Lamiglas Honey Glass

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
166
Evo dva sveze uradjena stapa na Lamiglas Honey E glass blankovima. Uradjeni su sa kratkim retro drskama i tradicionalnim "sliding ring" drzacima cekrka od cocobolo drveta. Dizajnirani su za manje vode, precizne zabacaje i najtanje predveze (7'6" 4wt i 7' 3wt). Lagani su i sa tradicionalnom medium-slow akcijom (nesto tezi od grafita, laksi od bambusa), ali nisu parabolicnog dizajna. Vrhovi su meki i produzuju se u jaci donji deo koji ima snagu da ponese dalji zabacaj.

Nadam se da cu imati prilike da ih isprobam sa 10-ak dana.
 

Prilozi

  • lami1.jpg
    lami1.jpg
    92 KB · Pregleda: 259

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
166
Lucky,

Uskoro ide i to! Nazalost nisam slikao etape kadar po kadar (za neke je zaista potreban fotograf sa strane jer su ruke zauzete), ali nije problem da se recima objasni.

Evo slicice jednog drzaca cekrka od plute u stilu Bjarne Fries-a, danskog bamboo rodmaker-a. Uradjen je od starog Cortland "cap&ring" drzaca cekrka u boji bronze, koji je imao metalne delove u dve razlicite nijanse bronze (verovatno neka greska u anodizaciji). Presvukao sam metalne delove plutom koju sam imao pri ruci i time resio problem razlicite boje metalnih delova. Ostavio sam samo ukrasni prsten i cep na dnu. Dobio sam fini, lagani drzac koji na oko deluje da je kompletno izrezan od plute.
 

Prilozi

  • reelseat.jpg
    reelseat.jpg
    27,2 KB · Pregleda: 220
Vrh Dno