Leteći mrav

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Jedna od mojih omoljenih muva. Ubitačna za pastrmku i klena.

udica: standardna suva, veličina od 12 do 20
osnovni konac: crn
abdomen: crni antron i preko njega crna jelenska dlaka
krila: vrh iz pera petla, bele ili krem boje
noge: braon pevac
torax: crni antron

Ova muva se najboje pokazala na velicini 12-16. Pored crne dobra je i braon-cimetna varijanta.
 

Prilozi

  • ant_side_300.jpeg
    ant_side_300.jpeg
    19,6 KB · Pregleda: 266
  • ant_top_300.jpeg
    ant_top_300.jpeg
    21 KB · Pregleda: 205

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja letećeg mrava (odličan naziv) koristim najčešće dok mušičarim lipljene. To je muva bez koje nikad ne treba otići na lipljena. Ne samo to, nego ga treba imati u raznim varijantama boja, veličina i upotrebljenih materijala.
Moj omiljeni mrav je sa telom (dupetom) od oker konca, sa čokoladnim rebrima, krilima od sivkastog hackla i nožicama od pivskog petla. U stvari, takav mrav je dobro poznat svim korisnicima veštačkih mušica u Crnoj Gori, gde najčešće i lovim lipljene.
Dobar je i mrav sa dupetom od balze, obojenim u crno, srnim nožicama, galvom od crnog čvrstog silikona i krilcima od najfinijeg polipropilena. Njega zovem bambula-mrav i vrlo uspešno ga koristim u lovu pastrmke. Interesantno je da njega uzima i u sred letnjeg dana, kada se ne pojavljuje na površini. Bambula-mrav je "budi" i zato ga treba svrstati u posebnu familiju veštačkih muva, BUDILNIKE, kojoj pripadaju sve bambule i još neke muve.
Imam i specijalnog "intermediate" mrava od čvrstog silikona, koji niti pliva niti tone. Lovci lipljena dobro znaju da ovaj ponekad to najviše ceni kod ponuđene muve.
Na kraju, u mojoj lipljenskoj kutiji je i obavezni tonući (nimfa) mrav, koji je isti kao i prvi kog sam opisao, ali ima olovo ispod tela. Tone kao sekira i vrlo brzo zalazi u samo jato lipljenova. Opasna muva!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lep mravac...verovali ili ne ja jos nisam isprobao mrava sa krilima, ali par kojih imam su isti kao ovaj samo da su bez krila.

Evo jednog pitanja vezano sa tim krilima. Šta mislite dal' su ona neophodna i dal ih riba vidi ako mu guza nije u filmu a krilca nisu na filmu? Dakle kada su iznad vode!? :-[ :)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Krila nisu neophodna, ali onda to nije krilati mrav! :-* Šalim se.
Pitanje je na mestu, stim što se krila kod mrava uvek prave položeno i u V. Tzv. delta style. ovo sam prošao na netu kao naziv za ovakvo vezivanje krila. Iz ovog razolga ona jesu uvek na ili u filmu i jesu vidljiva. Pitanje je koliko su relana, jer su krlia mrva providna. Sa druge strane ja volim da im stavljam krila iz razoga svog lošeg vida. Mala je muva, riba ume da je nežno pokupi i moje ćorave oči to nevide ako nema krila. Običan crni mrav jos na udici 16 je ponekad za mene nemoguća misija za videti...i to sve zbog kompjutera, a pogotovu se vid pokvario od kada sam sajt otvorio pa buljim. Zato članstvo mora da me odobrovolji poklonima uvidu materijala ili za one sa dubijm džepom priborom, može Vision GTfour 865, ja sam skroman čovek :whistle: :whistle:!
Salut!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D evo druže....čim postanem milioner (x 000 000 €) kupit ću ti ga a za 10-tu obletnicu musicarenje.org bambusov mahač tj komplet od Hardy-a.  i to "CC de France Set", savršen mušičarski poklon....evo pogledaj dal' je po tvom ukusu, a i da nije u ruku kada bi ti seo verovatno bi ti se dopao  :D :D :hammer: http://www.hardyfishing.com/index.php?if=view&pid=168 a do tog dana "I wish you sweet dreams"  :hammer:  :D
 
Vrh Dno