Krupačko jezero kod Pirota

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Krupačko jezero ili "blato" kako ga meštani još zovu nalazi se 10-tak. kilometra uzvodno od Pirota i smešteno je u dolini između sela Krupac i Velikog Sela,dugačko je nešto preko 1km. prosečne širine oko 50-60metara a dubine od 3-4m. kod brane iznad ribnjaka a uzvodno su manje dosta, sa izuzetkom pojedinih "rupa" od opet nekih 2-3 metra.Od riba tu ima autohtone vrste štuke sa različitim šarama u odnosu na ostatak Srbije i malih ribica "golki" kako ih meštani zovu(stručni naziv ne znam jer nisu interesantne za ribolov  :doh:).Pokušavali su ranijih godina da ga poribljavaju ranim vrstama riba:šaranom,amurom,tolstolobikom,karašem,linjakom,crvenperkom..... i od svega toga opstala je crvenperka.Do skoro je tu bilo i linjaka kapitalaca(viđao sam primerke oko 2,5kg) ali sada neznam kakva je situacija jer jezero nisam posećivao dugi niz godina iako je u mojoj blizini.Razlog tome je što sam prestao da pecam štuku na balerinu pre više od 10godina a nekontrolisan izlov i ribokrađa su doveli do toga da riblji fond bude osiromašen do krajnjih granica.Ne bi ni sad išao da nisam nabavio od Đoleta neki komplet za muš. štuke pa mi tu bilo najbliže da po prvi put u životu pokušam da upecam štuku na strimera.Popalili me Sebastijan sa strimerima od slinki fibera na kojeg sam slučajno nabasao, i šone sa pričama a tu su uticali i ostali članovi foruma da ne nabrajam više, da počnem i ja tu priču i evo me u slici i reči.Nisam imao sreće da nešto upecam osim jednog" penkala" koje mi se otkačilo na očigled nekoliko kolega-kederaša koji su me gledali kao "vansvemirca" :eek:  kako mašem sa nekim ukrasima za jelku na kraju predveza(reče jedan kolega).DAne dužim više evo nekoliko slika...
 

Prilozi

  • gornji deo iz blizine.JPG
    gornji deo iz blizine.JPG
    252,6 KB · Pregleda: 610
  • gornji deo.JPG
    gornji deo.JPG
    291,1 KB · Pregleda: 603
  • jezero 1.JPG
    jezero 1.JPG
    253 KB · Pregleda: 859
  • jezero 2.JPG
    jezero 2.JPG
    277,7 KB · Pregleda: 809
  • jezero.JPG
    jezero.JPG
    253,6 KB · Pregleda: 696
  • penkalo.JPG
    penkalo.JPG
    201,1 KB · Pregleda: 721

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Saša Panić mi valjda reče da je ta ribica pijor. Čudno je da živi u onakvom jezeru (koje je više bara no jezero)...

Evo par slika i od mene:

krupac3.jpg


krupac2.jpg


krupac1.jpg


Mislim da bi se Ekoljuba složio da ovde treba pustiti bassa?  :hammer:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ne brini goci donosim ti punu kantu basa da poribimo  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: samo da se ekoljubek ne naljuti :nowink: :nowink: :nowink:
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Slayem se Goci! Nego kada cemo na neko pec da pustim u vodu slucajno sa nekog mosta!!!  :p :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:  8)
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Davno sam čuo za te pomalo neobične štuke i tada mi je to bilo baš interesantno. Zna li neko nešto više o tome? 
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Jezero je lepo za pec iz nekog manjeg plovila nego jel ima neki prilaz za normalno zabacivanje sa obale?
 
Vrh Dno