestom gde sam bio, znam da smo oko lajkovca levo skrenuli, isli pravo pa levo pa pravo i bup vodenica, a uzvodno od kao slapova je ooooogroman vir
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Opet alternativa....koja mi se sve vise dopada, Kolubara je samo velicinom i izgledom toka moj tip reke. Virovi, brzaci, prelivi, granje trava svega ima i to mi se dopada, nije prevelika,milina. Utisak kvari smece i boja vode koja je izgleda uvek nekako mutnjikava, mada izgleda da joj i pristojnih klenova fali. Danasnji dan je bio bolji nego prosli put, uhvatio sam izmedju 20 i 30 klenova, ali sve sitno ni jedan pravi glavonja. Ali kad se covek uzeli akcije uopste nije lose.
Riba je uzimala tako nezno da to nije normalno, jaci su bili udarci beovica nego klenova. Klenovi su moju bambuli samo usisavali, bez ikakvog uznemiravanja vode...

Da ne davim previse,malo slika.

Skoro svi klenovi su uhvaceni na bambulu na udici tmc2312 #12(koja je shit za bambule, uzak luk pa se muva prevrce,ali lovi).

imgp2496.jpg

imgp2497m.jpg

imgp2512q.jpg


beovice,alternativa alternative :) (poslednja slika je za cika Gocija)

imgp2510w.jpg

imgp2508z.jpg

imgp2502.jpg

klenovi i njihove lovne velicine-sitnina

a sad malo jedan alohtoni, cernobilski klen...

imgp2503r.jpg

imgp2505w.jpg


sve u svemu lep dan sa odlicnim drugarima

za kraj zoki i njegova muva u prvom planu  :)))

imgp2513o.jpg
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Sledeći put da siđeš ili u Slovcu ili da ideš peške od Lajkovca do ćelija ,pecaš usput i onda sedneš na neki bus ili stopom do Bgd-a,mislim da ćeš mnogo bolje proći.U Slovcu imaš i branu i lepih dubokih virova ,a u Ćelijama isto to (bez brane) i još veće virove.
A ako ideš autom onda stanete kod OMV-a,siđete4 na vodu i udri.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
probacu, ali mislim da do proleca nista
 
Vrh Dno