Lim -gornji tok

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Djomla je napisao(la):
Milose, tesko mi je naci rec za ovako lepe slike beranskih terena! Hvala ti najlepse za ove slike! :respect:

Do sada sam imao dosta slika iz pocetnog dela i naravno donjeg toka odakle sam ja, ali ovi predelim me raspamecuju! :tbumb:

Obavezno moram doci dole u Berane na leto. Planirao sam razne reke po Cg,Bih, ali ovo mi je primarno na leto!!!

Hvala jos jednom!  :respect:

Djomla hvala tebi na lepim recima. Drago mi je da uzivas u slikama. Posto imas slike " iz pocetnog dela", dakle slike Lima gde on izvire iz Plavskog jezera, ja te molim da ih sto pre postavis da parimo oci. I jedna mala ispravka. Slike koje sam postavio nisu slike beranskih predela, vec slike Lima kod Andrijevice i uzvodno. Ipak blizu si ;) Od Berana do Andrijevice je samo 16 km. Pozdrav !
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Pa dobar sam sa orijentacijom.. :lol:

Iz Andijevice imam prijatelja koji zivi u Priboju, pa mi je dosta pricao o tome kako je Lim tamo prelep (iako nije ribolovac). To pamtim od detinjstva!
Slike iz pocetnog (izvorisnog) dela imam, a glavna stvar je to sto slike (99%) nisu moje vlasnistvo pa ne smem da ih kacim ovde. Ostatak slika (1%) je sa interneta i prezentacionih sajtova Plava itd. Moj deo Lima je donji tok oko Priboja i to sam predstavio u temi koju si verovatno pogledao.

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milose ja bih ti postavio jedno pitanje?

Pokusaj realno i iskreno da mi kazes vredi li doci iz BG na Lim zbog lipljana obzirom na udaljenost Drine od Beograda?
Ne pitam te ovo tek tako vec samo da znam vredi li potrositi jedan vikend u lipljanskoj sezoni za obilazak ovih terena? I kakva je mogucnost za neki pristojan privatan smestaj?
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Simpsone na ovo pitanje nije lako dati odgovor. Pokusacu:
Ako je nekome primarni cilj da vidi nesto novo, da se oproba na nepoznatoj reci, pogotovo ako je lepa kao Lim moj odgovor je apsolutno da.

Ako je nekome primarni cilj da ulovi veliki broj riba i da ima sto veci broj drilova moj odgovor je ne. Jos uvek ne. Lim je isuvise dugo unistavan i tek je poceo da se oporavlja.

Ako neko hoce nesto izmedju, dakle i da proba Lim, i da bocne nekog lipljana i potocaru moj odgovor je da. Podsecam da u mestu Andrijevica postoji musicarski revir koji se poslednjih godina relativno dobro cuva, i koji i sada ima ponekog kapitalnog lipljana i potocaru. Smestaj se moze naci, to nije problem.

Uhh, namuci me simpson sa ovim pitanjem. :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Svaka ti cast za iskrenost! U poslednjih godinu dana cuo sam razne "price" o Limu i kolicini ribe. Cinjenica je da u nekoliko poslednjih meseci se sve vise govori o ovoj temi, postoji i odredjeni marketing pojedinaca da se zapocne sa nekim vidom FF turizma. U radnji imam flajere koje delim, doneo ih covek iz Plava i to je zaista lepa stvar da se vidi da se ipak neko trudi. Ono sto je meni kao musicaru zasmetalo sto na reklamnom flajeru ne postoji slika musicara (ima i plovkaros i varalicar), pa odatle i moje "sumnje" u celu tu pricu. Jesu li opravdane, ostaje samo da dodjem i uverim se.
Inace prizeljkivao sam varijantu 3 u tvom odgovoru, da ce izgledati bas tako. Nisam od onih gladnih za ulovima po cenu zivota, a volim i da promenim teren.
Hajde kad smo vec na ovoj temi voleo bih i da znam sta me konkretno ocekuje. Dnevna dozvola i cena smestaja, mada je daleko juni.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Da iskoristim ovu temu da ti druze MM pozelim dobrodoslicu. Sale Zupa, kad nekog optuzujes dooooobrooooo razmisli da li to zelis da radis. Ako napadas clanove ovog sajta, imaj valjne cinjenice, ovako mi je stvarno jadno! :'(
 

SaleCK

Senior member
Učlanjen(a)
31.03.2008.
Poruke
264
Broj reagovanja
0
Laki,iznenadio si me vrlo neprijatno ovim tekstom.Baš zbog ove tri fotografije koje su objavljene,naterali ste me da zovem čoveka koji je slikao svojim aparatom i to je čovek kog znam lično.Još jednom,zove se Ivica Rajković i iz Kolašina je.Slikao Sašu Dašića (jer je pecao u stazi ispod njega) na prvom kolu izbornog takmičenja za izbor mušičarske reprezentacije Crne Gore,a slika je postavljena na www.musicarenje.top-forum.net 11.08.2008.godine.
Ništa je ne radim napamet a ako ne veruješ loguj se pa ćeš videti,ako ne želiš pitaj svoje nišlije koji su već članovi.I meni ovo izgleda jadno,prvo jedna mušica,pa sada i slike Lima.Kud ćeš jadnije
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Covek koji ti je doneo flajere se zaista trudi, i to je za postovanje. On je i organizator musicarskog mitinga u Plavu, koji bi trebalo da se odrzi u maju. Nadam se da cu ici.
Mogu da razumem da su ti zasmetali plovkaros i varalicar, ali ovde je jako malo musicara.
Ovde se najcesce lovi na vaser kuglu i tirolac. Kada sam poceo da pecam ( pre otprilike 12 god. ) nisam imao pojma da postoji drugi nacin osim tog, koji je ovde tradicija, i jos uvek je dozvoljen.
(naravno ne u reviru).

Dnevna dozvola za revir na Limu je 10 EUR. Cenu smestaja zaista ne znam, ali sigurno nije skupa, jer ljudi sa strane ovde jako retko dolaze. Ako resis da dodjes, bolje sacekaj jul i avgust, jer je Lim u junu jos uvek veliki. Lim i Ljuca su u podnozju jako visokih planina ( Komovi, Prokletije...) pa su za ribolov najpogodniji leti.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze Sale, ja te ne poznajem, niti je ovo licno. Govoris o kradji slika, OK. Ja sam samo jednom posetio vas sajt i znas na sta sam naisao. Na pravilnik koji je u POTPUNOSTI skinut sa ovog sajta. Da li sam reagovao? Nisam. Da li sam o tome pisao? Nisam. Znas zasto? Zato sto ste pocetnici. Maznuli ste, ako bre. Bolje da ste pitali, pomogli bi vam.  A sada se javljas sa izjavom da je neko maznuo slike sa sajta. Znas koliko mi je to smesno, do kraja. Veoma je vazan stil u zivotu. Mogao si da lepo obavestis admine i sve bi bilo reseno lepo, pristojno i kulturno, a ne ovako javno. Ali....
sve u svemu ja vise o ovome necu pisti. Isuvise je ovo lepa reka i tema da bi se dalje vodila polemika
Over&Out
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MM je napisao(la):
Covek koji ti je doneo flajere se zaista trudi, i to je za postovanje. On je i organizator musicarskog mitinga u Plavu, koji bi trebalo da se odrzi u maju. Nadam se da cu ici.
Mogu da razumem da su ti zasmetali plovkaros i varalicar, ali ovde je jako malo musicara.
Ovde se najcesce lovi na vaser kuglu i tirolac. Kada sam poceo da pecam ( pre otprilike 12 god. ) nisam imao pojma da postoji drugi nacin osim tog, koji je ovde tradicija, i jos uvek je dozvoljen.
(naravno ne u reviru).

Dnevna dozvola za revir na Limu je 10 EUR. Cenu smestaja zaista ne znam, ali sigurno nije skupa, jer ljudi sa strane ovde jako retko dolaze. Ako resis da dodjes, bolje sacekaj jul i avgust, jer je Lim u junu jos uvek veliki. Lim i Ljuca su u podnozju jako visokih planina ( Komovi, Prokletije...) pa su za ribolov najpogodniji leti.

Da me ne shvatis pogresno, nisu meni zasmetali plovkarosi i varalicari, zasmetalo mi sto se reklamira kao musicarska destinacija (a verujem da jeste) sa reklamnim materijalom da nema musicara ni u tragovima. Covek se zove Mico Vujosevic i za pohvalu je njegov trud.
Poslusacu tvoj savet pa planiram Lim za avgust. Nadam se da ce ispasti i dobra reportaza za sajt u smislu promocije tog terena!
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
dr.lucky je napisao(la):
Druze Sale, ja te ne poznajem, niti je ovo licno. Govoris o kradji slika, OK. Ja sam samo jednom posetio vas sajt i znas na sta sam naisao. Na pravilnik koji je u POTPUNOSTI skinut sa ovog sajta. Da li sam reagovao? Nisam. Da li sam o tome pisao? Nisam. Znas zasto? Zato sto ste pocetnici. Maznuli ste, ako bre. Bolje da ste pitali, pomogli bi vam.  A sada se javljas sa izjavom da je neko maznuo slike sa sajta. Znas koliko mi je to smesno, do kraja. Veoma je vazan stil u zivotu. Mogao si da lepo obavestis admine i sve bi bilo reseno lepo, pristojno i kulturno, a ne ovako javno. Ali....
sve u svemu ja vise o ovome necu pisti. Isuvise je ovo lepa reka i tema da bi se dalje vodila polemika
Over&Out

dr. lucky, prvo hvala na dobrodoslici.
Drugo, kakvo crno maznjavanje slika ??!!
Kako sam ja mogao da maznem slike sa sajta koji nikada nisam posetio ?
Vec sam objasnio da sam slike dobio na mail, kao podrsku temi o kojoj pisem. Pojma nisam imao da su slike objavljene, a kamoli da ce to da napravi ovakvo s..nje.
Pa ja vise od dvadeset godina provodim celo leto na Limu, imam more slika i nema potrebe da maznem 3 slike. Eeeeeej 3 slike  :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
admini, al neka neko obrise jedno dve strane postova koji su off. pa neka se prepucavaju preko pp. mrzi me da skrolujem vise preko  ovih svadja
 

Ivica R.

Newbie
Učlanjen(a)
17.02.2009.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
Gospodine MM slike koje ste objavili a na njima se nalazi gospodin Sasa Dasic,moj dobar drug,su moje fotografije i ja sam bio teren do Sase i slikao sam ga dok je vadio ribu i te slike sam jos davno objavio na forumu sajta musicarenje.net pod temom Lim.Sale Zupa je u pravu i morao sam da se registrujem jer se radi o mojim slikama koje su i vlasnistvo foruma musicarenje.net a Sale je urednik foruma pa je morao reagovati.Sve moje tvrdnje mozete da provjerite na forumu ili da pitate Sasu Dasica odakle mu slike i ko ga je fotografisao.Nije problem u slikama samo ste trebali da navedete autora ili link odakle ste je nabavili jer je bas bez veze da gledam svoje slike kako ih neko objavljuje u svojim postovima jer onda ispada da sam ih ja preuzeo od vas ili nekog drugog.Veliki pozdrav Rajkovic Ivica iz Kolasina
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ivica R. je napisao(la):
Gospodine MM slike koje ste objavili a na njima se nalazi gospodin Sasa Dasic,moj dobar drug,su moje fotografije i ja sam bio teren do Sase i slikao sam ga dok je vadio ribu i te slike sam jos davno objavio na forumu sajta musicarenje.net pod temom Lim.Sale Zupa je u pravu i morao sam da se registrujem jer se radi o mojim slikama koje su i vlasnistvo foruma musicarenje.net a Sale je urednik foruma pa je morao reagovati.Sve moje tvrdnje mozete da provjerite na forumu ili da pitate Sasu Dasica odakle mu slike i ko ga je fotografisao.Nije problem u slikama samo ste trebali da navedete autora ili link odakle ste je nabavili jer je bas bez veze da gledam svoje slike kako ih neko objavljuje u svojim postovima jer onda ispada da sam ih ja preuzeo od vas ili nekog drugog.Veliki pozdrav Rajkovic Ivica iz Kolasina

Uzvracam pozdrav!
Postovani kolega, ja uopste ne sporim to da ste Vi autor ovih slika. Ne sporim ni to da su slike odavno objavljene na forumu na kome ste Vi clan. Ja sam vec objasnio odakle mi slike.
Nisam mogao da navedem autora ( tj. Vas ) jer nisam imao pojma ko je slike napravio. Takodje, zaista nisam znao da su slike bilo gde objavljene. Kada sam ih dobio putem mail-a, ja sam ih jednostavno prosledio na ovaj sajt, misleci da su vlasnistvo naseg zajednickog druga. Nisam zasluzio da budem optuzen za kradju slika. Dr. Lucky je lepo napisao da je sve moglo da se resi na mnogo lepsi nacin. Nije nista strasno, sve ce se razjasniti, a moderatori mogu da obrisu i slike, i nasu polemiku, pa da se vratimo temi. Limu. :yeswink:
Pozdrav i vidimo se na Tari I Limu.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Ljudi ako Boga znate, samo izdvojte postove nevezane za ovu temu i premestite ih u neku drugu! Bice i njima zanimljivije da se se raspisu... :)

Mix, zaboravih da pohvalim tvoju sliku! Danas predstavlja pravo bogatstvo...legendarna
Sigurno da sam bio tu, muvao bih se sa onom decom (i pokvario ti cekrek :lol:) pored reke.
 
Vrh Dno