Kozica

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ako planirate probati musicarenje na moru, imitacije kozice su skoro pa jako pozeljne u kutijici. Mnoge morske ribe se vrlo rado hrane ovim stvorenjima. Ako malo samo preletimo po internetu mozemo pronaci mora razlicitih imitacija kozica. Od onih super jednostavnih i super lovnih pa do ultrarealnih. Neki sa epoksijem rade prave male umetnine.
Evo ja sam iz dosade navezao jednu onako malo nabrzaka  :blush: pa nek se i ona nađe ako zatreba.

Jeste li ih koristili? Vezali?

Dajte vasa iskustva i slike vasih kozica i ulova s njom (ako imate a uveren sam da neki među vama imate i sa njima lepa iskustva).

Evo moje na nekoj staroj drljavoj udici  :doh: Da sam je malo sporije vezao i malo između razmišljao i birao materijal porebrao bi ju nekim tamnijim najlonom (crvenkasto-smeđim) a ovako je porebrana običnim prozirnim najlonom. Ali recimo da je i ovako bez prošare ok. recimo da imitira bebu kozicu  :D koja jos nema bas tako izražene šare. Svega 2,5cm je duga ako ne računamo ticala. Inače su one oko 3-5cm...neke i duže.
 

Prilozi

  • pescana kozica.jpg
    pescana kozica.jpg
    129 KB · Pregleda: 320

gjors

Junior member
Učlanjen(a)
16.11.2008.
Poruke
57
Broj reagovanja
0
Ovo su kozice što sam si uzeo za mustru ,za more je neprikosnovena , mislim da je jako dobra za brancina ,to mi je jedan od ciljeva za ovu godinu  :yeswink:
DSC01801.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf baš su lepe ove tvoje, sviđaju mi se...to one imaju cdc-ja za noge...genijalno, to titra u vodi fantastično.

Da, kozice su odlične i za brancina...ma tamane ih mnoge ribe...ja sam još ko' klinac lovio sve i svašta na moru i sa tim kozicama.

 

gjors

Junior member
Učlanjen(a)
16.11.2008.
Poruke
57
Broj reagovanja
0
http://www.youtube.com/watch?v=aN5YpN9ZzPs&feature=related  :tbumb: ovo je mustadov m.shrimp jednostavan za izradu
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
913
Nisu kao od ovih morskih experata ali mogle bi proći (zeleni, sivozeleni, narandžasto crveni):
 

Prilozi

  • DSC00488.JPG
    DSC00488.JPG
    23,8 KB · Pregleda: 230
  • DSC00499.JPG
    DSC00499.JPG
    22,6 KB · Pregleda: 232
  • DSC00495.JPG
    DSC00495.JPG
    12,5 KB · Pregleda: 238

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za moj pojam odlične, mislim da če ribama da se mnogo dopadnu  :tbumb:
 
Vrh Dno