Kontra,da ili ne

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Za ovih 19 godina koliko musicarim nikad nisam udarao kontru bucovu,uhvatio sam veliki broj ovih riba i uvek su to bili ozbiljni udarci,cak i kad sam ga hvatao na jako sporu,dzig voznju,posle opreznog prilazenja uvek bi udarac bio sasvim dovoljan da zakaci ribu.Danas sam,medjutim,morao da lupim kontru ribi na skoro 30metara,ni sam ne znam kako sam to izveo,uglavnom bucov se podigao na strimera u propadanju i doslovno ga kucnuo ustima.Vadeci mu udicu video sam koliko je udica bila na samom vrhu gornje usne.
          Eto,svaki dan je novo iskustvo.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ja na te fore "u propadanju" strašno mnogo udaraca imam, i bucova i smuđa i štuke. Kontra obavezna!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kod mene je isto svuda prisutna kontra osim ako sam lovio bucova na brzo povrsinsko povlacenje.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
uvek kontriram,pa zato kada treba odlozena kontra ili cak kada kontra ne treba ja ne umem da se kontrolisem,
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
oholi je napisao(la):
uvek kontriram,pa zato kada treba odlozena kontra ili cak kada kontra ne treba ja ne umem da se kontrolisem,
Da nisi ti bio u "prošlom životu" smudjaroš ;) :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
ma jok u proslom, pomalo sam i u ovom,  a stap diaflesh 50gr, smudjeve ispod kila ubija u kontri
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
oholi je napisao(la):
ma jok u proslom, pomalo sam i u ovom,  a stap diaflesh 50gr, smudjeve ispod kila ubija u kontri
Kamenje ispod pola kubnog metra čupa na obalu :D ::)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
ja sam za kontru uvek,vise nije off
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ja danas upeco pastrmku bez kontre. Ovu jednu manju kojoj sam udario kontru prebacio sam preko ramena :doh:
(da i ja sam pecao na džigove, pa imam kontru iz pete)
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Ja sam u startu lupao lude kontre a sada , recimo klenu, lupam kontru iz zgloba, samo malo vrdnem stap iz zgloba
to sam se izvezbao sa sitnim ribicama koje skacu na musicu i pre nego sto pomislim da je pala na vodu.
To mi se svidelo kao fina praksa i za krupnijeg klena i pastrmku - gospodski, ne traumiram ribu sa casovima letenja
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Navika je navika. Kad je zakucam ....
Druže Strašni, one tri štuke na Gruži su ti zahvalne za tu kontricu i vrdanje iz zgloba.
Zakivaj brate.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bucova nisam lovio vec dosta dugo, kontru dam uvek ali ne krvnicku...kod stuke dam mnogo oštriju i dužu kontru zbog svih specifičnosti njenih "ralja", kod soma dosta tvrdo udarim i to dva tri puta, kod šarana jednom odmereno brzo i dugačko, kod smuđa kratka munjevita , kod klena je dovoljna kratka kontra iz zgloba...ma sve ovisi kakva usta ima riba (tvrda ili meka) i kako ta neka vrsta uzima mamac (gabi nežno ili halapljivo, sa glave, boka, repa ili celu).
Bucov se uglavnom i sam zakači ali ja sam za kontru, onako odmerenu.
 
Vrh Dno