Lepa ili ruzna

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
EEeeh, kako štuke vole iskrkane strimere. Sećam se, ranije, kada nisam imao ovako mudro napravljene strimere i specijalne, jake, osnovne konce od kevlara i sličnih materijala, kako su mi izgledali strimeri posle par ulovljenih štuka. Baš ni na šta nisu ličili. Sve visi sa njih, ali štuke ih grabe bolje nego nove. Kao da mirišu na dobar ulov.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ponekad sam razmisljao i o mirisu. Mada lovim samo (ili skoro samo) pastrmke i posle ulovljene ribe koliko-toliko operem muvu, mora da nesto mirisa i sluzi ostane na njoj, pa iako je vratim u kutijicu koliko-toliko uredno rasporedjenu na razdeljak (ako nije razdrockana), verujem da i to moze da ima znacaja.
Nekad sam citao, ne zapamtih gde, da pusaci imaju manje uspeha od nepusaca zbog mirisa duvana kojeg prenose na muve. Tad nisam znao sta da mislim o tome, ali sad... hmmm...
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
pedjabg je napisao(la):
Ponekad sam razmisljao i o mirisu.
Sinoć mi ode jedan smuđ na FF - na onu gumenu jeguljicu. I ja sam razmišljao da je namirišem nekom od onih Berkley moča - ali pitam se šta je tu Fly Fishing (a i da li bi me žena primila u krevet posle pecanja). Ipak biram sex  :tbumb:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Ja sam nov (ovde!!!) pa da ne budem pogresno shvacen: aj' da pravimo stare i ofucane muve, ima da navatamo ribe samo tako....

Muve se, po meni, dele u pet bitnih kategorija:

1. Muve za lov (intimna, skrivena kategorija); to su one kojih najvise imamo u kutijici, u bar tri velicine.

2. Muve za puftanje pred drugarima, sa obaveznim preporukama, tipa: ".... Al, ova sto 'vata... da ne poverujes! Evo, dacu ti jednu, cisto da ti se nadje... al ne pricaj nikome."

3. Muve za gledanje ("Au, vidi je sto je dobra... kao prava")

4. Muve za izlozbe (te nikad nece videti ni vodu, a kamo li ribu)

5. Muve - restlovi od onih iz prve kategorije, koje stoje u rezervi za NEDAJ BOZE

Budite iskreni, bar prema sebi
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
A sto te buni? Ja napravim neko govno od muve, pa ponesem u ribe.... Jane mi se zalepi kao dlaka za govno i napadne me.... i onda sledi citat: E, ova je najbolja.... evo ti jedna, da imas!

Samo mi kazi da nisi imao takve muve .... i drugare?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Aha. Jasno mi je skorz! :tbumb:
:D :D :D Samo na svu srecu mene je tesko prejebati!  ;)
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Jedna ružna mokra muva. Danas je lovila pastrmke, a verujem da će biti još bolja kad krene masovno rojenje tulara i ribe izađu iz zimskog moda i krenu agresivnije da se hrane.

Telo je od sove, palmerovano kokoškom, krila i noge su od kreje. Sve na ovoj mušici treperi i mrducka. Jedva čekam da vidim kako će limski lipci reagovati na ovu rugobu.
 

Prilozi

  • IMG_1881.jpg
    IMG_1881.jpg
    111,2 KB · Pregleda: 44

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
To sta je ruzno je vrlo diskutabilno. Odlicna muva. Kao uostalom i sve tvoje muve.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.724
Broj reagovanja
1.041
Lokacija
Svilajnac
Jedna ružna mokra muva. Danas je lovila pastrmke, a verujem da će biti još bolja kad krene masovno rojenje tulara i ribe izađu iz zimskog moda i krenu agresivnije da se hrane.

Telo je od sove, palmerovano kokoškom, krila i noge su od kreje. Sve na ovoj mušici treperi i mrducka. Jedva čekam da vidim kako će limski lipci reagovati na ovu rugobu.
Seti me na muvu od pre par godina kada na žalost nisam ni znao koja je koja jer bi je sigurno danas replicirao. Drugaru deda ostavio kutiju sa mušicama i mi probali jednu po jednu. Ova je tako bila ubitacna da sam je tu sezonu pozajmljivao od njega i takođe vadio ribe kada nijedna druga musica nije htela. Da ne preteram ali ova sa slike je njemu i meni zborno garant blizu 100 izvadila. Na žalost zakačio je na drvo i odletela je ko zna gde, imam dve slike ali ne mogu da tačno vratim film kako izgleda da bih zaključio koja muva je u pitanju, nešto kao march brown wet ali opet nije, pre oker mokri adams ali se više i ne sećam da li je imala rep, na slici je dosta pocepana od riba. Kako god čupava, nikakva a bez premca je bila. Ako neko zna koja bi mogla biti neka napiše.
 

Prilozi

  • 254E8065-FEBB-42DC-BDC4-BD2F006CDB9F.jpeg
    254E8065-FEBB-42DC-BDC4-BD2F006CDB9F.jpeg
    148,5 KB · Pregleda: 29

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
932
Generalno ljudi ljepota muhe nasem oku ne predstavlja nista sto se lovnosti tiče, pri tome ne mislim na neke generalne proporcije...jer rijetko koja suha muha (mislim na zivu muhu u pokretu ili pak mrtvu na povrsini vode) bude u savrsenom stanju preparirana na povrsini...ili je u pokretu ili je criple ili je izlomljeni spent tako da ružne muhe dobrih generalnih proporcija i boje itekako love cak i bolje od onih savrseno navezanih sa nogicama u savrsenom krugu od recimo genetickog pjevca sa krilima maximalno ljepo urađenim recimo od pera iz krila patke-patka itd. Provjeteno iz osobnog iskustva mnogo puta...opet ne kazem da lijepe muhe ne love boze sacuvaj ali ponavljam ljepo i estetski navezano nasem oku je manjo bitno od mnogih drugih faktora.
Jedina stvar koja daje ljepoj muhi prednost u odnosu na nasem oko ružnu je mušičarevo povjerenje u istu!
 
Vrh Dno