LARVICE, CRVICI I OSTALO

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Radjeno na 18 i 20 udicama:

- Neotezane
- Srednje otezane
- Otezane
 

Prilozi

  • 2_resize.jpg
    2_resize.jpg
    110,4 KB · Pregleda: 376
  • 3_resize.jpg
    3_resize.jpg
    95,6 KB · Pregleda: 392
  • 4_resize.jpg
    4_resize.jpg
    66,2 KB · Pregleda: 387
  • 5_resize.jpg
    5_resize.jpg
    84,9 KB · Pregleda: 357
  • 6_resize.jpg
    6_resize.jpg
    95,2 KB · Pregleda: 379
  • 7_resize.jpg
    7_resize.jpg
    98,2 KB · Pregleda: 361
  • 8_resize.jpg
    8_resize.jpg
    76 KB · Pregleda: 356
  • 9_resize.jpg
    9_resize.jpg
    90,7 KB · Pregleda: 377
  • 10_resize.jpg
    10_resize.jpg
    105,9 KB · Pregleda: 354

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Uh, ove su fenomenalne za skobalja!  :tbumb:
Probaj, proci ces fenomenalno! :drool: Probaj sa zutim telom (drecavim) i sa ovim crvenim repicecom.
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Djole je napisao(la):
Radjeno na 18 i 20 udicama:

- Neotezane
- Srednje otezane
- Otezane
Veoma je korisno raditi istu nimfu sa različitim "količinama" otežanja. Na taj način se mamac prilagođava i plitkom razlivu i dubokom brzaku.
P.S. Baš ti je sexy pozadina na slikama  :D
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ako verujes slikano na terasi sa bordo jednobojnom pozadinom a vidi sta ispalo. ajd da ne davim. bitno vide se imitacije.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Zima je cudo..pokusacu da navezem svoju prvu kreaciju,imitaciju crva....od materijala ce ici beli silikon za telo,porebren zicom na kraju...videcemo sta e biti...ako uspe eksperiment,kacim fotke.....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
možeš i ovako, jednostavno i jeftino a učinkovito/lovno 100%

Uzmeš belu ili svetlo krem tanju vunicu i izvučeš samo jednu nit, uzmi neku bakrenu žicu koja nije nikako deblja od udice ali ni pre tanka i to je to. Ne treba ti ništa više. Na kraju kapneš vrlo malo super lepka na glavu mada ni to nije potrebno. Ja to ne radim več neko vreme.

Evo par simboličnih fotki slikanih mobitelom.

Veže se jednako kao i killer bug samo da se uzme drugačija udica i završi se kod okca udice za razliku od k.buga koji se završi na početku luka udice. Sve je jednostavno i jeftino a lovno 100% a ako se uradi uredno može da bude i lepo ;)

Sve ribice koe se rado hrane takvim crvolikim organizmima če ga sa zadovoljstvom pokupiti. Nije preterano otežan pa i ne tone nekom velikom brzinom što ti omogučuje bolju kontrolu u stajačim vodama. Odlična imitacija, ja sam ovakvom lovio također lipljena i pastrmku u plitkoj vodi. Palo je tu i nešto klenova. Crvenperke ga doslovno tamane. Pronađi jato crvenperki i ima da se zabaviš.

Vuna kao FT materijal se kod mnogih modernih vezača često zaboravlja mada je to stvarno vrlo lako dostupan i jeftin materijal glede na količinu materijala. Imitacije od vune u vodi dobiju veoma zanimljiv sluzast/bubast izgled koji se ribama očito dopada ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) ma jednostavnost je nešto čemu se uvek rado vračam i uvek jednostavne imitacije preporučujem svima ako se ide za ribolov i početke u FT-u. Moje prve imitacije koje su ličile na nešto i da su baš dobro lovile su bile ovakve i rado im se uvek vračam ko' što sam na početku naveo. Killer Bug se ne-porebrava i namata se uglavnom više bakrene žice dok ovakve se radi sa vrlo malo otežanja i porebravaju se.

Vunica stvarno ima u svakojakim bojama: Crvena, roza, crna, plava, indigo, krem, bela, žuta, svakojake zelene...ma more toga. Za "crvolike" imitacije ogroman izbor. Ako se malo deblje namota (više slojeva) pa porebra jednostavni gamarusi se dobiju i isto fino love. A crvići, za crvenperke, bodorke itd. to su imitacije "must-have" :yeswink:
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Moj prvi pokušaj da vežem nimfice... :)    ako su ovo uopšte nimfe  :blush:  :)


2h3zm12.jpg



xcrbix.jpg

 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Bobane bitno je da se trudis,za pocetak nije lose,moj savet ti je da vezbas sa nimfom zecije uvo jer je jedna od laksih imitacija a u praksi se pokazala kao najlovnija.
pozdrav
 
Vrh Dno