Lipljan i pastrmka

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Posto ne postoji tema " Najgluplja izjava svih vremena", ovo pisem ovde.
Dosta davno sam na Limu sreo jednog vikend-ribolovca, poznatog po skromnom IQ.
Ulovio je strasnu pastrmku, zenku kojoj je stomak bio nabrekao od ikre.
Rekao sam mu da je rec o zenki, nasta je on odgovorio da se podrazumeva da je u pitanju zenka, sta bi drugo bilo. Kada sam ga upitao kako to da se podrazumeva da je to zenka, on je ( kunem se  :yeswink:) mrtav ladan odgovorio:
" Pa budalo, lipljan je muzjak, a pastrmka je zenka".    :eek:
:respect:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MM je napisao(la):
Posto ne postoji tema " Najgluplja izjava svih vremena", ovo pisem ovde.
Dosta davno sam na Limu sreo jednog vikend-ribolovca, poznatog po skromnom IQ.
Ulovio je strasnu pastrmku, zenku kojoj je stomak bio nabrekao od ikre.
Rekao sam mu da je rec o zenki, nasta je on odgovorio da se podrazumeva da je u pitanju zenka, sta bi drugo bilo. Kada sam ga upitao kako to da se podrazumeva da je to zenka, on je ( kunem se  :yeswink:) mrtav ladan odgovorio:
" Pa budalo, lipljan je muzjak, a pastrmka je zenka".     :eek:
:respect:

Pa lepo ti kaze covek :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D :D :D :D :hammer: ovako nesto jos nisam cuo... :D

Verovali ili ne ja sam pre dve godine cuteci slusao teoriju jednog ribolovca iz vojvodine o somu...kako on brkom uzme mamac i ispita jel prevara, tako on potegne brkom udicu i ti lupis kontru u prazno, neki kao brkom uvati udicu i vuce jer mu sumnjivo...mnogo pametna neka riba... :doh: :wacko: znaci ima svakojakijeh mudrosti da se covek "nauci" na vodi.  :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sebastian je napisao(la):
:D :D :D :D :hammer: ovako nesto jos nisam cuo... :D

Verovali ili ne ja sam pre dve godine cuteci slusao teoriju jednog ribolovca iz vojvodine o somu...kako on brkom uzme mamac i ispita jel prevara, tako on potegne brkom udicu i ti lupis kontru u prazno, neki kao brkom uvati udicu i vuce jer mu sumnjivo...mnogo pametna neka riba... :doh: :wacko: znaci ima svakojakijeh mudrosti da se covek "nauci" na vodi.  :D
:D :D e ovo je dobro! znaci kad kazes nekome some jedan ,po njemu ,ispada kao pohvala  :hammer: :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sasats je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
:D :D :D :D :hammer: ovako nesto jos nisam cuo... :D

Verovali ili ne ja sam pre dve godine cuteci slusao teoriju jednog ribolovca iz vojvodine o somu...kako on brkom uzme mamac i ispita jel prevara, tako on potegne brkom udicu i ti lupis kontru u prazno, neki kao brkom uvati udicu i vuce jer mu sumnjivo...mnogo pametna neka riba... :doh: :wacko: znaci ima svakojakijeh mudrosti da se covek "nauci" na vodi.  :D
:D :D e ovo je dobro! znaci kad kazes nekome some jedan ,po njemu ,ispada kao pohvala  :hammer: :hammer:

pa izgleda... :D nesecam se kada me je netko imenovao somom pa cu morati malo da se preispitam...idem odmah da proverim moj IQ nekim testom  :D :hammer:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Vuk je muzjak a lisica je zenka!    :hammer: :hammer:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sećam se jednog lika ograničene pameti,al' ga uvek roditelji provlačili kroz školu,pa evo sad i na poslu,radi čovek na Đerdapu.Elem,jednom prilikom uhvati on na varalicu bucova od 2.8kg.Slučaj k'o slučaj ne bi bio ništa posebno,ali ovaj nesretnik,pošto je celom Kladovu rastrubio o svom ulovu,kad ga neko sretne i bocne o ribljoj veličini on odgovara:
"Veliki bio bre ljudi,dva i po kila i trista grama!!!"
 

kurare

Senior member
Učlanjen(a)
19.09.2008.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Zvezdane, dobar ti je taj lik! :D

A što se tiče soma, mislim, da sam čitao savjet u nekoj staroj Riboreviji a pisalo je:"
Kad udari som ne zateži na prvi udarac! Znaj da je som samo brkom dohvatio najlon da si približi mamac ustima. Tek kad brka drugi put povuče tad udari kontru!" :D :D :D

Pisalo je i:
"Kad udari štuka zapali cigaru." (pa da gutne bodorku s trokukom i sve s balerinom duboko u želudac).

Janez
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Jedan ovdašnji ribolovac nikako nije mogao da upeca ribu na hleb. Na kraju ga "posavetuju" da na udicu navuče oprugu, pa kad udari riba ne može da skine hleb.
Pecao je na ceo bogovetni dan i, normalno, nije upecao ništa. Razbili smo ga od zajebancije.
I danas se čuje ponegde i ponekad kad ne radi riba:
- Kako ide ? -
- K'o kod Mileta.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
U jednoj knjizi nadjoh sledeci savet:
" Ako se zakacila krupna riba, smesta baciti stap u vodu,riba ce se sama izmoriti, i onda je , bez napora izvuci".

Dakle, sledaci put kad vam grune velika pastrmka, Sage od 600 $
zafrljacite pravo u brzak.  :hammer: :hammer: :hammer:
 

Prilozi

  • Savet.jpg
    Savet.jpg
    63,7 KB · Pregleda: 282
Vrh Dno