Kupovina prvog štapa za Dunav

Sinke

Newbie
Učlanjen(a)
20.01.2024.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad, Vojvodina, Srbija
Zdravo ljudi,

Nov sam na forumu i pokušavam da uđem u mušičarsku priču pa shodno tome želeo bih polako da krenem sa nabavkom neophodne opreme i pribora.
Pretpostavljam da je prva stvar koja se kupuje štap pa eto da dam neke informacije koje će biti od značaja.
Živim u Novom Sadu i planiram da izlazim na obale Dunava, neka za početak to budu ciprinidne vrste riba koje se tu nalaze, koju tehniku bi ste preporučuli za takav teren i tu vrstu riba, da li su to nimfe u pitanju i kojih veličina, naravno isto pitanje i za štap, koji AFTM-a i da li isti može da se nabavi negde u okolini Novog Sada?

Veliki pozdrav,
Bistro!
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Na Dravi mušičarim nekih 15 tak godina... prve ribe su bile kederi, crvenperke, klenovi, bodorke... večinu sam ulovio na mokre muhe tipa red tag... i suhe policelonke... idealni štap samo za bijelu ribu samo na nimfu bi bio neki duži, duljine barem 9,5 ft klase 4, ali taj će poslužit za nimfu, a za ostalo je puno bolje uzet...

... neki univerzalac klase 5 9 ft midium fast akcije, nikako fast za početnika, i taj će poslužiti za sve od najsitnijeg kedera do nekog većeg grabežljivca i za prezentaciju mokre, i suhe i nimfe i manjeg streamera za prvu ruku i gotovo sve što zagrize, riba od pola kile je već gušt izvlačit, a ide van i veći šaran uz malo sreće... ako baš ciljano misliš ganjat samo sitniju bijelu ribu tad uzmi klasu 4 na 9 ft... taj će ti poslužiti i za 90 posto ribolova za lipljana i pastvu
 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
Поштујем све што колега пише, али...
За Дунав код Новог Сада, 9' класе 8 или 9 (пре 9). Стримери за буцка, штуке, све што натрчи - зато опрема за стримерисање, а не обично мушичарење.
За нимфу треба да ти се намести водостај на местима за протфиша (јез), на стајаћицама долазе у бандари и бодорке... Али Дунав није стајаћица.
Иначе, за све ово је и класа 6 довољна, али на крају се сведе на ово, нарочито кад мало дуне ветар.
Свакако послушај друге, искусније...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Nema univerzalnog odgovora, i stapovi istih oznaka su razliciti od jednog do drugog proizvodjaca, drugo, svi mi koji smo debelo zagrizli imamo po brdo stapova i svaki nam treba za nesto... i trece, do ovog odgovora mora sam da dodje prema osecaju, neko ce reci dvorucni stap, neko klasa 9, neko klasa 5, 9 stopa, 10 stopa, meksi, tvrdji... moj konacan odgovor je - nema precice - moras sam da prodjes proces, da menjas opremu, kupujes, prodajes, ucis o svemu...
 

Sinke

Newbie
Učlanjen(a)
20.01.2024.
Poruke
3
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad, Vojvodina, Srbija
Hvala svima na odgovorima, za početak neka bude 9' #5 pa kud puklo :)
Nego, gde nabavljate opremu?
Nađoh neke informacije da u NS ima neki "Travar", da li je neko obilazio i ako jeste kakav je asortiman?
Može i BG neka opcija ili čak i online.
 

peki1

Newbie
Učlanjen(a)
10.11.2019.
Poruke
19
Broj reagovanja
2
Hvala svima na odgovorima, za početak neka bude 9' #5 pa kud puklo :)
Nego, gde nabavljate opremu?
Nađoh neke informacije da u NS ima neki "Travar", da li je neko obilazio i ako jeste kakav je asortiman?
Može i BG neka opcija ili čak i online.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Da puno ne razbijaš glavu kako uskladiti štap, rolu, strunu...


imaš greys, vision ili jmc kombinaciju po jako povoljnim cijenama, free shiping, stiže za nekoliko dana
 
Vrh Dno