Lipljen 2012

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Slabo se nesto hvalimo ovom ribom a siguran sam da imate poprilicno lepih ulova! Ja retko idem ciljano da ga lovim i sad sam ga se posteno uzelio. Danas sam za tri slaba sata isao malo na Savu. Forsirao sam suvu musicu i dobio neka tri malisana oko 25cm. U par izlazaka u nazad isto sve neka sica pa nista nije za pred kameru :p
Kakva je situacija kod vas?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Svaka čast! Prelepe ribe! Sutra idem ciljano na veluke pastrmke ali tamo se ponekada ulovi i po koji lep lipac pa ko zna, mozda mi se posreci na jednom brzaku :p
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
To Igore... :tbumb:

Kad sam ove godine poceo da koristim tube, nisam ni mogao sanjati koliko cu samo lipljana pohvatati na njih. I to ne one sitne tube od par cm, vec i na najvece od 13-tak cm. Zaletali se ko ludi. Popizdim sto moram da uvlacim ceo sistem da bih skinuo lipca od nekoliko stotina grama.    Prava stetocina.... :D

Iako za ovu ribu kazemo da tesko uzima zbog oblika ustiju i slicno, trokrake medjutim guta ko luda. Ovu na slici sam slikao pri pokusaju da je povratim i ispratim. Uzela je crnu tubu od 12cm i progutala trokraku # 8 mustadovu. Aj da se samo meni desava, nego svima sa tubama  :doh:
 

Prilozi

  • DSC01477.JPG
    DSC01477.JPG
    49,2 KB · Pregleda: 388

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
637
Broj reagovanja
19
Nespreto u kojoj meri si se zezao sa nama kada si ovo pisao?  ???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Uf da si i ovi nasi lipci takvi ali jok...retko kad se desi da uzme i malog woollyja a kamo li 12 cm. Moguce ali ovde retko i tesko. Koliko sam upucen to vasi lipci su dosta agresivniji.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nenad Bugarcic je napisao(la):
Ginter je imao jednog u Rusiji 52cm na imitaciju misa  :eek:

Ja danas bacao misa pastrmkama koje bi ga spakirale po svojoj velicini samo tako ali jok...samo "ignore" zanimaju ih samo nimfe i po kakav mali woolly b. A kamo li lipca da bi dobili. Ipak je "Thymallus arcticus" riba drugačije naravi nego naš lipac.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Djomla je napisao(la):
Nespreto u kojoj meri si se zezao sa nama kada si ovo pisao?  ???

I meni je izgledalo ko zezanje, veruj mi. Na delovima reke na kojima sam do sada pecao, nema bas mnogo lipljena jer su delovi dosta brzi.
Na tim delovima se sezona zavrsava 1.sept. Posle toga moram ici na mesta uzvodno oko 30km da bih jurio pastrmke.
Ta gornja mesta su mnogo mirnija i vrvi od lipljena.
Svi koji su pecali tamo tubama, kazu da je to nesto najdosadnije hvatati lipljene ko kolateralnu stetu na tube.
Ja jos nisam bio tamo tubama jer sam tek ove godine poceo sa njima a i u jeku sam nekog renoviranja pa ne mogu da mrdnem.
Ovog sam slikao jer sam imao vremena dok sam ga ozivljavao posle zajebanog vadjenja trokrake. Imao sam ih 15-20 ukupno na tube.
Sta da ti kazem? Probaj  ;) 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uh nesp ne teraj ljude u muku  :hammer: :hammer: :hammer:

Thymallus thymallus i Thymallus arcticus su očito dva različita karaktera?!?!
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Probaj Seb. Da li zbog sumraka, kada ih upotrebljavam, ili boje muve ne znam, ali na crnu tubicu sa malo crvenom unutra... sigurno ces maznuti nekog. Obicno su veci primerci ti koji se zalete.
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ja polako privodim kraju seriju muva za jesen.. Mozda nekog i prevarim pa da se upisem i u ovoj temi
 

Prilozi

  • IMG_2012090920725.jpg
    IMG_2012090920725.jpg
    42,9 KB · Pregleda: 400

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nespetro je napisao(la):
Probaj Seb. Da li zbog sumraka, kada ih upotrebljavam, ili boje muve ne znam, ali na crnu tubicu sa malo crvenom unutra... sigurno ces maznuti nekog. Obicno su veci primerci ti koji se zalete.

možda ako dođem kod tebe u goste  :hammer: ;) ali ovde ja često u sumrak bacam slične dekore strimera ali doduše manjih pa ako se zaleti nešto to je samo pastrmka. No, sledeči put baš ima da forsiram ovoga sunray shadow-a čim se smrači. Ko zna, možda se i zaleti koji?!
 

Prilozi

  • sunray shadow.jpg
    sunray shadow.jpg
    68 KB · Pregleda: 306

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ok  :) bomo videli mada sam dosta skeptičan glede naših lipaca mada znam da se desi ponekada po zimi da ga uredno za usta zakače i silikonskim šedovima dok jure mladicu a na nekim vodama gde je dozvoljeno blinkerisati zaleti se i na mali meps ali to je ovde prava retkost... :blush:
 
Vrh Dno