Konektor sa indikatorom

djurodjuka

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2006.
Poruke
49
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Moze li mi ko reci o konekoru sa indikatorom jer danas sam ga vidio u jednoj radnji,prodavac nije umio da mi objesni nista u vezi njega.U pakovanju dodje 3 komada,crveni ,zeleni ,i treci je saren,a na pakovanju nista ne pise.
Bio bih vam zahvalan da mi objasnite za koju je strunu,(tonucu ili plivajucu)i koliko je taj indikator uopste potreban.
Pozdrav!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Za plivajucu je strunu i sluzio bi ti da pokaze da je riba uzela duboko potopljenu nimfu. Ubedjen sam da ti to sad uopste nije potrebno. Ako bi cak i pecao nimfom, bolje bi bilo da koristis drugaciji sistem, to jest, bez indikatora.
 

djurodjuka

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2006.
Poruke
49
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Jos jedno pocetnicko pitanje oko konektora i strune.
S obzirom da sam kupio plivajucu strunu mislio sam da sa njom mogu samo da lovim po povrsini,a za lov nimfom da moram da kupim tonucu.Da li sam te ja dobro shvatio da sa plivajucom strunom mogu da lovim i dublje ne samo na povsinu i ako jesam molim te objasni mi na koji nacin,da li je podvez u pitanju konektor ili nesto trece.
Pozdrav!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U nasim krajevima musicari uglavnom i koriste plivajuci konac za sve. Za suve, nimfe ili strimere. Naravno da se moze nimfariti i bez tonuceg konca. Dovoljno je da nimfa bude otezana. Ako hoces da spustis nimfu na vece dubine ili da je koristis u jezerima, kupi tonuci konac. Za recno nimfarenje najbolji je izbor mozda plivajuci konac sa tonucim vrhom. Ne znam sto toliko pitas o nimfarenju. Preporucujem ti da se u pocetku pozabavis vise lovu musicom na povrsini vode.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ne znam koliko ce moj komentar biti respektivan, s obzirom na moje pocetnicko iskustvo, ali cu da kazem svoj nacin ribolova s nimfom i plivajucim predvezom.
Slicno kao na jednom video snimku Olivera Edvardsa. Dakle imas plivajucu strunu, predvez (moze biti posban za nimfe, kod nas ima u trgovini i takvih) i naravno nimfa. Zabacis uzvodno i pazis da je ceo sistem cim bolje "ravan" da mozes udariti kontru. U tom slucaju plivajuca struna sluzi kao indikator, mozda ce nekom cudno da zvuci, ali kod mene pali. Kad riba primi nimfu vrh plivajuce strune jurne napred, i kontra. Samo treba voditi kontrolu kako ceo sistem pliva.
Ako bacas malo uzvodno i povlacis onda ti ni ne treba indikator:). Meni povlacenje nimfe dosta slici varalicarenju (nemoj da mi netko zameri na izrazu):) i mnogo mi se dopada, mozda sto sam dugo godina bio iskljucivo varalicar fly_laaa
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ups gresku sam napisao "plivajuci predvez", htedoh napisati plivajuca stgruna :)
 

djurodjuka

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2006.
Poruke
49
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Ok, jasno mi je sta hoces da kazes,nego me zanima koliko duboko moze da sidje nimfa ako koristis sistem za povrsinsku musicu to mi nije jasno,a molio bih da mi kazete,da li je ovaj konektor i bez indikatora plivajuci jer ovdje kod nas ima samo ovaj da se kupi i jos jedan ali na njega pise da je tonuci.Mozda sam ga malo zakomplikovao,kad bi neko imao srpljena da otkuca par recenica o konekorima bilo bi dobro,kao na primjer,koji konektor na koju srunu,sa indikatorom ili bez njega itd...znam da mi ima predloga da ih ne treba uopste koristiti,to slucajem okolnosti :cry: sam isprobao a probao bi i ovaj nacin povezivanja strune i podveza.
Pozdrav!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlican ti je stil nimfarenja. Mnogi ga praktikuju. Za tu tehniku nije potreban poseban indikator.
 

djurodjuka

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2006.
Poruke
49
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Izvinjenje MixMaster-u ,nisam primijetio njegov post pa sam postavio pitanje na koje mi je on prije toga odgovorio.Ne znam kako se to moglo dogoditi procitao sam sebastianov post kao da mi je samo on odgovorio na gore navedeno pitanje.
Jos jednom izvinjenje :lol:
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
idikator ti u mnogome olaksava lov ninfom sa plivajucom strunom, prije svega sto vrh strune prilicno drzi na povrsini nedozvoljavajuci mu da tone sa predvezom, takodje lakse je primjetiti uzimanje ribe.... moja preporuka ti je da ga koristis pogotovo ako ranije nisi pecao tim sistemom kako bi umnogome olaksao sebi ribolov i postigao bolji uspjeh kao i stekao iskustvo kako seponasa vrh strune u raznim situacijama kad riba uzme .... ali na takmicenjima je zabranjeno koristenje bilokakvog indikatora kod nimfarenja
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovi indikatori ce ti olaksati nimfarenje, da ce ti musicari koji iz principa ne koriste indikator (plovak), prigovarati na manje sportskom lovu. Sam izaberi. Sa indikatorom je lakse, bez indikatora si veci majstor.
 

djurodjuka

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2006.
Poruke
49
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Znaci da zakljucimo,
Za pocetnike u nimfiranju se preporucuje,a kad se savlada tehnika nimfiranja ne treba ga vise koristiti :lol:
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
postoji mogucnost da se naviknes na njega pa ga neces ni skidati ali moja preporuka ti je da stavis fluorescentni konektor bez indikatora trzaja, time ces lakse pratiti ponasanje vrha strune a neces imati nikakvu napravu za indikaciju niti ce povecati plovnost strune pa da lici na pecanje plovkom
 
Vrh Dno