Lakiranje na kraju

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Da li lakirate muvu. Ja ne uvek. Ponekad i to kad mi dune. Nisam iam neka negativna sikustva sa nelairanim muvama. Par pita su mi se doduše razvezala, ali sam par puta. I do dan danas se pitan koliko je neophodno da se muva lakira. Ja ne kažem da nije i kao expert u flytyingu ne započinjem novu školu nelakiranja. Voleo bi da se što više tyera uključi da čujemo mišljenja o ovoj totalno nebitnoj, ali opet zanimljivoj temi. Takođe bi voleo da navedet i lak koji koristite. Ja kada lakiram koristim običan lak za nokte, bezbojan made in China i nisam zadovoljan. Gust je .....u svakom slučaju nije predviđen za tom, ali može da posluži!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
   Interesantnu temu si pomenuo,da li lakirati muvu,APSOLUTNO DA...i UVEK...prvenstveno zato sto je jako bitno da glava musice ostane na svome mestu i da se ne rastura...jer kakvo je  zadovoljstvo vaditi ribu..sa recimo jedinom musicom u kutiji koju je riba htela tog dana,i ona nam se posle par ulova rasturi :'( :'( :'(..uzitak na vodi je nestao,nemamo muvu koja radi...nervozni smo...malo i deprimirani... :bleh: :bleh: :bleh:..dobro mozda malo preterujem,ali ipak uvek zelim da insistiram na kvalitetu...i lovnosti musice..

    Zato svaku muvu lakiram (glavu),koristim uglavnom bezbojni lak kozmeticke kompanije "Aura"  i jako je kvalitetan kosta oko 150 din.i nije previse gust,posle nekog vremena se naravno stegne,u tom slucaju dodajem 100% aceton..(ne onaj sa uljima za negovanje noktiju,to je glupost).

    Pozdrav.


  Marko Masic.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Zanimljiva tema, inace secam se da smo vec polemislai negde među postovima i o tome. "Oldsurehand" je dosta toga napisao o tome sta on koristi...barem toga se sečam. Ja koristim od moje žene bezbojni lak koji je meni super, nije nesto jako gust a kolika mu je cena nemam pojma... :D No njega koristim jako retko, samo za određene vrste muva. Ako imaju glatko telo kao bambule i bambulji, moji crvići, miđevi, dakle ako je sam materijal matiran onda. ako je npr. thin skin folija za nimfe onda nemam potrebu za lakiranjem. Završni čvor navežem dva do tri put po tri puta, kapnem lepak za to predviđen (head cement) i takva muva mi se nikada ne rasturi, niti posle mnogo pastrmki, ako pažljivo kapnete super lepkom, znači da ga upije samo glava muhe...heheh  :D kod takve muhe je glava zadnje što če da ostane od materijala na udici i nakon mnoooogo ribe  :hammer: Meni se je od mive znao razvezati samo neporebran fazanov rep i to samo kada sam lovio pastrmke. Što se tiče samoga laka, več sam rekao, koristim ga samo za gore navedene muve i naravno za neke strimere.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
I ja lakiram glavu suvih i mokrih muva, a strimerima, koje obicno namenjujem stukama i veoma ozbiljnom eksploatisanju, kapnem super lepak ili epoxy.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Otkad sam naučio da radim sa whip-finisherom ne lakiram ništa a ne koristim ni head cement! Dva čvora sa finišerom i sve stoji! (uvek sam mrzeo tu hemiju :()
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Iako whip finisherom okrenem konac barem pet puta, dešavalo mi se sve i svašta, naročito sa ribama koje imaju zubiće. Dešava se da se čvor razveže i kada mušičarim klenove, pa u jednom danu ulovim mnoštvo riba jednom muvom. Kvasi-suši, kvasi-suši... i konac se čas steže, čas širi. Izgleda da i zbog toga hoće da se opusti i razveže čvor.
Ako imate lak pri ruci, ništa vas ne košta da kapnete malko (lečka).
 

Durlanac

Junior member
Učlanjen(a)
27.07.2007.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis DURLAN
ranije sam koristio lak za nokte bezbojni najobicniji ali mi se desavalo posto je lak kineski  :doh: osusi se i pocne konac posle nekog vremena nekako da se raspada kao da je truo da istruli a sada
Glavu musice (ne svake) uvek namazem dvokomponentnim lepkom da upije a zatim  kapnem  da glava musice dobije punu oblu glavu (glava daje mali sjaj)
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
  Tek sada sam video ovu temu - lak.
  Imao sam prijatelja klenaroša koji je sam pravio plovke i - ACETONSKI LAK  - potpuno bezbojan - providan.

  U flašu sa 1 litar acetona ( bilo je po apotekama) nasecka se sloj od otprilike 3 cm ( 'ajde da kažem 100 grama) onih providnih korica od pvc fascikli.

  Manje pvc ređi lak i obrnuto. Odstoji dok se ne rastvori ( mislim da je to oko dva dana), povremeno se promućka  i to je to. Davno je to bilo '80-ih pa se zaboravilo. Sa tim smo lakirali plovke i bili su dugotrajni. Ko hoće može da proba sa manjom količinom, pa ako se pokaže dobro OK. Mislim da je bolje i trajnije od kineskog laka za nokte, i koliko se sećam izgubi se miris acetona.

  Laki je hemičar može on više da pomogne oko ovoga.

  Bistro.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
zaboravio sam, može da se proba pvc u boji, možda bi se dobio lak u boji.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ja na svojim mušicama nekad stavljam lak nekada ne. Završni čvor tj. glavu, mada ne završim mušicu uvek tu, vezujem prstima. Tako vezan čvor je meni znatno jači i trajniji od čvora vezanog finišerom. Valjda imam bolji osećaj zategnutosti konca, zbog toga ne stavljam lak na svaku mušicu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Rancic je napisao(la):
   Tek sada sam video ovu temu - lak.
   Imao sam prijatelja klenaroša koji je sam pravio plovke i - ACETONSKI LAK  - potpuno bezbojan - providan.

   U flašu sa 1 litar acetona ( bilo je po apotekama) nasecka se sloj od otprilike 3 cm ( 'ajde da kažem 100 grama) onih providnih korica od pvc fascikli.

   Manje pvc ređi lak i obrnuto. Odstoji dok se ne rastvori ( mislim da je to oko dva dana), povremeno se promućka  i to je to. Davno je to bilo '80-ih pa se zaboravilo. Sa tim smo lakirali plovke i bili su dugotrajni. Ko hoće može da proba sa manjom količinom, pa ako se pokaže dobro OK. Mislim da je bolje i trajnije od kineskog laka za nokte, i koliko se sećam izgubi se miris acetona.

  Laki je hemičar može on više da pomogne oko ovoga.

  Bistro.

Laki je hemicar za one studentkinje po Nisu ali je ovde alhemicar :D

Slicno su se stitili i wobbleri pa su se u aceton stavljale ping-pong loptice a najbolji lak se dobijao od celuloida
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Najzad da nesto pametno od tebe procitam. Odnosi se na prvi deo tvog posta  :hammer:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja koristim nitro lak,brzosušeći,ima ga po svim farbarama u kanticama od litar.Ovaj lak je ubica,jednom nanet gotovo je neuništiv,ne suši se kao Kinez,ali za pola sata je kao kamen.Bitno je da ako neko želi da proba nitro lak, obrati pažnju,jer postoje dve vrste,brzosušeći, i lak na uljnoj bazi, kome treba dosta da se osuši.
 
Vrh Dno