Kraljica Stare Planine

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Velika muka me je danas zadesila. Drugovi Panic, MixMaster, Bogdan i ja odosmo na Visočicu i ja ispraznih baterije za S3. Šta da radim, gde da kupim u vukojebini. Prva destinacija nam je bila Vrelo, ali tamo, nošeni nekom čudnom sudbinom, ih nenađoh. Idi u Jelovicu, reče mi ljubazna prodavačica. Šta će mo, uputismo se tri kilometra uzvodno, dok je vetar tiho šaputao bludnu haiku poeziju i pripremao nas na na događaj decenije. Jelovica, selo malo, velika nepoznanica, usađeno u Staru Planinu, blago krijaše. Prodavnica, mala neugledna, zamandaljena starim katancem, koji hajduke u okove držaše u sebi baterije od 1.5 V imaše. Ali zatvorena. Pozovi da dođem da otvorim, pisaše na vratiam. 065- broj poznat uredništvu i prijateljima sajta. Milozvučan ženski glas sa druge strane etera pozitivno mi odgovori, dolazim za pet minuta. Baterije imamo. Uh...
Stajali smo ispred i pričali o poribljavanju Nišave. Čudne sile nas obuzeše, osetih da se priroda oko mene menja. Cigareta poče brže da gori. Topli vetar mijaše nam lica. A onda čudo. Prizor za sva vremena. Na Tomos motoru, prema nama, po najgorim džombama približavaše se ona. Kraljica Stare Planine. Veće sise ja odavno ne videh. Veselo su poskakivale dok je ona kao na oblaku prelazila preko kamenjara. Priroda se oko ne menjala. Veliki su to potresi drugovi mušičari. Mikro cunamiji. Ptice su prestajale da pevaju, pastrmke su počinjale da se javljaju na površini, zbunjene zbog promene eko sistema. Svaka sisa minimum po 5 kg. Da li možete da shvatite šta je 5 kg? Ko ogromna kokoška. Stajao sam zabezeknut. Cigareta je visila iz mojih širom otvorenih usta. Uđosmo u drakstor opjeni. Mirisala je na majčinu dušicu i svež znoj. Feromoni. Kada sam krenuo da platim baterije susretoh se oči u oči sa tim prirodnim fenomenom. Sisama kapitalcima. A one zdrave, prirodne, odgajane na najfinijeim ovčijem kačkavalju. Vene su pulsirale sa njih. Kao karta Visočice, tajna katra koja pokazje najbolje virove sa najvećim pastrmakma. Pili smo pivo i Pepsi i uživali u njenom milozvučnom glasu. Opila nas je. Hteli smo Mix i ja da igramo šah u prodavnici. Omađijala nas je, više nas pastrmke nisu zanimale, samo te ogromne lopte kao dva Sunca oko kojih se mi povučeni gravitacijom okretasmo. Ali ona reče, žurim na parastos. Velika tuga nas je obuzela dok smo odlazili. Ja udaljen 50 metara islikah je.
Salutiram ti naša kraljice, kraljice Stare Planine!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Svaka joj po 5 kila!  :doh: :D
hahaha :D Slatko sam se ismejao :lol:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ovo je Mixov kalibar, to znam, ali ti si me Laki iznenadio. :eek:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Pa ova moze i sama da se upusti u proizvodnju kachkavalja, s obzirom na proizvodne kapacitete :yeswink:

P.S. Baboyebatz :D

P.P.S. Prica ti crkavanje od smeja :D :D :D
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Nije to tako strašno,dobri moj doktore.Sve je to priroda dala i stvorila,sve je to normalno.
Kako reče da se dolazi do tamo??
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
A bio je Laki cool tip, a onda je počeo da se druži sa Mixom...  :D

Šteta što niste igrali šah - neko bi tada imao šansu da pojed(b)e kraljicu...  :D

Elem, vraški dobro napisano!  :tbumb:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D Maestralno napisano, ali kako je tek dozivljeno!  :D
Zeko, lako se stize, mada mislim da ce kad god hoces Laki da te vodi.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:D A tek da su pale slike izbliza!  :D
Mogu samo da ga zamislim kako je drhtavim rukama gurao bakterije u aparat dok je motorcic odmicao... :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bio sam na metar od kraljice. Osetio sam miris njenog tela i njenih dojki. Njena rec je zapovest svim highlanderima, od kojih velika vecina nikad nije bila sa zenom. Verujem da ih ona svake veceri prima i siba bicem, dok joj oni lizu stiklice na ovim nanulama i puse prste na nozi. Dodirnuti njenu sisu, neostvareni je san svakog stanovnika Stare Planine. Zbog njenog primamljivog izgleda toci se toliko bele, guste, tecnosti, da Visocici preti ozbiljno zagadjenje.
Ubedjen sam da je onaj ko s njom deli postelju na meti svih ostalih gorstaka i da nece dugo poziveti. Mozda je zato cesto na parastosima. :'(
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Šta ti je Seb,pusti čovjeka da se rasppiše,ima nas kojima ne smeta.Koji volimo takve stvari!
 
Vrh Dno